Skocz do zawartości

Strona do oceny


gnacik

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.aludea.pl

 

Stronka, o której już raz wspominałem na tym forum z racji problemów z czcionką. Wykonałem ją dla wujka, który siedzi w budowlance. Co prawda już skończona i jeżeli będą jakieś zmiany to pewnie związane z dodaniem suwaka, który może kiedyś będzie potrzebny z racji powiększającej się galerii w zakładce "realizacje". Jednakże przyda mi się trochę krytyki, na przyszłość, a na stronie na pewno jest coś co można by jeszcze poprawić :-)

 

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja bym po pierwsze poprawił to aby strona się otwierała ;)

 

Wiem, ale to po prostu niefortunny zbieg okoliczności. Coś jest nie tak z serwerami nazwa.pl, żadna strona, którą trzymam na swoim serwerze nie chce się załadować. Mam nadzieję, że usuną to rano :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już działa. Mi też nie działały strony na nazwa.pl:)

 

Dla mnie troszkę za biało i za pusto. I z tego co widzę, to chyba określiłeś stałą wysokość strony? Nie wydaje mi się, żeby było to dobre rozwiązanie, ponieważ przy stronie o tak małej ilości treści, muszę przewinąć suwakiem, żeby zobaczyć stopkę. Wydaje mi się, że brak treści można by nadrobić grafiką:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skromna, prosta a przede wszystkim wchodzac na strone ja musze od razu wiedziec czego dotyczy a nie czytac ten maly text zeby sie dowiedziec bo nikt tego nie zrobi tylko po prostu zamknie okno. No ale nie czas na lekcje marketingu.

 

nie chce zebys mnie nienawidzil, ale po prostu trzeba jeszcze nad tym popracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

hmmm w portfolio masz takie fajne stronki, a tu zrobiłes takie coś? :/

rozumiem, że projekt zależy od funduszy... ile zapłacisz to dokładnie dostaniesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@m.barejko - zamysł byl taki, że wszystko jest zawsze widoczne na jednym ekranie bez suwaka z boku, jedynie wtedy kiedy treść jest zbyt długa to jest mały suwak, ale taki już dizajnerski (czyli cholernie geometryczny, bez szału) i "w stronie". Odpaliłem stronie na mniejszym monitorze i rzeczywiście trzeba przesuwać, będę musiał to zmienić.

 

@ola-f - w sumie to nawet nie zwróciłem na to uwagi, po prostu bezmyślnie wstawiłem fotkę z iStocka, nie powinno być jednak problemu z rozjaśnieniem tej części :-)

 

@Lukasz_D - Tutaj chyba będę musiał rozłożyć ręce (ewentualnie aby na samym początku kierowało od razu do zakładki O FIRMIE), na stronę będą wchodzili raczej ludzie, którzy będą dobrze wiedzieli czym się zajmuje firma, z racji iż w niedługim czasie spora część inwestorów dostanie stosowne katalogi z informacją. Jakiegoś jednego hasła, które moglibyśmy zamieścić na topie tez nie ma, zwłaszcza, że wachlarz oferowanych usług jest dość szeroki. Co prawda jest jedno hasło: "milimetr to nie kilometr, ale dwa już tak", ale tego bardziej trzymam się podczas projektu wykonawczego, lepiej abym sobie odpuścił pisanie o tym na stronie :-D

 

Nie, spokojnie, przecież napisałem, że liczę na porządna krytykę. Nie lubię poklepywania po plecach, no chyba, że robi to klient, a moja praca mu się rzeczywiście podoba.

 

@Chrupek3D - Moje portoflio jest już trochę przestarzałe, a na moja niekorzyść część zamieszczonych tam stron jest z okresu kiedy byłem człowiekiem od poprawek u mojego kumpla. Dostałem zgodę i wszystkie stronki, które poprawiałem zamieściłem w portfolio. Ale w drodze jest nowe, lepsze, ładniejsze no i tylko i wyłącznie z moimi autorskimi pracami :-)

 

Wstyd się trochę przyznać, ale to wg mnie moj najlepszy projekt, tzn. wiem, że nie urywa jajec, ale mi osobiście nie wiedzieć dlaczego najbardziej się podoba. Z tym: 'ile zapłacisz to dokładnie dostaniesz" jest trochę ironicznie, bo to jest jak dotąd (oby) najdroższy projekt. No ale miało byc czysto i przejrzyście, a to chyba udało mi sie osiągnąć. W każdym razie dziękuje za krytykę, zastosuje się do niektórych rzeczy i z pewnością poprawię. Jak ktoś ma jeszcze jakieś uwagi to byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak prostej stronie tekst nie jest tekstem??

Ani to wygodne (nie moge sobie np telefonu przekopiowac, czy tez Skype nie rozpozna tego jako telfonu), ani wyszukiwarka nie bedzie miala czym sie karmic.

Rozumiem czasem tekst jest jakos mega fikaśny, ale w tym projekcie naprawde ciezko uzasadnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaniedbałeś dwie podstawowe rzeczy czyli czytelność i wygodę.

Optymalna długość wiersza na papierze, to ok 60-70 znaków, na ekranie monitora liczba ta się zmniejsza do ok. 40-50 znaków. U ciebie wiersz liczy nawet do 90 znaków. Nie czyta się tego przyjemnie. Font jest szczupły, razi w oczy, jest po prostu mało czytelny, tak samo jak nagłówki.

 

No i biało jest, pusto jakoś, pełno białych dziur. Białe miejsca ładnie wyglądają, ale jak jest dużo białego, tutaj jest tak troszkę białego, troszkę tekstu, troszkę kropek itd.

 

Ja proponuję żebyś zmniejszył o połowę szerokość wiersza, ustawił normalny font typu arial, verdana czy tahoma, który byłby umieszczony po prostu jako tekst, a obok umieścił zdjęcia lub grafiki, które ilustrowałyby to, o czym piszesz. I wyróżniłbym menu, które zlewa się z tekstem.

 

Na swojej stronie masz pełno fajnych projektów. Ale tak to już jest, raz wyjdzie lepiej, raz gorzej, a samemu na ogół trudno jest ocenić swoją pracę.

Edytowane przez matizlob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- kiepsko sformatowany tekst (czcionka, odstępy itd.)

- menu za blisko górnej krawędzi - tam by się przydało światło...

- ciekawy pomysł z javascriptem, ale sam skrypt jest do d.... nie wiem, dlaczego nie mogę zaznaczyć tekstu, nie chce mi się zaglądać w źródło, ale pewnie przez cufon'a (o wiele lepiej załączać czcionki w css @fontface - google it)

- brak jakichkolwiek fotografii w poszczególnych artykułach i jedna zbiorcza galeria... no fuckin way ;)

 

w sumie to trochę bezsensu krytykować ten projekt (nawet konstruktywnie), bo powinieneś zrobić nowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło, trzeba odświeżyć wygląd strony, bo tego wcześniejszego już od jakiegoś czasu zacząłem sie wstydzić. Aktualny koncept wygląda tak:

 

Główna:

 

wwwnoweglowna.jpg

 

 

Podstrona:

 

wwwnowepodstrona.jpg

 

 

...prosiłbym o jakieś uwagi, co nie gra, co zmienić itp.

Nie do końca jestem przekonany co do menu po lewej (O Nas, Realizacje, Kontakt), które po przejściu na podstronę ucieka do góry, czy to, że się pomniejsza, o trzymaniu się jakiejkolwiek siatki tutaj w ogóle ciężko powiedzieć, no i to, ze na głównej w boxie kontaktu podałem dwa najistotniejsze kontakty, a później już znikają, czy takie info na głównej może być, czy nie powinienem tego kontynuować dalej na podstornach ?

 

Cokolwiek, każda rada, sugestia i krytyka jest na wagę złota. Chciałbym w tym tygodniu zamknąć stronę i ją zakodować i przekazać dla firmy pozycjonującej.

Swoją droga jeżeli jest tu jakiś spec od jQuery to może śmiało się odzywać... zleconko czeka :-)

 

 

Pozdrawiam,

Niedźwiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu z prawej wędruje na górę, a nie na lewo i właśnie o to chciałem zapytać. Czy tak może być, czy macie jakąś inną sugestię, bo w sumie sam nie mam pomysłu na rozwiązanie tej historii. Pozostałe boxy owszem, idą na lewo, po to aby zrobić miejsce dla treści. Te małe fotki w podstronie po prawej to sa przykładowe zdjęcia realizacji, które się powiększa po kliknięciu, żadne menu czy link.

 

No cóż... czekam dalej na jakąś konstruktywną krytykę, pozdrawiam,

Niedźwiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności