Skocz do zawartości

Modo 501 a 3dsmax


Gecontrius

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż pytanie brzmi, czy opłaca mi się szkolić w modo 501 jeżeli jeszcze nie opanowałem 3ds maxa ?

Czy program jest trudniejszy ?

Jak już pisałem w innym temacie, trenuję umiejętności w programie 3d, aczkolwiek kiedy usłyszałem, że modo 501 wyszedł, a już wcześniej kilka opinii o nim widziałem, to postanowiłem w nim się podszkolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Czyli z waszych opinii wynika, że lepiej brać się za modo ? :)

Myślę, że chyba go zakupię i zacznę w nim zabawę, może trochę to potrwa zanim opanuję niektóre rzeczy, ale jak jest łatwiejsze w obsłudze, a i tak ładne prace wychodzą to chyba w nim zabawię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może delikaty oftopic, ale interesuje mnie jak się ma modo do blendera? Jak by ktoś miał porównanie, bo osobiście dużo szybciej mi się modeluje w blenderze (+uv) w porównaniu do maxa. Zostałbym przy blenderze, ale jeśli modo jest tak dobre jak o nim piszą to byłbym skłonny do przesiadki.

 

I jeszcze w modo podoba mi się widok w viewporcie, ale czy wygładzanie i AA nie wpływa jakoś bardzo na prędkość wyświetlania(tzn. czy przy bardzo szczegółowej siatce nie skacze)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Przy szczegółowej siatce wszystko w końcu skacze. Jeśli komuś dobrze idzie zabawa w blenderze i wypuszcza poprawne modele to nie ma sensu przesiadać się na modo i płacić. Jak kots dobrze modeluje to w każdym programie się odnajdzie.

Modo to program do modelowania. I to się czuje po kilku godzinach nauki tego softu. Teraz dodali naprawdę fajne rzeczy do renderingu, co moim zdaniem zrobiło z Modo idealny program do małych wizualizacji. Pewnie większe też, ale nie wiem jak Modo działa w dużym projekcie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności