Jump to content

filmy jednosobowe


max_1989
 Share

Recommended Posts

ola-f - to było poniżej pasa :D

 

A co do tematu, jest taki koleś, co kręci programy survivalowe, nosi ze sobą kamerkę i własnoręcznie wszystko kręci, bez żadnych ekip. Można to podciągnąć pod "Sam o sobie" :)

 

Survivorman

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wszedłem na forum i widzę sporo odpowiedzi, dzięki olaf za POV'a wcześniej o tym nie słyszałem, ale zawsze się dobrze dowiedzieć czegoś nowego od weteranów tematu :).

 

Jeszcze aby do końca wyjaśnić o co mi dokładnie chodzi. Wybieram się na dłuższe wakacje i chce nakręcić film sam, o sobie ;). Chciałbym aby miało to filmowy posmak przy ujęciach - które siłą rzeczy będą głównie statyczne. Bo jak nakręcić siebie, w sposób dynamiczny nie trzymając kamery? :D. Mam kilka motywów typu - ja z linką przyczepioną do paska i statywu rozłożonego na dwóch nogach. przy obrocie mojego ciała, kamera podąża za postacią, czyt. mną :). (patrz obrazek). Poszukuje tego typu motywów lub innych dzięki którym film nakręcony w pojedynke nabierze charakteru filmu, a nie weselnego arcydzieła kręconego z ręki :).

 

statywb.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

supersize me - chodzi dokładnie o ten 'typ' w sensie gdzie gość kręci dokument sam o sobie, jednak jest to ujęte bardzo dokumentalnie i "nie filmowo".

 

127 godzin - obejrzałem i jest sporo fajnych motywów do wykorzystania, jednak to był bardziej film o jednej postaci kręcony przez operatora a nie samego bohatera.

 

grizzlie man - świetny film - jednak u niego w samym filmie brak tej dynamiki, gdy jest on sam w kadrze kamera nie dryga, natomiast jak już drygnie to już w klimacie weselnym z ręki.

 

---

ognisty - survivor man - tak obejrzalem :). Ma tam kilka ciekawych motywów przepchniętych.

 

Lucek - mam nadzieje, że odpowiedziałem na Twoje pytanie powyżej.

 

Reanimator - Borat i Bruno jednak mieli operatorów ;p.

 

jamnique - dzięki za tytuł, Transcendent Man, dzisiaj będzie obejrzany :).

 

---

W jednym zdaniu, szukam filmu który nakręcił autor o sobie samym, lub ciekawych motywów jakie można wykorzystać kręcąc film tego typu :).

 

 

Będę wdzięczny za każdą poradę :).

 

 

Pozdrawiam,

Artur.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy