Skocz do zawartości

Amd buldozer


KONAn

Rekomendowane odpowiedzi

No to ta kwestię już sobie wyjaśniliśmy...pozostaje jeszcze kwestia konkurencyjności AMD względem INTEL-a ale o tym po premierze, testach i cenach buldozerków żeby niepotrzebnie nie bić piany na podstawie domysłów. Zdania o zdrowej konkurencji natomiast nie zmienię...za dużo dobrego zrobiła... a jeśli Ty uważasz inaczej to sobie na ten temat nie podyskutujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 356
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Prosto definiowalna konkurencyjność się rozjeżdża i nie można się już odwoływać do przeszłości z czasów jedno czy nawet 2-rdzeniowych procesorów. Pod kątem renderingu chodzi o rdzenie a rdzenie to spowolnienie zegara i teoretycznie gorsze OC więc jedna część benchmarków wyjdzie na korzyść, a inna nie. Być może dlatego Intel przeanalizował sytuację, iż dla szerszej grupy klientów będzie źle widziany potencjalnie niższy zegar i OC, a coraz większą ilość rdzeni trudno uzasadnić szerszej grupie klientów, to czysty marketing. AMD idzie w rdzenie szczególnie po stronie serwerowej i dlatego mnie bardziej interesuje, jak również to, jak będzie działała nowa architektura właśnie w odniesieniu do renderingu. Więc z tą palmą pierwszeństwa nie będzie już tak jednoznacznie i prosto jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No marnie bo w taką ściemę to już nikt nie uwierzy. Jak już się bawią w podawanie fałszywych testów to niech najpierw zobaczą jakie wyniki w cinebench uzyskiwały phenowmy 2 i logicznie pomyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi być ściema. Mój Phenom II wyciąga na jednym [email protected] 1.1 punktu, a tu w tescie 3.0 i 0,87? i taki woltaż dla 32nm?

AMD mówiło, że samo porzucenie kontrolera ddr2 da 10% przyrost mocy.

I jak obsadzić 10 GB Ramu? 4-4-2? 4-4-1-1?

 

Nie fanboy; użytkownik.

 

[edit]

 

Phenom II 1090t @ 3.0GHz Single core - 0.88 pkt.

Edytowane przez voyager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do renderingu chodzą najbardziej sprzeczne informacje od super wyników do takich dziwnych wyrzutek gdzie wydajność ma być gorsza niż starych AMD. Ale co jest ciekawe, to diabelna szczelność i brak wycieków, które można traktować poważnie. Nikt nic nie wie, a na forach się już lekko gotuje od domysłów bo zostało raptem 3-4 tygodnie do premiery.SB już był przetestowany przez Chińczyków. Dziwi mnie ta dyscyplina bo sample krążą i są też płyty na nowym chipsecie.

http://www.frazpc.pl/aktualnosci/917424,Tak_wyglada_Asus_M5A99X_Evo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wyszły radki serii 6xxx na caymanach też nic nie było wiadomo do ostatniego dnia przed premierą.

Nie wierzę w tak niska wydajność. Czy kiedykolwiek w historii zdarzyło się żeby firma po roku od poprzedniej serii procesorów i x latach projektowania wypuszczała produkt sporo gorszy od poprzedniego? Buldożery z założenia maja trafić do segmentu najbardziej wydajnych układów. FX w nazwie zobowiązuje :)

Gdyby ta niska wydajność miała się potwierdzić to na miejscu inżynierów z amd popełnił bym zbiorowe harakiri. Że już nie wspomnę co by to oznaczało dla konsumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ściemy mogą co niektórych nakłonić do kupna i7. no bo ''nie warto'' czekać na amd. :) my powinniśmy być cierpliwi. Sprzęt mam zamiar składać na początku czerwca - mam nadzieję że już pojawi się bulldozer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja skupia się na nowym FX ,ale z punktu widzenia renderingu warto obserwować Bulldozera pod kątem obecnej serii 4100 i gniazda c32 czyli Valencia bo tak się będą nazywały nowe procki dla tej serii. Obecnie już jest niezły wynik bo można stosując dwa procki za 320 usd osiągnąć wynik blisko 10 w Cinebench, a procki mają zegar 2.8GHz więc są całkiem przyzwoite z punktu widzenia serwerowych rozwiązań. Procki 2.6GHz kosztują już tylko po 210 USD. Przy wejściu Bulldozera przybędzie rdzeni czyli będzie 8 zamiast 6. Płyty są fajne bo w formacie ATX, a można tam zainstalować do 128GB RAM. Pytanie ile podskoczy wydajność z architektury i jak zostaną skalkulowane ceny ale jak będą się trzymać obecnych to może być bardzo ciekawie bo poniżej 1000usd będzie można kupić dwa procki i płytę, a wynik może być wyraźnie lepszy niż mocno kręconego i7 990x.

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16813131670

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bulldozera Interlagos jeszcze nie ma, ale został przetestowany nowy Xeon E7-4870 10-rdzeniowy z HT 2.4 GHz na czteroprocesorowej płycie czyli 80 wątków. W Cinebench 11.5 uzyskał 31,7 ale z wyłączonym HT ponieważ Cinebench jest w stanie obsłużyć 64 wątki. Odpalenie HT dla 4x Xeon X7560 daje ok. 16 procent. Cena Xeona E7-4870 to 4394 USD za szt.

To jako ciekawostka, bo chyba nikt się nie rzuci na składanie nowej workastacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gdyby popwstała pod takie 8,10 rdzeniowe Xeony odpowiednik płyty SR2 , gdzie by mozna było je wykręcić do tych 4,5-5GHz(podobnie jak domowe SB) to , na stacje graficzną piękny sprzęt. Potężna wydajność jednowątkowa SB + ogrom takich wątków. 65-70 w Cinebench powinno przyjsc jak po maśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu dni na różnych forach można było przeczytać wiele niepokojących wieści na temat nadchodzących bulldożerów. Jak niesie wieść gminna premiera może się opóźnić nawet do września a wszystko to z powodu niestabilnej pracy procesorów i konieczności wprowadzenia ich nowej rewizji.

http://www.bit-tech.net/news/hardware/2011/05/31/rumour-am3-cpus-delayed-until-september/1

 

Pierwszego czerwca AMD ma przedstawić oficjalne stanowisko w tej sprawie. Oby te wszystkie informacje się nie potwierdziły ;)

Buldożery miały zostać oficjalnie zaprezentowane na targach computex które odbędą się na początku czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że wszelkie „wieści gminne” można sobie wsadzić - tak skuteczna jest blokada informacyjna. Jedyne co można zauważyć to masa sprzecznych informacji i chyba AMD się nieźle bawi. Jeśli będą opóźnienia, to spowodowane raczej LIano i potrzebami produkcyjnymi w tym kierunku, trochę za dużo rzeczy naraz chcą wprowadzać. Przecież pokazały się już ceny Bulldozera, a Chińskie sklepy podobno sprzedają…lepiej poczekać, bo chyba jedynie chodzi o kliknięcia. To co jest pewne to duży wysyp płyt głównych na 990FX.

http://www.legitreviews.com/article/1626/1/

http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=756&Itemid=69

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też traktuję te wszystkie wieści mało poważnie ale ostatnio można zauważyć pewną spójność między tymi wszystkimi doniesieniami.

Początkowo pojawiły się testy buldożera według których wydajność miała być słaba. Później zaczęły pojawiać się płyty pod am3 z nowymi chipsetami serii 9xx a nawet ceny samych procesorów. Następnie okazało się że egzemplarze produkowane seryjnie różnią się wydajnością od próbek inżynieryjnych na niekorzyść tych pierwszych.

Teraz te spekulacje na temat przesunięcia premiery procesorów z powodu właśnie tej słabej wydajności i konieczności wprowadzenia poprawek.

Mam nadzieję że oficjalne stanowisko AMD rozwieje wszelkie wątpliwości. Taka sytuacja wcale nie jest korzystna dla firmy bo wiele osób czekających z zakupem nowego kompa na buldożera może stracić cierpliwość i kupić procesor konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w oczekiwaniu na 8-rdzeniowego Bulldozera nie jesteśmy na pierwszym miejscu a raczej na ostatnim jeśli chodzi o priorytety produkcyjne AMD i to wynika z potencjału sprzedaży innych układów głównie LIano, dlatego trudno powiedzieć co jest właściwie grane. Mnie interesują odmiany serwerowe ale i tak nie ma kasy przed wakacjami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za dużo rzeczy na raz i stąd problemy nieuniknione Intel też umoczył zdrowo na starcie SB i lepiej poprawić niż wycofywać płyty. Ale dla mnie nie ma problemu w tym segmencie bowiem nawet kupując procek Intela dzisiaj za 300 USD mogę go sprzedać jutro bez wielkich strat więc nie widzę aż tak dużego problemu „przesiadania”. Natomiast problem pojawia się wtedy jak kupujemy procki po 1000USD a jutro nikt nam nie da 300. Ceny Bulldozera mają być w granicach 2600k płyt nie trzeba wymienić więc ból ogranicza się bardziej do niezaspokojonej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie osobiscie bardziej interesuje rozwiązanie typu evga sr2 w odmianie AMD. nie widziałem wielu interesujących płyt pod GPU computing serwerowy na kilka procesorów. Przy tworzeniu chmury to dopiero może być mocą.

 

tak troche zejdę z tematu, wlasnie planowany jest nowy superkomputer na amd + nvidia tesla majacy byc odobno 10x szybszy od obecnie najszybszego. nie wykluczone, ze powstanie na nowych bulldozerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR-2 pod AMD to marzenie i coś co sponiewierało by Intela bo potencjał OC obecnej serii 6100 jest prawdopodobnie spory biorąc pod uwagę start z niskich zegarów i to że te procki można schłodzić pasywnie. Ale małe szanse aby coś takiego powstało .. wystarczyła by płyta z jednym gniazdem w ATX pod nowe 16 rdzeni. Co do rozwiązań serwerowych i superkomputerów to czas AMD może dopiero nadejść ponieważ chwalą się dużym postępem jeśli chodzi o sprawność energetyczną, a już obecnie imponują niskim zużyciem energii przy dużej ilości rdzeni . Ale duże ilości rdzeni to raczej obniżanie zegara i od tego nie da się uciec bo wydajność energetyczna jest cholernie ważna jak ktoś stawia wielkie szafy z kupą procesorów.. albo w laptopach.

http://blogs.amd.com/work/2011/05/16/stop-the-clocks/

 

PS. 990FX mocniej wspiera GPU.. wydaje mi się dziwnym i przerażającym cenowo i energetycznie ładowanie w procesory i karty równocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się dziwnym i przerażającym cenowo i energetycznie ładowanie w procesory i karty równocześnie.
biorąc pod uwagę szybkość pracy na macierzach bitowych w gpu i prędkość konwertowania plików video, audio, kompresji danych, takie rozwiązania są sporym krokiem do przodu. Sam właśnie testuje przetwarzanie potencjalnie milionów danych i chętnie zrobiłbym to w jedną dziesiątą sekundy, a dane składowałbym jako pliki png. Mi jako małej firmie pozwala to na oszczędzenie kilku tys. miesięcznie na serwerze dedykowanym.

Wystarczy stworzyć prosty serwer rozpoznawania mowy jaki ma obecnie google by przekonać się o mocy GPU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to wygląda w praktyce i co właściwie chcesz złożyć … moc GPU jak najbardziej ale jak rozumiem kosztem CPU łączenie tego razem to kupa kasy do wydania ale jak masz konkretne zastosowania i realne zyski to trudno dyskutować… ja widzę po jednej stronie Maxwella po drugiej Octane i konfiguruję sprzęt pod konkretny soft unikając piętrzenia kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dzięki temu przyłożą się do Serwerowych odmian, bo mnie to właśnie one interesują i będzie szybsza premiera. Podobno są jakieś problemy z wydajnością na wysokim zegarze, a Interlagos i Valencia na wysokich zegarach pracować nie będą. Jak budują superkomputer na nowej serii 6200 i policzyli już moc to proce powinny działać dobrze…

http://www.hotfix.pl/cray-xk6-stanie-sie-najpotezniejszym-komputerem-swiata-n5429.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to wygląda w praktyce i co właściwie chcesz złożyć

Myslalem zastosowaniach serwerowych.

Są rozwiązania w ktorych bazy danych są niezbyt skuteczne a uskutecznianie ich prowadzi do przeciążeń (optymalizacja bazy w locie przy każdej operacji obciąża CPU) system oparty na cpu+gpu moze pracowac wydajnie na rdzeniach cpu pozostawiając optymalizację baz danych procesorom GPU. Dzięki temu nie tylko nie ma spadku wydajności w obsłudze zapytań ale też w tle baza jest optymalizowana tak ze może działać na danych znacznie mniejszych wiec zapytanie potrafi być kilkaset razy krtsze. Korzystając ze skryptów client-side nawet zerowe.

Właśnie jestem w trakcie budowania bazy danych opartej na plikach graficznych i flashu. czekam na wsparcie GPU we flashu i będę mógł zapomnieć o bazach danych, a moi klienci o standardowych zagrożeniach typu sql-injection.

Ale to poza tematem graficznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomik8on69

 

Z Intelem się zawsze możesz uścisnąć.. a potem kląć jak sobie gniazdami zaczną obracać . Ja cały czas siedzę na Intelu i obserwuję sytuację.. w rozbiciu na dwa kompy mam 14-15 w Cinebench.. i nie rozumiem tych dylematów w segmencie tańszych rozwiązań bo tu się kupuje i sprzedaje bez wielkich bólów. Dla przypomnienia to nie żadne pół roku, bo Intel zaliczył falstart i czas należy liczyć od usunięcia problemów z płytami. Nowe płyty pod AMD na 990fx już są i można sobie pooglądać jak są wyposażone i ile kosztują. Są chyba w lepszych cenach niż te pod Intela biorąc pod uwagę wyposażenie. X6 1055 kosztuje połowę z tego co 2600k i daje 7,5 w Cinebench, z 2600k raczej 15 nie wyciągniesz a w szarej praktyce 9. Strata przy odprzedaży X6 1055 ?.. 100 Pln ?. Ja sam ostatnio zastanawiałem się nad Intelem bo mam 1366 a oni łaskawie opuścili 6-rdzeni do 600 USD, ale z tak niskiego zegara nie wycisnę cudów niestety…więc czekam sobie dalej z tym że celuję w serwerowe odmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn że 1055 ma taką samą zdolność do podkręcania za połowę ceny ale nie zmienia to faktu że jest o 2pkt słabszy czyli wypadałoby się zastanowić czy 2pkt może kosztować niecałe 500 zł. __ idąc dalej jakbym składał coś na amd i kupiłbym nowy procesor to jeśli nie zmieniliby podstawki to przy stracie powiedzmy 30% ceny miałbym o 15-20% szybszy kolejny procesor więc bardziej by się to opłacało od intela. Generalnie nigdy nie badałem częstości zmian podstawek w amd. Wydaję mi się że z tym trzeba trafić bo nikt nie zagwarantuje mi że AM3+ utrzyma się dłużej niż rok a opierając na tym swój zakup amd przy czym miałbym wymieniać po roku procesor na nowy tracąc 30% ceny starego ... nie jest takie do końca rozsądne w moim przypadku bo nie znam tego producenta - jak długo obserwujesz sytuację to pewnie uda ci się wykombinować lepsze ceny w stosunku do wydajności i lepszą płynność przy upgrade. zresztą jak wspominasz o rozwiązaniach serwerowych to tutaj chyba można dołożyć drugi procesor po jakimś czasie. nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogubiłem się w tych twoich wywodach. Po prostu sugerowałem że można poczekać na Bulldozera i na nowej płycie posadzić „stary” i tani procesor. Nie chcę jednak niczego twardo sugerować bo nie wiemy jak będzie realna wydajność Bulldozera. Jeśli chodzi o rozwiązania serwerowe to bardzo ciekawa jest seria 4100 która będzie zastąpiona prawdopodobnie 4200 na Bulldozerach. Procki jak na warunki serwerowe są tanie i już obecnie na dwuprocesorowej płycie w zwykłym ATX można osiągnąć ok. 9.8 w Cinebench – płyta i 2 procki poniżej 1000 USD. Tu oczywiście nie możemy kręcić za to na płycie jest 8 slotów na pamięci itd. ale to serwerowe klimaty i nie będę się wdawał w tłumaczenia. Ważne jest to że AMD dołoży po 2 rdzenie na procek i oczywiście nie zmienia gniazda C32.. ale dalej pozostaje pytanie o wydajność Bulldozera. Potem jest gniazdo G34 którego AMD też nie zmienia.. ale to już wysokie ceny.

 

PS. Nie obserwuję specjalnie segmentu desktop, a jeśli to bardziej pod kątem „namierzenia” wydajności serwerowych bulldozerów. Ale testy nowych płyt już się pokazują to można poczytać o prognozach, zmianach itd. Płyta też swoje kosztuje więc porównałbym ceny i wyposażenie AMD vs. Intel

 

http://twojepc.pl/news24128.html

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyć że AM3+ jeszcze długo pożyje. Pierwsze wypusty buldożerów będą pewnie ostatnimi procesorami na tą platformę.

U intela prawdopodobnie uruchomisz ivy bridge na lga 1155 ale na to jeszcze z rok będzie trzeba poczekać więc mogą do tego czasu zmienić zdanie ;)

Platforma 2011 ma wystartować w tym roku. Sandy bridge E będzie drogie jak do niedawna 6-cio rdzeniowce na 1366 a płyty też pewnie od 1000zł w górę i będzie trzeba kupować drogie ramy bo przy 4-ro kanałowym kontrolerze pamięci będą 4 sloty na pamięć a 16 gb do tak mocnego procesora wielu osobom może nie wystarczyć i trza będzie kupować 8gb kości.

 

Buldożer był nadzieją dla nas na dużą wydajność pod kątem renderingu za normalna cenę ale coś nie pykło. Mam nadzieję że coś jeszcze z tego będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca.. wiemy że Intel nie wypuści 8-rdzeni ale 6 i wydajność z rdzenia powinna się trzymać SB a cena za flagowca pewnie jak zwykle 1000USD. Nowe płyty pod AMD już są a za tym idą ceny, wyposażenie itd. Wydajność Bulldozera…diabli wiedzą cała masa sprzecznych informacji od czarnych scenariuszy aż po hurra-optymistyczne. Mało kto zdaje sobie sprawę jak duże są zmiany w tych prockach, które zostały stworzone praktycznie od czystej kartki papieru, pomijam już nowy proces 32nm.. a to niestety mnie niepokoi co do natychmiastowego „zaskoczenia” nowej architektury. No ale jak dokładają rdzeni, to chyba wydajność nie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie to "zaskoczenie" mnie również niepokoiło bo nawet jeśli wyszły by amd w czerwcu to i tak trzeba poczekać i zobaczyć czy wszytko ok. czekałem głównie z ciekawości

i w nadziei na zmiany cenowe w intelu... ale teraz 2600k zamówiony i będę sobie rendził na maxwellu 16 gigabajtowe sceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to ze 8 rdzeniowe SB E beda na poziome cenowym obecnych i7 990x choc mam nadzieje ze wypuszcza jakis taki "coś pomiędzy" w stylu i7 970, w sumie mialem teraz kupowac nowego kompa , a tu nadal bulzodezra nie ma i nie wiem czy kupowac 2600k czy czekac na buldozera czy moze do jesieni na SB E bo 8 rdzeni 16 wątków brzmi niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie 8-rdzeni jako obiecywał wstępnie Intel tylko 6 jak donosiły ostatnie informacje. Problem w tym że ciężko robić za flagowca z wieloma rdzeniami, bo ciężej kręcić i zaczyna żreć jak smok. Nie zdziwię się jeśli królem masy benchmarków będzie niedługo i3-2120K, bo ma dwa rdzenie odblokowany mnożnik i TDP 65W… i ktoś powie- mam najszybszy procesor, a na diabła mi więcej rdzeni i wątków.

 

...i lepszą wydajność w Viewportach

 

tomik8on69

Dałeś d… nie zauważyłeś w Maxwellu nowej opcji Multilight color.. odpal przy paru światełkach i zobacz co ci zostanie z 16GB ;).. dlatego idę w serwerowe klimaty, tam są kości po 8GB i dużo slotów ;)

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spyra

Skąd takie info ze nie będzie 8-rdzeni SB E , ostatnio była na Ebay próbka do kupienia SB E , w końcu SB E miało być odpowiedzią na 8 rdzeniowe Buldozery , choć nie śledzę wszystkiego na bieżąco wiec mogę mieć stare info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była taka informacja parę tygodni temu i teraz sam musiałbym szukać ale nawet w tym wątku ktoś się do tego odnosił. Natomiast na Ebay pojawiły się próbki ale odmian serwerowych. Trudno powiedzieć jaka będzie ostateczna polityka Intela co do gniazd ale nie wiem czy będzie tak jak obecnie z 1366 prawdopodobnie „oderwą” serwery od desktop.

 

Tu masz info - http://www.hotfix.pl/nadchodzi-chipset-intel-x79-oraz-procesory-sandy-bridge-e-n5318.htm

 

PS. Nie chce mi się nawet wchodzić w analizy Intela, bo i tak spodziewam się tylko zaporowych cen. Ale wychodzi na to że po stronnie serwerowej będzie 8 rdzeni na LGA 2011, przy okazji pojawia się LGA 1356.. jednym słowem Intel to Intel. Prawdopodobnie jednak mocno spuszczą z tonu jeśli chodzi o zegary ta próbka na ebay to 1.6Ghz a i podawane TDP nowych procków też o tym świadczą. Jak ktoś ma zdrowie to niech tropi..

http://www.cpu-world.com/news_2011/2011050402_Intel_Xeon_E5-1600_and_E5-2600_processor_details.html

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotka była, że może nie być jeśli AMD nie pokaże coś co byłoby realną konkrecją (wydajnościową) dla LGA 2011...no bo i po co wypuszczać potwora skoro modele z 6C/12HT na LGA 2011 mogą być (się okaże) konkurencją dla 8C AMD...no ew. można wypuścić takie potworka żeby pokazać kto dzierży koronę wydajności...ale cena będzie pewnie zabójcza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież AMD nie uderza w dzierżenie korony wydajności skoro ceny FX mają być skalkulowane na poziomie 2600k - chyba nie było by takiego problemu dołożyć jeszcze 2 rdzenie dla pewności skoro robią 16 rdzeniowe procki. Z tą koroną wydajności to mnie trochę śmiech bierze bo jaka część klientów kupuje na rynku desktop procki po 1000USD. Kasę chyba zarabia się na czymś innym ale marketing działa co choćby widać po tym forum. Poza tym już jest problem ze zdefiniowaniem optymalnej wydajności zegar vs. rdzenie. Obecnie na koniec testów flagowca Intela drapią się po głowie jak tę wielowątkowość wykorzystać, poza tym cała masa benchmarków wypadnie słabiej bo nie da się wielu rdzeni podkręcić tak ja dwóch. Co do naszych zastosowań gdzie rdzenie i wątki są dobrze wykorzystywane król wydajności jest łatwy do złamania za mniejsze pieniądze.. pozostaje głownie marketing, a to nas chyba mniej interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jaka część klientów kupuje na rynku desktop procki po 1000USD

 

W Polsce niewielu...za granica na odwrót...widać to po ichnich konfiguracjach...sli, tri sli, quad sli z GTX-ów 580...nie ma co się dziwić skoro u nich przelicznik 1000USD jak u nas 1000zł...wtedy wszystko zaczyna być tanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tez bez sensu od 2007 mam kompa z podstawka 775 mialm E cos tam ( dual core ) teraz mam Q6600 i pewnie kupie sobie za pol darmo qx9770 , bo poczekam az sie kompy ustatkuja bo tyle tych podstawek, ze nie wiadomo co wybrac a nie chce kupowac kompa aby za 3 miechy juz myslec o nowym procku ... Czemu wogole Intel tyle tych podstawek wprowadzil to nie wiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W Polsce niewielu...za granica na odwrót...widać to po ichnich konfiguracjach...sli, tri sli, quad sli z GTX-ów 580...nie ma co się dziwić skoro u nich przelicznik 1000USD jak u nas 1000zł...wtedy wszystko zaczyna być tanie... "

 

Jednak z tego co się widzi po zagranicznych forach graficznych mają taki sam sprzęt jak w polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ KONAn

Usprawiedliwianie zakupu najdroższego Intela i łączenie GPU to chyba niezbyt wiarygodne bo w grach ciągle liczy się głównie wsparcie jednego wątku i widać że w konfiguracjach na 2600k są lepsze wyniki chociaż nie gram i tak bardzo się tym nie interesuję. Tu AMD też nie zasypia - http://www.purepc.pl/sprzet_pc/plyty_glowne/wypasiony_asus_990fx_crosshair_formula_pod_am3

@mishu

Co do mieszania podstawkami przez Intela to nie licz na stabilizację taka polityka - nic dodać nic ująć.. http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Test_plyt_glownych_dla_entuzjastow_ASRock_890FX_Deluxe5%2C_Foxconn_Rattler%2C_Gigabyte_G1.Sniper%2C_MSI_Big-Bang_Trinergy-3847/strona/14409.html

 

Ps. Są już testy tego ASUSA i jak widać wypas pod AMD - 240USD

http://www.overclockersclub.com/reviews/asus_crosshair_v_formula/

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o porównywanie sprzętu dla gier ze sprzętem dla grafików a jedynie o fakt że tam procek za 1000USD jest inaczej postrzegany niż u nas...dla nas to jest aż 3 tysiaki...a w porównaniu do ich zarobków jest to cena "normalna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności