Skocz do zawartości

przeźroczystość tłą tabeli


bambosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako że siedzę na tym forum już dość długaśnie i nie chce tracić czasu i nerwów na rejestrowanie na innym forum zapytam tutaj.

 

Jak wstawić na stronę WWW tabelę bez tła ? Chodzi o to że tło strony to jakiś tam obrazek, a tabela na tym to.... taki czarny kwadrat (chcę aby był widoczny obrazek pod tabelą).

 

znalazłem w sieci coś takiego

</pre>
<table style="background-color: gray;filter:alpha(opacity=10); -moz-opacity:0.1; opacity: 0.1;border: 0px solid black;" id="stopka"></

 

Ale po wpisaniu tego do kodu (z różnymi wariantami cyfr) znika mi także tekst zawarty w tabeli (O.o). Dodam że próbuje wstawić tabelę do strony wordpresa. Czy toś ma jakis sposób na tego "dziada" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

powinno defaultowo pokazywać się bez tła, jeśli nie to chyba dziedziczy tło po czymś. Nie zmieniaj opacity znacznika table bo to dotyczy samej tabeli, poza tym atrybut opacity jest różnie interpretowany przez różne przeglądarki i ma chyba wartości od 0 do 1.

 

Spróbowałbym dodać background:transparent dla tabeli, jeśli nie to pokaż kod i zaraz będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jako że siedzę na tym forum już dość długaśnie i nie chce tracić czasu i nerwów na rejestrowanie na innym forum zapytam tutaj.

 

Jak wstawić na stronę WWW tabelę bez tła ? Chodzi o to że tło strony to jakiś tam obrazek, a tabela na tym to.... taki czarny kwadrat (chcę aby był widoczny obrazek pod tabelą).

 

znalazłem w sieci coś takiego

</pre>
<table style="background-color: gray;filter:alpha(opacity=10); -moz-opacity:0.1; opacity: 0.1;border: 0px solid black;" id="stopka"></

Ale po wpisaniu tego do kodu (z różnymi wariantami cyfr) znika mi także tekst zawarty w tabeli (O.o). Dodam że próbuje wstawić tabelę do strony wordpresa. Czy toś ma jakis sposób na tego "dziada" ?

chcesz przezroczyste a definiujesz szare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności