Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Psychodelic Dawn


mrys

Rekomendowane odpowiedzi

To tył do okładki z Foggy Hunt. Ten sam Spitfire Mk IX z 308 Sqn. "Krakowskiego" RAF, tyle że nieco wcześniej - jeszcze z pasami inwazyjnymi pod skrzydłami. Trochę przygnębiający, ale początek roku zawsze tak na mnie wpływa :)

 

psychodelic-dawn_small.jpg

Edytowane przez mrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za komentarze :)

 

Trafnie dobrane kolory, ciekawy, plastyczny efekt. W jakiej rozdzielczości jest tutaj tekstura? Ode mnie 5*.

 

Tekstura jest rozłożona na kwadracie 8192x8192, ale efektywnie na np. kadłub przypada z tego może z 6000 px. Załączam zmniejszony podział UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę i ja swoje trzy grosze do komentarza względem ramek. Dumałem kiedyś nad tym zagadnieniem i doszedłem do wniosku, że ramka jako taka potrzebna jest i to zarówno w realu jak i na ekranie bo pozwala "odciąć" obraz od otoczenia i skupić się lepiej na zawartości obrazu. Wrzucając na max3d.pl lepiej sprawdza się ciemna ramka, bo nie tłucze po oczach i nie przeszkadza w percepcji. Gdy layout strony jest jasny lepiej sprawdzi się ramka jasna. Ale to 'oczywista oczywistość' jak mawiał pewien klasyk.

Co do białej ramki to należy też pamiętać, że w światku tzw. 'aviation art' spełnia ona jeszcze jedną funkcję. Jest ona miejscem, w którym składa się podpisy np. numer printu, nazwisko autora czy też podpis bohatera uwiecznionego na obrazie. Na czarnym byłoby ciężko...choć da się. Ale kolekcjonerzy wolą białe, bo z podpisami lepiej takie coś opchnąć dalej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter_f - zgadzam się ale wszystko zależy od tego co się chce osiągnąć. W tym konkretnym przypadku pasuje mi lepiej bez bo mamy otwartą przestrzeń, która zostaje przycięta po "chamsku" białą ramą ;)

 

osobiście jeśli już dałbym czarną z opacity na 50

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności