Skocz do zawartości

Pytanie: Scenka na potrzeby silnika?


Ciechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów grafików.

 

Być może nie powinienem tutaj postować, być może to nie jest odpowiednie miejsce do składania takowych próśb (Jeśli tak to przepraszam). Jestem programistą, który niegdyś sam próbował swych sił w grafice (choć bez jakichś oszałamiających efektów) w związku z czym postanowiłem porwać się z motyką na księżyc i piszę własny silnik 3d. Nie wiem na ile będzie to projekt udany - znając życie - jestem przekonany co do tego, że i tu nie osiągnę nirvany - gdyż wiem jak trudne i karkołomne jest to zadanie - ale nie o to tu chodzi :) . Pomijając te wywody - chciałbym przejść do rzeczy. Mam prośbę do tych POCZĄTKUJĄCYCH GRAFIKÓW - uczniaków - którzy są na początku swojej drogi i którzy nie przepuszczą żadnej okazji, aby szlifować swoje umiejętności. Składam więc wam propozycję ... czy ktoś z Was podjąłby się stworzenia jakiejś scenki game artowej. Nie musi być to coś skomplikowanego. Bardzo chciałbym żeby obiekty w scenie miały normal mapy - i to w zasadzie na razie jedyne założenie. Niestety nie będzie wynagrodzenia za ten projekt, jedyne co moge zagwarantować to to, że jeśli projekt rozwinie się na tyle, że postanowię go wrzucić na jakiegoś svn'a to na pewno dana osoba/osoby bedą uwzględnione jako współtwórcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Po co komu kolejny model m16 - na rynku jest ich w pyte - a i na forum co jakiś czas ktoś znowu wrzuca - i tak za każdym innym modelem prawie - jest ich w pyte ;p Niech robi, nauczy się, potem dostanie prace.

 

Co do scenki - nie liczyłbym na zbyt wiele - jak Bruneq mówi - posłóż sie póki co darmowymi modelami z neta. A co do silnika - da się napisać, mój kumpel od kilku lat siedzi nad tym jako nad swoim projektem 'dzieckiem' i wygląda to spoko - więc powodzenia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem silnik po nic. Dla siebie. Bo lubię sobie podłubać. Lubię się pogłowić, pouczyć i czuję potrzebę poobcowania w konkretny sposób z c++ (już dawno go nie uzywałem). A jeśli chodzi o darmowe modele - ok wiem że jest ich pełno ale mnie chodzi o zbudowaną już scenke (ktoś może sobie nawet pościągać jakieś darmowe i pobawić się w ich składanie żeby w sumie tworzyły coś co można by nazwać kompletną scenką.) Taki początkujący grafik potraktowałby to jako ćwiczonko!!!. No i uważam to za zasadne, naprawdę ma to sens. Ktoś sobie poćwiczy, zrobi coś, a ktoś inny to wykorzysta. No owszem przyznam się znam się na 3d na tyle żeby zrobić coś co by spełniało moje oczekiwania -ale nie chcę tracić na to czasu, a skupić się na czym innym.

 

Acha zapomniałem dodać że silnik już zacząłem pisać jakiś czas temu. Mam jakieś tam podstawowe modele typu beczka i box :P. Teraz przydałoby mi się coś bardziej konkretnego - nie wiem jakis samochód, albo jakiś budynek - z detalem na normal mapie. I co ważne ja po prostu chciałbym żeby to powstało na cele tego silnika - nie będzie to asset jakiś jakich wiele, tylko coś detykowanego, pomijając już poziom techniczny bo o to nie dbam za bardzo. Wiem że jest wiele ludzi którzy bardzo lubią tworzyć - a szczególnie już na tym forum :) - i robią to często z czystej wewnętrznej potrzeby - bo mają taki imperatyw - bez chęci zysku na tym itp - sam tak kiedyś miałem.

Edytowane przez Bruneq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończę moją dłubaninę do głównego Dominance War V (na bank będą normale) to będziesz mógł użyć tego czegoś, co stworze, do testów i tak pewnie wrzuciłbym to na deviantarta w zipe, do ściągnięcia, na Creative Commons :p ale to trochę potrwa :D hehe, DW jeszcze się nie rozpoczęło nawet xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, spróbuj może wybrać coś z mojego moda (Polished landscapes/buildings).

W zasadzie to możesz i jakieś lasy i miasto zrobić.

W razie czego ściągnij moda, ściągnij toole do M&B i możesz obj wypakować.

Ewentualnie czołga czy samochód ci mogę podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

no i jeszcze z Obliviona można wypakować niezłe modele, textury, normal mapy... no ale trzeba mieć Obliviona i to jest minus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończę moją dłubaninę do głównego Dominance War V (na bank będą normale) to będziesz mógł użyć tego czegoś, co stworze, do testów i tak pewnie wrzuciłbym to na deviantarta w zipe, do ściągnięcia, na Creative Commons :p ale to trochę potrwa :D hehe, DW jeszcze się nie rozpoczęło nawet xD
Dzięki własnie o coś takiego mi chodzi - o dłubaninę. A co to będzie jeśli można spytać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki własnie o coś takiego mi chodzi - o dłubaninę. A co to będzie jeśli można spytać ?

 

Nie wiem czy dokładnie Ci o to chodzi, bo to będzie postać, jaka nie wiem nie podali tematu jeszcze :p ale to bitwa game artowych postaci hehe :)

 

Przy okazji twój silnik, aby nie chodzi na OpenGL i działałby na linuksie? Skoro chcesz wrzucić na svna, a ładnie by renderował i miał to czego nie ma Blenderowy Game Engine to mógłbym się pobawić i renderować w nim swoje prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności