Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Sharks over Paradise


mrys

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowsza praca: para mysliwców Spitfire VIII należąca do 457 dywizjonu RAAF (Royal Australian Air Force) gdzieś nad Pacyfikiem. Samolot w tle należy do dowódcy Bobby'ego Gibbes'a. Dywizjon 457 jest też znany pod nazwą "Gray Nurse Squadron", a to z racji namalowanych pod silnikami szczęk rekina. Grey Nurse to jeden z gatunków rekinów, żyjących u wybrzeży Australii.

 

Jedna uwaga co do kolorystyki: nienawidzę landrynkowatych kolorów z pocztówek. Jednak w tym przypadku wydawało mi się, że sięgnięcie do palety barwnej rodem z folderów biur podróży ma sens. Po prostu, czasem w tropikach naprawdę jest tak ohydnie kolorowo...

 

Sharks-over-paradise_small.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Samoloty - bomba. Kolorystyka ogólnie luz, nie widze tu problemu

 

Cała reszta: tło (skąd pomysł z tym akwarelopodobnym stylem??) i jego układ w stosunku fo samolotów, kompozycja kadru, śmazy (szczgólnie ten przechodzący przez statecznik)

...kompletnie mi nie podchodzi

pod tym względem wg mnie jest słabo (podkreślam: WG MNIE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że to jedna z moich prac, która wzbudza dość skrajne emocje - jedni ją chcą na wydruku innych drażni ;)

 

Akwarelowy nieco styl tła był zamierzony, aczkolwiek nie wiem, czy nie przesadziłem... Generalnie próbuję maksymalnie zsyntetyzowac tło, doprowadzic do jego uproszczenia tak, by sie tylko sugerowało i nie konkurowało z pierwszym planem. W przypadku tak wyrazistego barwnego motywu bałem się, ze zdetalowane tło wylezie na pierwszy plan. Gdzieś tam przed oczyma wyobraźni miałem "pędzlowe", ręczne obrazy tego rodzaju, gdzie tło zasługuje na kilka ledwie machnięć pędzlem. Z efektu nie jestem do końca zadowolony - chyba odrobinę za duży jest kontrast miedzy ostrością pierwszego planu a tyłem... Nie wiem, W sumie to taki krok w poszukiwaniach stylu, czy charakteru wizualnego, który by mi odpowiadał. Satysfakcje mi sprawia fakt, że obraz podoba się "tradycyjnym" Aviation Artistom. No i że się chyba odrobinę wyróżnia (niekoniecznie na plus ;) ).

 

W każdym razie dzięki za komentarze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności