Skocz do zawartości

Wycinanie okien


jakimek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie do osób często zajmujących się wizualizacjami budynków, jakim sposobem robicie okna, znam opcje wycinania Proboolean lecz nie lubie jej zbytnio gdyż przy większej ilości okien psuje mi ścianę w taki sposób że po zrenderowaniu jej w niektórych miejscach jest przyciemniona, poszukuje lepszej, szybszej metody do wycinania okien, próbowałem coś opcją z Editable Poly > Inset, jedno okno udało mi się dzięki tej opcji wyextrudować kolejne insety przy kopiowaniu i extrudowaniu nie dawały efektu wycinania. Także zwracam się do wyjadaczy wizualek architektonicznych o pomoc, dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Skorzystam z tematu i zapytam da sie poradzić coś na taki " wyprysk" czarrny jaki wyszedl po boolowaniu, nie boolowalem kazdego elementu osobno lecz na początku zatachowalem w jeden i boolean, jest jakiś sposób na to?

http://img830.imageshack.us/i/renderd.jpg render

 

http://img257.imageshack.us/i/render2s.jpg perspektywiczny widok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrze poszukać. Często jak wycinasz w ten sposób powstają dodatkowe vertexy i jak gdyby "podwijają fałdkę" plaszczyzny.Spróbuj w takim "dziwnym" rogu przesunąć vertex a okaże się , że pod spodem jest jeszcze jeden. Ja zaznaczam vertex (vertexy) w takim narożniku i stosuję Collapse albo Weld (jeżeli chcę sprawdzić czy faktycznie bylo kilka vertexów jeden na drugim). Wypróbuj . Zawsze możesz skorzystać z przycisku "cofnij" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności