Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pierwszy samochód - jest w nim kilka niedoskonałości, więc proszę o wyrozumiałość. Jak można to proszę o komentarze - chyba w dobrym dziale to zamieściłem jak nie to sory.

Przypadkiem usunąłem "obudowy" - chyba tak to można nazwać - światła, oraz to co jest za grilem. Ale poza tym wszytko jest według mnie okej.

Oto on:

prawieidea%C5%82.jpg

 

Robiłem w 3ds Max 2010 sp1

Co do siatek

to nie bardzo wiem o co chodzi ale chyba o to:

siatka3dprz%C3%B3d.png

Jeszcze jeden screen:

http://z1.przeklej.pl/prze2820/71f5b2f3002cbf4a4d7d43cd/3dwprojekt.png

 

widok na material editor:

http://z1.przeklej.pl/prze2336/cdfc872000222a704d7d43ce/materia%C5%82edytor.png

 

Korzystałem z tego tutka:

http://tutorial-z.com/EN/?p=89

Tak dla uwagi - na tej stronie są już gotowce ale ja wywaliłem z takiego gotowca prawie wszystko poza blueprint-ami na których pracowałem.

 

Jak już pisałem jest to mój pierwszy samochód dopuszczony prze zemnie do wglądu dla osób 3ecich. Nie wiem co tu jeszcze dopisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hej. No przynajmniej jesteś szczery, Tobie wierze że to pierwszy Twój samochód :) Tutek tez nie jest najszcześliwszy ale chyba widzisz ze jest kilka niedociagniec. Przedewszystkim gdzies zniknal ci przedni slupek . Dalas za miekkie chamfery, model wyglada jak z kgalaretki :) Następne to oddziel wnetrze reflektorow od karoseri. Na siatce ktora wzuciles za duzo nie widac, lepiej jak bedzie widac model i tylko z F4 wcisnij zeby sie siatka pokazala i tak wzuc, no i bez wygladzenia. Proponuje zacząć od nowa z innym tutkiem ktory nie zaczyna sie od nadkola tylko od calej bazy. Jeest taki dosc fajny o audi ale oialem link. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed światłami przeciwmgłowymi zrobiłeś taką siatkę i nie wiem jaki był twój zamiar ale takiego rozwiązania jeszcze w autach osoboych nie widziałem. Zamknij mimo wszystko otwór na wlot powietrza albo domodeluj chłodnicę bo twoj model nie wyglada jak szybki samochód z powodu braku silnika. Musisz nauczyć się oglądać samochód, w tym celu pomocnych moze być jak najwięcej zdjęć poglądowych i staraj się odwzorować jego prawdziwe kształty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starałem się jak najbardziej tylko mogłem. Jedyne co mi zostało to uczyć się dalej na tzw. prostych samochodach gdzie jest dużo gładkich powierzchni i mało kantów. Oraz znaleźć inne tuty. Ale jak dla mnie ten tutek był najlepszy ze wszystkich jakie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przez ten tutorial zraziłem sie do modelowania ;) na szczęście koledzy podesłali mi inny całkiem przyjazny i o wiele lepszy. niedługo będe robił 2 podejście tym razem audi 80 coupe ;) jak znajde chwile na grzebanie to ci go podeśle pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HELP!

Dłubię sobie audi s5 i mam problem z pozbyciem się czegoś bardzo upierdliwego.

Na screenie jest to zaznaczone:

 

beztytu%C5%82u.png

 

Siedzę nad tym od 4 godzin i nie mogę się tego pozbyć - możecie powiedzieć mi jak to usunąć/naprawić - zrobić tak by nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olśniło mnie - jak zwykle w tedy gdy nie trzeba. Udało się.

Jak do tego doszedłem:

Przełączyłem widok na perspektywę, potem zbliżyłem się do tego miejsca z F4 i z zaznaczonym use NURMS sUBDIVISION oraz z wklikniętym Show end results on/off toggle uadła mi się zauważyć co trzeba pociągnąć by schować, jak to robiłem komputer zaczął się bardzo ciąć - prawie stanął w miejscu ale przełknął i udało się, widać to na screenie:

 

1.png

Edytowane przez P.I.W.O.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ukończyłem niemal w 100% nowe autko Audi S5.

Model nie jest jednak doskonały ponieważ mój komputer jest trochę słaby. Ma 3 koła nie mogę zrobić /skopiować/ czwartego bo się max wiesz i wyłącza. Samochód /karoseria/ nie jest wygładzona z tego samego powodu. Całość nie jest wyrenderowana bo nie ma jak. Dla tego mam też prośbę czy ktoś z was może mi go dokończyć w sposób najstępujący:

- wygładzić wszystkie powierzchnie,

- zrobić wszystkie koła ,

- wyrenderować to

- wstawić to screeny

jak się ktoś zgłosi to wyślę sam projekt na meila i lub na jakiś serwer - projekt ma ponad 150 mega, robiłem wszystko prawie tak samo jak na tutku (95%) - resztę robiłem sam według własnego uznania.

Edytowane przez P.I.W.O.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest teraz, ale na poprzednim screenie widać, że używasz NURMS subdivision x4. Nie wiem po co aż tyle. Razy 2 spokojnie by starczył. Zamiast tego możesz też użyć TS'a i wyłączyć pokazywanie zagęszczonej siatki (isoline display). A jak dalej będzie muliło kompa, to możesz włączyć wyświetlanie obiektów jako boxy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dobra za raz wstawię jakieś screeny.

Wstawiam screeny bez wygładzenia i bez nałożonych materiałów materiałów. Po wyłączałem co się dało i mimo to przy wygładzaniu wciąż się muli i wyłącza max.

 

 

1.png

 

2.png

 

4.png

 

Więcej fotek:

http://z1.przeklej.pl/prze2477/d4374f2a00028a524dca8efb/3.png

http://z1.przeklej.pl/prze2742/52c425a5002bdea94dca8efd/5.png

http://z1.przeklej.pl/prze2269/dcb652fb0013a6344dca8eff/6.png

 

Mam jedną prośbę czy może ktoś z was tylko nałożyć materiały i wyrenderować to. Jak coś to wyślę na pocztę w kilku patrach i/lub na jakiś serwer bo projekt jest duży.

 

Ten model jest według mnie o wiele lepszy od poprzedniego/z po przedniej strony.

Komentarze mile widziane.

Edytowane przez P.I.W.O.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności