Jump to content

Kryzys

Members
 • Posts

  72
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Kryzys

 1. Kryzys

  Jaki dysk SSD.

  Jak byk masz • 1 x M.2 port (Key M) - Supports PCIe 3.0 x4 (RYZEN Series Processors) or PCIe 3.0 x2 (7th Gen A-series/ Athlon™ processors ) and SATA 6Gb/s - Supports 2242/ 2260 /2280/ 22110 storage devices Masz tam wejscie m2 z kluczem m. Ja bym brał Samsunga evo 970 2280, albo evo 970 pro.
 2. Nie powiem bardzo fajne rzeczy. Inspiruje sie od dluzszego czasu. Przy okazji mam pytanie. Jak ogarniacie przechowywanie danych przy takich projektach? Wlasne rozwiazanie, czy korzystacie z zewnetrzych serwerow? Mozesz sie podzielic informacjami ile juz przeznaczyliscie na archiwum i jaki jest to sredni rzad wielkosci per projekt? Jestem ciekaw czy korzystacie z jakiegos repozytorium, SVN, Perforce?
 3. Udostepnianie nieswoich modeli jako wlasne... nie powiem, brzmi legalnie. Modele byly na bazie szkicow, ktore otrzymalem stad bylo moje pytanie. Zawsze uwazalem ze na know how to jednak trzeba poswiecic czas. Chyba ze sie myle i w naszej branzy jednak kazdy pochyla sie coraz bardziej, z coraz to wieksza otwortoscia na swiat? Wiem ze w tych czasach to nie jest juz jakas czarna magia i wiedza dla wybranych, ale jednak "samo sie nie robi".
 4. Jak wyceniacie takie rzeczy, jak przekazanie scen wraz z modelami 3d i teksturami dla klienta ( modele mebli )? Nie wiem jak ugryzc ten temat.
 5. Generalnie jeżeli mapujesz w Fusion R pod X i G pod Y w velocity blur to nie powinno być problemu. Jedynie gdzie bym szukał powodu to w pliku wynikowym z Vraya. Wyrenderuj go w linearze. Ewentualnie sprawdź channel boolsy w Fusionie. Może kanały R z G są zamienione w Vrayu.
 6. Stawiał może ktoś u siebie z powodzeniem serwer Flamenco? Nie przez cloud-a, ale lokalnie na własnym serwerze.
 7. Wydaje mi się że innego rozwiązania dla Udimów nie ma. Mari i Substance Painter sprawdzają i przypisują osobny materiał właśnie per Udim http://support.nextlimit.com/download/attachments/34112498/udim_grid_01.png?version=2&modificationDate=1418133398000&api=v2 Sprawdzę jeszcze to, o czym mówisz. Rice, tego właśnie szukałem. Nie zauważyłem tej opcji. Znormalizowanie dało radę.
 8. Thx HuberP. Texture Atlas w sumie załatwia pierwszy problem. Zawsze korzystałem z Uvlayouta a tam jest to całkiem zgrabnie rozwiązane i raczej nadal będę, ale mam już dość łączenia i rozłączania siatek po eksporcie i imporcie. @rice. Dzięki, widziałem to. W sumie wystarczyłoby że grid byłby szerszy w obu osiach niż tylko 0,1. Tak swoją drogą, jakim najlepiej kanałem przesłać takie requesty twórcom Blendera?
 9. Wtrącę się na szybko z innym tematem. Jak podchodzicie do edycji uvek pod Udima w Blenderze? Mam dwa problemy. Jeden to że wszystko mam podzielone na grupy i szukam jakiegoś fajnego rozwiązania do edycji uvek na wielu obiektach na raz. Coś zamierzają z tym w ogóle zrobić? Może istnieje jakieś fajne rozwiązanie tego problemu? Drugi. Zna ktoś jakiś addon, który pomoże transformować uvki o offset (cały zakres u: 0 - 1, v: 0 - 1 do np. u: 1-2, v 1-2), czy trzeba sobie to samemu dopisać w Pythonie?
 10. Mam do sprzedania najnowszą wersję Otoy Octane + plugin pod Houdiniego. Negocjacje na priv.
 11. Bardzo mnie ciekawi jakie są budżety za takie trailery w dużych agencjach? Ktoś jest w stanie powiedzieć przybliżoną kwotę? Powiedzmy że jest to materiał niedotknięty przez kamerzystę, tylko i wyłącznie materiał 3d + post pro + oczywiście dizajn całości stałby po stronie takiej agencji.
 12. Czy istnieje możliwość spakowania całego projektu do jednego pliku? Tak żeby go posłać na render farmę. Relatywne ścieżki w render layerach i render output mam poustawiane ( //xxx). Pytanie co z teksturami, jeżeli są w inny miejscu niż sam projekt. Trzeba je przeklikiwać, przenieść do folderu ze sceną i ustawić relatywne scieżki? Czy jest może jakaś łatwiejsza metoda? Jakie macie w tym doświadczenie? Widzę że jest pakowanie do jednego pliku blend. -Pytanie czy jest to pewne rozwiązanie? Ma ktoś doświadczenie?
 13. Monio można już używać Principle Shader? Gdzieś można zaciągnąć w miarę stabilnego builda z nim? Ok widzę. Słowo master mnie zmyliło.
 14. Tak zerknąłem na area light i projekcję tekstury i jak ze zwykłym spotem nie ma problemu, to tutaj ciężko znaleźć sposób na wyskalowanie tekstury do wymiaru płaszczyzny światła. Zna ktoś metodę na poprawny setup? Rozwiązane. Jakby ktoś miał problemy wystaczy połączyć vector w mapping z parametric w geometry node. I to wszystko. Działa jak marzenie. Nie ma tak dużego problemu z szumieniem, jak przy zwykłych plane-ach.
 15. Jak w temacie. Kupię piórko do tabletu Intuos 4.
 16. Znacie może zaufane firmy, które proponują usługi renderowania scen z Blendera w Cyclesie na render farmach? Póki co korzystam z Octane-a i ich Orc-a, ale interesuje mnie też skorzystanie z Blendera.
 17. a takie szybkie pytanie. Zasięg w zpass-ie brany jest z clippingu ustawienia kamery? Ok nie było pytania. Wystarczyło znormalizować wyjście.
 18. Mam problem z warstwami i podglądem w Cyclesie. W renderze warstwy działają i wszystko działa jak trzeba. Natomiast w podglądzie, w oknie nie uwzględniane są wykluczenia, i nie renderuje obydwu naraz. Wie ktoś jak włączyć żeby "Exclude" warstw działały tak samo, jak podczas renderingu i żeby uwzględniał kompozycję? Jest to możliwe? Czy po prostu technologicznie jest nie do opanowania, bo jak widzę każda warstwa liczona jest osobno.
 19. Monio, wiadomo kiedy? 2.79? Tak swoją drogą, to wiecie co dzieje się z implementacją pixarowego USD? Są jakieś przymiarki i jak tak, to czy zdążą przed końcem wszechświata?
 20. Znacie może jakiś patent, addon do zmiany koloru na randomowy per obiektł? - Cycles. Mam milion kamykow z jednym materiałem ( losowe instancje kilku obiektów ) i chciałbym im delikatnie zróżnicować wartość jasnosci, ewentualnie hue.
 21. Zawsze jest mało :). Chodziło mi oczywiście o color grade, może jakiś dof po z-bufferze. Świetna robota.
 22. Gdybyś mógł udostępnić to bardzo mnie ciekawi jak wyglądał proces twórczy na przykładzie jednej ze scen? Jak wyglądał obraz przed postprocesem. Czyste światło na clayu. Przykładowe passy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy