Skocz do zawartości

Skalowanie małych elementów


Hooch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem.

 

Gdy próbuje skalować małe elementy to mam problem z "skokami" skali.

Raz element jest za duży raz jest za mały, a mysz przesuwam tylko o niecały milimetr. Mam nadzieje że wiecie w czym leży problem.

Jeżeli nie rozumiecie o co mi chodzi to nakrętce później krótki filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Na side-view'ach pracuj, jeśli zależy ci na dokładności.

Poza tym możesz + i - na numerycznej skalować kursor. Ale to tak swoją drogą, bo nie pamiętam czy zmienia to 'przeskoki' :P.

 

 

To tylko zmienia rozmiar gizmo'a. Nic więcej.

Mam nadzieje że ktoś wie jak to "naprawić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ewentualnie skorzystać z mmb myszy, zaznaczając kanały w channel box-ie które cię interesują i z przytrzymanym mmb przeciągasz po viewport-cie. Jeżeli są zbyt duże przeskoki to możesz przełączyć się z trybu liniowego na hyperboliczny i skorzystać z małego skoku. - Do tego służą 3 ikony po prawej, na samej górze channel box-a. Najpierw klikasz dwukrotnie na pierwszą ( na ikonie są 3 osie ), potem wybierasz sobie interesujące cię tryby ( dwie pozostałe ikony ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo ewentualnie skorzystać z mmb myszy, zaznaczając kanały w channel box-ie które cię interesują i z przytrzymanym mmb przeciągasz po viewport-cie. Jeżeli są zbyt duże przeskoki to możesz przełączyć się z trybu liniowego na hyperboliczny i skorzystać z małego skoku. - Do tego służą 3 ikony po prawej, na samej górze channel box-a. Najpierw klikasz dwukrotnie na pierwszą ( na ikonie są 3 osie ), potem wybierasz sobie interesujące cię tryby ( dwie pozostałe ikony ).

 

Zaraz obadam te ikonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema :) czasem jak muszę pracować na naprawdę mikro wartościach robię tak:

1. kluczuję kanały - w Twoim wypadku Skale

2. otwieram grapchEditor i tam zoomoje maksymalnie do kluczy

3. przemieszczam klucze góradół obserwując viewport

 

w ten sposób możesz pracować na tysięcznych wartościach kanału :)

Oczywiście na końcu kasuje klucze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ja bym się skłaniał najbardziej ku odpowidzi Krysysa (Kryzysu?, Kryzysiej? ... i weź to teraz odmień :) ) tylko że nie klikaj na ww. ikony bo tak się zarąbać można tylko zaznaczasz kanały, potem mmb i trzymasz "ctrl" (mały skok), ew. "shift" - duuuuuży skok. A jak meeeeeeega małe wartości to zoom w viewporcie + mmb z ctrl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ja bym się skłaniał najbardziej ku odpowidzi Krysysa (Kryzysu?, Kryzysiej? ... i weź to teraz odmień :) ) tylko że nie klikaj na ww. ikony bo tak się zarąbać można tylko zaznaczasz kanały, potem mmb i trzymasz "ctrl" (mały skok), ew. "shift" - duuuuuży skok. A jak meeeeeeega małe wartości to zoom w viewporcie + mmb z ctrl.

 

Dzięki.

Przez Kryzysa przerzyłem kryzys, bo te ikonki są faktcznie zarąbane.

Klikam wszystkie i nic się nie zmienia. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności