Skocz do zawartości

Mostek (Warhammer)


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przybywam po radę i krytykę (mam nadzieje, że będzie jej sporo ;) )

Modeluje ten oto domek z konceptu gry Warhammer Online

 

warca020705.jpg

 

A tutaj rezultat

 

domek.jpg

 

Poradźcie co mogę zmienić, żeby było lepiej. Ogólnie nie jestem do końca zadowolony z tej "mgły" .. wygląda jakby było zadymione. Użyłem do tego VrayEnviromentFog.

 

Modelowane w 3ds Max 2011, render Vray

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dosyć dobrze odwzorowywujesz rysunki koncepcyjne ale popraw jeszcze troche tekstury i (tego nie jest w 100% pewny bo musiałbyś wyrenderować w podobnej perspektywie jak rys. koncepcyjny) ale wydaje mi się że niektóre proporcje można by jeszcze troszke dopracować i przede wszystkim jak robisz coś fantazy to to nie musi być zrobione architektonicznie (mam na myśli ściany prostopadłe do siebie itd.) nawet w rzeczywistości się to rzadko zdaża :P Dach wyszedł fajnie, ale teraz zastanów się co można dodatkowo powyginać poskręcać itd. Myśle że to podniesie ciekawość rysunku no i nada bardziej bajkowy/fantazy klimat. Co do mgły to nie pomogę bo nie korzystam z Vray'a ;) Powodzenia!

 

EDIT: No właśnie mało widać i przez burze i przez ujęcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Za niedługo wrzucę kolejny render. Już pozmieniałem parę tekstur, wywaliłem "burzę piaskową" :D i robię teren od nowa.

 

Edit: Dorzuciłem renderek bez burzy :)

domek2n.jpg

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, kolejna warhammer'owa pracka.

Zdecydowanie na plus, mi się podoba. Dobrze że zmieniasz teren, nowa trawa i może trochę inny bruk zdecydowanie poprawią efekt.

Jakbyś chciał zobaczyć jak wyglądają takie mostki ingame to poniżej linki :

http://img834.imageshack.us/img834/9720/shot002d.jpg

http://img191.imageshack.us/img191/5787/shot001h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dom wygląda ok ;) Natomiast co do bruku to wybacz ale bardziej to błoto przypomina niż bruk więc trzeba by zmienić i nad mostem też popracuj (chyba nadal trochę kształt w niektórych miejscach jest źle np. wieżyczki i tekstury w połowie nie te co na koncepcie ;P) Pracuj! Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za komentarze :)

 

No to tak, zmieniłem teksturę tego bruku i trawa też nieco inna jest.

Dodałem też trochę roślinek i kamienie w rzece.

I wygląda to w następujący sposób :

 

domek6.jpg

 

Niestety brak mi w tych renderach takiego powiedzmy fotorealizmu.

Chcę, żeby ta praca była nieco bardziej wypasiona :D ale moje umiejętności nie za bardzo pozwalają na to.

Plus ten beznadziejny DOF :P

Ta "burza" miała nadać taki ponury klimat, teraz wyszło strasznie słodko i pięknie, a niestety Warhammer to nie jest sielanka ;)

Także każda "klimatyczna" rada będzie dla mnie bardzo cenna, szczególnie jeżeli chodzi o oświetlenie, bo niestety kuleje :(

Ach i jeszcze co do konceptu to też nie chcę się tak sztywno tego trzymać i staram się to zrobić po mojej myśli ;)

Ale esej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jezuniu. To jest jakiś my little ponny a nie Warhammer. Klimat totalnie nie siedzi. Zobacz sobie filmiki do WH - kolory, meshe, tekstury...

 

Co jest źle - siatki równe, prowadzone grzecznie, brak chamferów, inne proporcje niż na rysunku (na przykład zadaszenia nad basztami na moście). Tekstura dachu za duża.

 

To tak na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróć do konceptu, popatrz na niego i wymodeluj tak jak widzisz, a nie tak jak wydaje Ci się, że powinno być. Warhammer ma to do siebie, że wszystko jest tam trochę krzywe, robione tak jakby na szybko. Dachy są bardziej strzeliste, krzywizny wyolbrzymione, ściany pod różnymi kątami. To wszystko tworzy specyficzny klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym tak zrobił. Teksturę kamienia na mury sobie przygotuj ładną - to dużo ułatwi. Musi być nieco inna niż twoja - bardziej wyraźne przerwy między kamieniami, mniej widoczna faktura samego kamienia. Kamienie nie identyczne - troszkę różnic w wielkości i jasności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności