Skocz do zawartości

Rayfire


fiszkas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze zrobieniem w 3ds maxie za pomocą plugina Rayfire ściany, która się rozwala. Problem polega na tym, że jak mam ścianę (boxa), dodaję do niego fragmentację (nie do końca wiem jak to się nazywa, ale dzielenie ściany na kawałki), to zarówno w projekcie jak i przy renderze widać małe odstępy między tymi kawałkami ściany. I teraz pytanie, jak zrobić, żeby ściana była gładka bez żadnych przerw, a dopiero w momencie zetknięcia kuli ze ścianą powstawały pęknięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Stwórz kopię tej ściany. Obie muszą stać dokładnie w tym samym miejscu. Teraz tak - jedną ścianę "pękasz" Rayfire, i ukrywasz ją (nie poprzez Hide! Klikaj prawym na obiekcie, properties i tam masz parametr "visibility" - zmień na 0.) Widoczna będzie tylko czyściutka ściana. No i teraz tak - w tym momencie, kiedy ściana ma zacząć pękać, "świeżą" ścianę ukrywasz (tym samym sposobem!) a pękniętą przywracasz.

 

Pobaw się track view, bo znikanie musi być natychmiastowe, z klatki na klatkę, a nie stopniowo - żeby był dobry efekt.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz pisalem w innych watkach o swoim problemie ale skorzystam z okazji i zapytam i tutaj. Rzecz w tym ze w najnowszym rayfire 1.55 duzo rzeczy sie pozmienialo.

Pojawily sie nowe rodzaje obiektow i w zadnym tutku jaki udalo mi sie znalezc nie bylo opisu jak podpiac obiekty, jakie parametry ustawic itd..

Bycmoze ktos z Was spotkal sie z jakims manualem albo tutkiem wyjasniajacym jak to zrobic zeby dzialalo jak trzeba.

Za pomoc z gory bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wszystko będzie grało, tylko, gdy kończy się robienie tych fragmentacji przy zderzeniu, pojawia się komunikat: -- No "map" function for undefined

Miał ktoś może taki komunikat? Czego on dotyczy?

Edytowane przez fiszkas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że znów przyłączam się do tematu, ale jeszcze w życiu nie miałem z niczym takich problemów jak z rayfire. Chciałem zapytać, czy ktoś zna ten plugin? Jak tak to proszę o kontakt gg: 10400587.

Albo chociaż powie co zrobić, aby kawałki rozbitego elementu nie przelatywały przez powierzchnię o którą się rozbija.

Będę bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, bawiłem się jakiś czas najnowszym Rayfire i to co mogę powiedzieć to strasznie niestabilny (właśnie jeśli chodzi o editable poly/mesh). Często trzeba było kombinować "okrężnymi drogami" bo plugin sobie nie radził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności