Skocz do zawartości

Komputer do 6000


Miniukov

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zacznę od tego że jeśli chodzi o hardware to jestem kompletnie zielony.

Zacząłem składać zestaw z pomocą http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=65226 i innych tematów na tym forum i doszedłem do tego:

 

 

(tutaj screen bo wygodniej się czyta http://lh5.ggpht.com/_ZX7_alQ5q1s/TP6T4TytDgI/AAAAAAAAAE0/tXw0zARY9FQ/Skrin.jpg)

 

 

Procesor:

Intel Core i7 950 4x3.06 GHz BOX (LGA1366, QPI 4.8, 8MB)

 

Wentylator: BOX (komplet z procesorem)

 

Płyta główna:

Gigabyte X58A-UD3R, X58, TripleDDR3, SATA3, RAID, GBLAN, FW, ATX, Core i7

 

 

Pamięci:

DDR3 6GB 1600MHz Corsair Dominator (3x2GB, Triple, CL8) x2

 

 

Dysk twardy:

Seagate Barracuda 7200.12 750GB, SATA/300, 32MB cache, NCQ (zapis prostopadly) x2

 

 

Obudowa: SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

 

 

Zasilacz do obudowy

ATX 550W be quiet Straight Power E8-550W

 

 

Razem jak na razie 3915

Sklep gral.pl

 

Nie wybrałem jeszcze karty graficznej, chłodzenia i nagrywarki, jako że polecane albo nie były dostępne, a chce kupić wszystko w jednym sklepie gdzie mogą to też złożyć, albo nie było dla mnie jasne czy będą mi odpowiadać.

 

Komputer ma służyć tak do grafiki 3d jak i do 2d (PS, XSI, Zbrush).

 

W temacie jest napisane do 6000 lecz chciał bym się zmieścić oczywiście w jak najmniejszej cenie.

 

EDIT:

 

Zacząłem zastanawiać się nad GeForce GTX460 Gainward 1024MB (http://www.gral.pl/preview/Gainward/GeForceGTX460Gainward1024MBDDR52xDVImHDMIPCI-EGLH800_4000_09_print.php) warto ? Czy może lepiej zaoszczędzić na karcie trochę, czy przeciwnie, dodać trochę więcej np do 480 czy czegoś z serii 500.

 

EDIT2:

 

Doszedłem do czegoś takiego http://lh5.ggpht.com/_r6fluWGcWWQ/TQKsz8q_8bI/AAAAAAAAARA/1n0FB9yQyAU/2.jpg Dobry zestaw ?

 

EDIT3:

 

Postanowiłem po przeczytaniu niekorzystnych opinii zamienić dysk seagate-a na F3 samsunga.

 

http://lh5.ggpht.com/_r6fluWGcWWQ/TQNwjvancYI/AAAAAAAAARE/KBWGR5fUeMA/3.jpg

Edytowane przez Miniukov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jest git..jak ci sie nie pali do zakupu to poczekaj na nowe procesory Intela które mają być w Styczniu. Inna płyta inne gniazdo, a co zatym idzie lepsze perspektywy na przyszłość. Pomijam wydajność która bedzie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

@Stormwind: Słusznie, dodam silniejszy do zestawu.

 

@Spyra: 2 miesiące mógł bym poczekać ale z tego co widzę to dopiero prezentacja będzie 5 stycznia, co oznacza zapewne dłuższe oczekiwania, poza tym ceny wchodzących technologii są wysokie. Wydaje mi się że lepiej będzie jednak zostać z i7 i za parę lat kupić nowszy procesor oraz płytę, kiedy ceny będą lepsze.

 

EDIT:

Wymieniłem zasilacz na be quiet Dark Power Pro P9-650W, jednak trochę drogawy się wydaje, jak wypada w porównaniu do takiego Anteca TP-650 czy Chiefteca BPS-650C Nitro Series Modular które są od niego tańsze o ponad 300 zł ?

http://lh5.ggpht.com/_r6fluWGcWWQ/TQp_leexGNI/AAAAAAAAARU/ngElOCyMGQ4/4.jpg

Edytowane przez Miniukov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniukov

Powinieneś być bardziej na czasie jak masz zamiar wydać parę tysiaków. Płyty pod Sandy Bridge już są w sprzedaży, natomiast procesory powinny być w styczniu dostępne. Między 5 a 10 stycznia ma być debiut rynkowy, a nie prezentacja. Ludzie od dawna kręcą próbki. Co do cen to mają być dosyć atrakcyjne ale trzeba poczekać tak jak na realne możliwości podkręcania. A poza wszystkim cena i7 950 może spaść, więc poczekać 3-4 tygodnie ma sens.

 

Podane ceny są dla mnie trochę za optymistyczne ale i tak jak będzie poniżej 1500 pln za 2600k to i7 950 odpada.

http://www.chip.pl/news/sprzet/procesory/2010/11/procesory-intel-sandy-bridge-ceny-specyfikacja-i-dostepnosc

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dariusz13

witam,

 

mam do sprzedania mocny sprzet dla grafika - uzywany tylko przez kilka miesiecy

 

FUJITSU SIEMENS MODEL CELSIUS W480 I5 670 8GB DYSK 1TB DVDSM Z WINDOWS PROFESSIONAL 7 PL

Komputer został dodatkowo uzbrojony w kartę graficzną NVIDiA Quadro FX 580

Intel Core i5 – CPU 670, cztery rdzenie po 3,46 GHz

8 giga RAM, dysk twardy 1 TB

plyta intela

 

komputer wyceniam o 50% taniej czyli na kwote 3500 zł brutto

 

Jest w doskonałym stanie i pracował z monitorem DELL U2410, który też sprzedaję

 

monitor na kwote 1500 zł

 

Typ matrycy TFT IPS — In Plane Switching

Przekątna ekranu 24 cali

Technologia podświetlania CCFL

Format obrazu 16:10

Nominalna rozdzielczość WUXGA 1920 x 1200 (maks.)

Wielkość plamki 0,27 mm

Jasność 400 cd/m2

Kontrast 80 000:1 (maks.)

Czas reakcji 6 ms (od szarego do szarego)

Kąt widzenia w poziomie 178°

Kąt widzenia w pionie 178°

 

w razie pytan proszę o telefon 669 937 672, pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, procesory Sandy Bridge wyszły i ze wszystkich testów i opinii wynika że warto, tak więc biorę I7 2600k.

Teraz pytanie którą płytę główną wziąć, zastanawiam się nad Asus P8P67 EVO.

 

Potrzebuję też rady co do ramu, w tej karcie są tylko 4 sloty tak więc postanowiłem wybrać 2xCorsair DDR3 8GB 1333MHz CMX2x4GB ale nie jestem pewien czy to dobry wybór, 16gb ramu to chyba mi nie potrzeba, a ceny dodaje, myślę więc też czy nie wziąć jednego takiego zestawu i np jednego 2x2gb bo w piewotnych planach było 12gb.

 

No i chłodzenie, z tego co przeczytałem to chłodzenie kompatybilne z 1156 pasuje też w 1155, tak więc miałem brać tego Noctua NH-D14 co miałem we wpisach wyżej ale nie ma go w sklepie, a planuje kupować w tym tygodniu (mówią że dostaną 2600k w połowie tygodnia) to byłbym ciekaw jakie są wasze propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyte bierz jakakolwiek. Po testech okazalo sie ze mają bardzo mały wpływ na podkrecanie. roznice miedzy nimi to 100Mhz a cenowo roznia sie 250 zł.

 

Ja kupuje Asrock p67 Pro3 Polecam troche mocniejsza wersje. Kupuje taka bo czeka na chipse z68 i wtedy kupie wypasik jak chces cos fajnego to polecam ASUS SARBATRON na p67 czy jakos tak.

 

Pamieci za słabe. Bierz szybsze. Minimum 1600 zalecam 1866

2x4gb powinno wystarczyc na troche. Co do mieszania kosci to nie ma problemu tylko aby w parach byly takie same

 

Z grafiki z czystym sumieniem bierz w tej chwili GTX570 w tej samej cenie jest GTX480 starsza i bardziej pradozerna konstrukcja - głosnieza rowaniez. Z tanszych kart polecam GTX285 zamiast GTX460. Jesli nie grasz to starsze konstrukcje spokojnie starcza Ci do celów obróbki grafiki

 

Chłodzenie bardzo fajne polecam. Ew mozesz zobaczyc Thermaright albo Prolimatech

 

Co do dysku to wziałbym dwa mniejsze 500GB sa w dobrch cenach i połaczył w RAID :D ewentualnie zostawil ten co ty chcesz i kupił drugi jakis mały na system

Edytowane przez wener
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak SS powiedział mi o QV List poczytałem o konsekwencjach złego doboru - wybrałem wolniejsze dla swojej konfiguracji ale bez ryzyka, że nie zatrybią.

 

Z kartą się nie zgodzę - teraz już mozna robić sobie prerendery na GPU i 2x 460 da Tobie 4gb ramu na karcie i mozliwosc podlaczenia 3 monitorów (w SLI) lub czterech (bez SLI o ile sterownik nie będzie zawodził). gtx 570 nie da Ci mocy w viewportach takiej jak myslisz, bo to karta nieprofesjonalna i nie ma optymalizowanych sterownikow. Po przeczytaniu narzekania ludzi na 480 w maxie i mayi na gc society wyleczylem sie z mocnej jednej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...teraz już mozna robić sobie prerendery na GPU i 2x 460 da Tobie 4gb ramu na karcie ....

 

GPU rendery przy ilości kart 2 i więcej nie sumują ich pamięci...na czas renderignu każdy GPU z osobna musi umieścić scenę w swojej lokalnej pamięci, dlatego tez jak będziesz miał 3 karty i dwie będą miały 2GB a jedna 1GB to i tak max wielkość sceny to 1GB.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KONAn jesteś nieoceniony, leci repa. Dobrze wiedzieć ja tylko chce jeszcze sprawdzić czy bez SLI masz wolną jedną kartę od obliczeń - jezeli tak, to i tak baja, bo system działa bez opoznien a jedna karta liczy. Anyway roznica miedzy 2gb a 1.25 jest, szczegolnie ze to roznica nie do przeskoczenia bez wydatków znacznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, to dalej nie jestem pewien jaką grafikę wziąć, lepiej 570 i za pewien czas dodać drugą czy od razu 2x460 ?

 

Pamieci za słabe. Bierz szybsze. Minimum 1600 zalecam 1866

2x4gb powinno wystarczyc na troche. Co do mieszania kosci to nie ma problemu tylko aby w parach byly takie same

 

Przejrzałem listę QVL i nie widzę lepszej możliwości niż ta którą podał SansSerif, są jeszcze jedne od GEIL-a ale one też są 1333.

 

HDD weź Samsunga z serii F4 - jest szybszy od 7200.12, do tego nowsza konstrukcja i ogólnie nawet F3 było szybsze od Seagate...

 

W sklepię w którym kupuje mają F4 tylko 2tb, wolę więc wziąć 2x1TB z F3 dla większego bezpieczeństwa danych, chodź jeszcze nad tym pomyślę bo można wziąć tego F4 z 2tb i jak będą pieniądze to dokupić drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem listę QVL i nie widzę lepszej możliwości niż ta którą podał SansSerif, są jeszcze jedne od GEIL-a ale one też są 1333.

 

Jakby co to tych pamięci jeszcze nie testowałem.

Ale to jedyne kości 4GB dostępne w Polsce które znajdują się na listach QVL Asusa i Gigabyte dla nowych płyt. Jak do mnie dojdą to dam znać czy pójdą w czterech bankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamieci za słabe. Bierz szybsze. Minimum 1600 zalecam 1866

2x4gb powinno wystarczyc na troche. Co do mieszania kosci to nie ma problemu tylko aby w parach byly takie same

 

Dziwnie gadasz. Pokaż mi rzetelny test w którym widać różnice miedzy 1333 a 1600 i więcej. Tylko w syntetykach jest różnica. W renderingu, pracy w vieporie takowej nie ma. Marketing działa i i trzepie kasę z nieświadomych użytkowników....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo taktowanie nie ma znaczenia bo większość kości po prostu przy wyższym taktowaniu ma luźniejsze timingi, przez co przepustowość jest taka sama. Różnica w szybkości jest więc między kośćmi 1333 CL7 a 1333 CL9, ale nie np między 1333 CL7 a 1600 CL9.

Za to zamiast zestawu 6x2 GB można wziąć 3x4 GB, stosunek cena/pojemność/szybkość mają w zasadzie taki sam. Bo 12 GB czasami może nie wystarczyć już, pozatym zdecydowanie lepiej mieć więcej pamięci niż szybszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzałem się do wybrania 2x geforce 460, ale wpadłem na te wszystkie tematy na forach o 3d gdzie mówią o tym jak seria Geforce 4xx słabo się spisuje w aplikacjach takich jak Maya, Max itd. (problemy w viewporcie)

 

Czy ktoś tutaj wie czy seria 5xx ma to samo, niektórzy piszą że tak, ale jakoś niedużo widziałem takich postów.

 

EDIT:

 

Przydał by mi się także UPS pod ten komputer, mógł by ktoś coś polecić ?

Edytowane przez Miniukov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności