Jump to content

Smokowóz


Smoku

Recommended Posts

Hej, dawno nie miałem okazji wymodelować czegoś dla siebie.

i oto wpadło trochę czasu. Na razie poświęciłem tylko trzy godzinki na to i jest taki wstęp, ale wrzucam co by mieć (standard) motywację z waszej strony.

Pojazd to raczej zlepek różnych buggy oglądanych w necie + trochę inwencji własnej. Słowem nic odkrywczego ani oryginalnego. Aczkolwiek chciałbym dobrnąć do końca. Ps wahacze zrobię inne bo to i za cienkie i do niczego nie podobne.

buggcopy.jpg

bugg2copy.jpg

bugg3copy.jpg

bugg4copy.jpg

 

Krytyka mile widziana, choć na tym etapie jeszcze nie ma czego krytykować.

Link to comment
Share on other sites

Pomysł zeby zrobić pojazd który nie istnieje, samodzielnie wymyślony już w sobie wydaje mi się godny uznania. Robisz całkiem bez żadnych planów, printów, itd...?

 

No ale o ile pamiętam to robiłeś w minibitwie chyba Astona jakiegoś, i co z nim?

 

Zrób cos więcej to się oceni.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Kosi ale to żadna filozofia :) a nawet łatwiej jest, bo nikt mi nie zarzuci że robię cos niezgodnie z oryginałem. No Jaguara robiłem i nawet sporo zrobiłem ale jakoś nie mam ochoty tego na razie wrzucać.

Póki co fotele.

bugg5copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajne buggy sie szykuje ;). Wydaje mi się że przy kole zamiast wału kardana powinien być przegub osłonięty manszetą. No i wahacze rzeczywiście za cienkie. Kubełek powinien być chyba bardziej pochylony. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję z motywację . :]

Zacznę od końca bo Plasti rozgryzł mój zamysł :) Chce zrobić właśnie w tym klimacie bo to mój ulubiony temat. To też nie które elementy będą (odpowiadam Dynamic i Slimowi) Dziwnie rozwiązane jak np. wały bez osłonek. Felgi zmieniłem. i jeszcze coś zmienię. Jako że powstaje to bez większego planu jako totalna licentia poetica. Toteż wymyślam różne rozwiązania an bieżąco podczas modelowania, zapewne więc jak spojrzę na te nie które rozwiązania innego dnia to wydadzą mi się bez sensu lub po poprostu nie spodobają i zmienię. Ciekaw jestem po prostu co wyjdzie tak totalnie bez planu.

bugg6copy.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Super idzie, ale az musze zapytac jak zrobiles spawy?:) To jest osobny element czy rura tak uwypuklona i jakas mapka bumpa czy cus? Ja rozgladalem sie za zdjeciami do swjego bugi ale narazie zbieram sily bo wiem ze wymodelowanie silnika jest nieuniknione przy takiej konstrukcji :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Daniel :) ale to żaden wysiłek. Malutki progresik, tylko godzina w niedziele i godzina dziś. Głównie pozaczynane elementy. Będę musiał lekko przerobić konstrukcje żeby silnik upchnąć i inne rzeczy dlatego brakuje kilka rurek.

bugg10copy.jpg

bugg11copy.jpg

buggwirecopy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy