Jump to content
  • 0

Question

Witam

 

Jestem początkującym użytkownikiem maxa i mam w jedno pytanie odnośnie wagi sceny.

 

Chodzi mi o to że korzystam z Iraya i waga sceny nie może przekroczyć ilości pamięci na karcie graficznej i chciałem zapytać jak sprawdzić dokładnie wagę sceny.

 

Chciałbym zakupić sobie dwie karty graficzne gtx580 3gb i nie wiem ogólnie czy taka ilość pamięci do robienia interiorów i exteriorów architektury wystarczy, no i właśnie nie wiem jak sprawdzić ile moje sceny ważą, szkoda było by wydać 5 tys i później się okaże że i tak sceny są za duże i iray tego sprzętu nie wykorzysta.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Weż też po uwagę,że o ile dobrze pamiętam,Iray wykorzysta ram tylko z jednej karty przy renderingu.Więc nawet jakbys włożył 4 karty po 3 GB na każdej,to dalej masz dostępne tylko 3GB dla Iraya.Będzie szybciej,bo obliczenia polecą na wszystkich kartach,ale dalej masz wąskie gardło z pojemnością pamięci na JEDNEJ karcie.

Link to post
Share on other sites
  • 0

Kosi - dzięki za odpowiedź szybką ale tutaj wiedzę wszystkie informacje o mojej scenie ale tu gdzie mam memory jest napisane

 

f:5,5/8,2 Giga

v:9/16,3 Giga

 

Jeżeli to jest to to scena jest większa niż moje jeden giga na grafice a jednak podczas renderingu karta nie zgłasza problemów

 

(Wiem to bo mi GPU-z podczas renderowania pokazuje że użycie procka wzrasta prawie do 100% a użycie pamięci na karcie graficznej jest ok 25-30%)

 

Mafida - Tak wiem że wsadzenie 2 x gtx 580 3gb nie pozwoli mi renderować scen do 6 giga, ta samo jest z gtx590 3gb który praktycznie w iray działa jak dwie karty w sli z 1,5giga. Ale dla osoby która nie robi dużych scen tylko bawi się w mniejsze wnętrza to mam nadzieje że na początek 3giga będzie wystarczające na tych 580'kach.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy