Skocz do zawartości

Teczka- nauka, sculpt


Boss91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Idąc śladem innych użytkowników postanowiłem zbierać moje prace w jednym wątki.. Bardzo was proszę o opinie i pomoc. Chciałbym się podszkolić w rzeźbieniu, a sporo wymiataczy zagląda na to forum ;)

 

Na początek pierwsza głowa:

 

prev2y.jpg

 

animacja głowy:

 

 

 

oraz ucho:

 

prev2va.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tr3buch: zamieszczam base-mesha.. nie starałem się o zbyt piękny rozkład siatki. bryła może być podręcznikowym przykładem jak nie należy modelować, ale chciałem szybko zacząć sculpt ;)... następne base-meshe już będą porządniejsze. Zagęściłem w miejscach gdzie potrzebne jest dużo poly do szczegółów.

 

prevx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh, fuck...

Drogi kolego, to... jest... chore...:) wywal ten basemesh przez okno, zakop, spal i wybij sobie podobne mroczne pomysly do basemeshowania ;]

Basemesh musi posiadac jak najwiecej czworakatnych scianek, zeby ladnie sie zageszczal, wtedy dobrze sie rzezbi i nie powstaja artefakty na powierzchni

Po drugie lepiej jak basemesh nie jest za bardzo zageszczony jezeli jest jak u Ciebie prosta bryla, im mniej scianek tym lepiej, reszte robi sie w zbrushu

Mozesz wczesniej oczywiscie przygotowac sobie basemesh ktory ma podstawowe ksztalty czlowieczka, ale musi posiadac dobra topologie i CZWOROKATNE scianki!!

Niestety twoj przyklad jest idealny jak NIE nalezy robic basemeshow

Przejrzyj sobie forum z basemeshami albo poszperaj sobie w sieci zeby zobaczyc jak to robia profesjonalisci

Jak pomysle ze mialbym na takim czyms rzezbic, brrrr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hyhy :D Baraka wins!, trochę twój basemesh przypomina Voldo z SC ;) ooooko, teraz poważniej :]

thumb3k.png

thumb1qn.jpg

 

Nie wiem w jakim sofcie rzeźbisz ale ogólnie, do sculptu wypada tworzyć taki basemesh, który utrzymuję mniej więcej podobną powierzchnie polygonów, dzięki temu na wyższych sbdivach siatka będzie podobnie zagęszczona. Dzięki temu będziesz mógł tworzyć takiej samej jakości detal. Jak masz ćwiczyć tylko sculpt to najlepiej byś wychodził z prostego klocka(boxa), sphery, albo jak wyżej, z takich główek. Trójkąty? hm to w sumie zależy, czasami ich używam w basemeshu (np. dłoń) (wiedząc że kolejnym basem będzie SDiv2), jednak kompletnie nie tak jak wyżej "Baraka" :) Jeżeli stworzysz w basemeshu loopy na usta, oczy,.. to też musisz pamiętać by umiejętnie je rozprowadzić do odpowiedniej formy ukształtowanej topologicznie na pierwszych lvl gęstośći siatki .. ;) inaczej dodana gęometria może wręcz przeszkadzać, jakkolwiek chyba najlepszym rozwiązaniem byłyby proste basemeshe jak wyżej, w końcu to nauka sculptu, a na retopologie przyjdzie czas. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności