Skocz do zawartości

filmy jednosobowe


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ola-f - to było poniżej pasa :D

 

A co do tematu, jest taki koleś, co kręci programy survivalowe, nosi ze sobą kamerkę i własnoręcznie wszystko kręci, bez żadnych ekip. Można to podciągnąć pod "Sam o sobie" :)

 

Survivorman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wszedłem na forum i widzę sporo odpowiedzi, dzięki olaf za POV'a wcześniej o tym nie słyszałem, ale zawsze się dobrze dowiedzieć czegoś nowego od weteranów tematu :).

 

Jeszcze aby do końca wyjaśnić o co mi dokładnie chodzi. Wybieram się na dłuższe wakacje i chce nakręcić film sam, o sobie ;). Chciałbym aby miało to filmowy posmak przy ujęciach - które siłą rzeczy będą głównie statyczne. Bo jak nakręcić siebie, w sposób dynamiczny nie trzymając kamery? :D. Mam kilka motywów typu - ja z linką przyczepioną do paska i statywu rozłożonego na dwóch nogach. przy obrocie mojego ciała, kamera podąża za postacią, czyt. mną :). (patrz obrazek). Poszukuje tego typu motywów lub innych dzięki którym film nakręcony w pojedynke nabierze charakteru filmu, a nie weselnego arcydzieła kręconego z ręki :).

 

statywb.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

supersize me - chodzi dokładnie o ten 'typ' w sensie gdzie gość kręci dokument sam o sobie, jednak jest to ujęte bardzo dokumentalnie i "nie filmowo".

 

127 godzin - obejrzałem i jest sporo fajnych motywów do wykorzystania, jednak to był bardziej film o jednej postaci kręcony przez operatora a nie samego bohatera.

 

grizzlie man - świetny film - jednak u niego w samym filmie brak tej dynamiki, gdy jest on sam w kadrze kamera nie dryga, natomiast jak już drygnie to już w klimacie weselnym z ręki.

 

---

ognisty - survivor man - tak obejrzalem :). Ma tam kilka ciekawych motywów przepchniętych.

 

Lucek - mam nadzieje, że odpowiedziałem na Twoje pytanie powyżej.

 

Reanimator - Borat i Bruno jednak mieli operatorów ;p.

 

jamnique - dzięki za tytuł, Transcendent Man, dzisiaj będzie obejrzany :).

 

---

W jednym zdaniu, szukam filmu który nakręcił autor o sobie samym, lub ciekawych motywów jakie można wykorzystać kręcąc film tego typu :).

 

 

Będę wdzięczny za każdą poradę :).

 

 

Pozdrawiam,

Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności