Skocz do zawartości

Max 2012 i praca z I7


Simple_man

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A dlaczego Trial? Można teraz używać za darmo przecież edu więc może sprawdź czy to nie trialowa licencja tak robi. Z innych powodów może masz wyłączony Hyperthreading? To chyba skutkuje właśnie wyłączeniem wirtualnych jednostek (czy jak to się tam nazywa kiedy komp myśli że ma podwójne rdzenie.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to trzeba być studentem? Nie wiedziałem o tym, aż sprawdzę. Sprawdź ten hyperthreading koniecznie. Jaki masz procesor w ogóle?

 

You must be one of the following: (a) a faculty member; or (b) a student; or © an Autodesk Assistance Program participant.

No niestety masz chyba rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HT w biosie włączony, wyłączona za to była wirtualizacja, która ponoć powoduje, że wybrane aplikacje mogą traktować każdy rdzeń jako oddzielny procek. Niestety włączenie tej opcji tylko pogorszyło sprawę, znaczy się czasy renderingu poszybowały w górę. Inna sprawa, że scena z1.474.238 trisami liczy się 50 sec. Fakt że tylko kolorki i dwa światła na scenie ale i tak nie źle jak dla mnie. Tylko ciągle nie widzę pracy wszystkich rdzeni bezpośrednio w maxie :(

Edytowane przez Simple_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To resetnij maxa do defaultowych ustawień jeśli to nie przeszkadza ci w pracy. Może masz coś w ustawieniach namieszane. Teraz sprawdziłem że 3ds max ma jeszcze w preferencjach osobnego switcha do HT, a jak nie pomoże to już nie wiem.

 

Jak rozwiążesz problem jakoś to napisz bo sam kupiłem i7 i jak będą tylko 2 wątki chodzić to chyba się zastrzelę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał dostęp do kompa to zobacz czy nie ma jakiegoś oszczędzania energii włączonego w biosie. Poza tym spytaj może na jakimś forum typu pclab. i spróbuj zapuścić jakiś benchmark, który będzie sprawdzał czy inne cpu'sy działają w aplikacjach wielowątkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na sześciu rdzeniach też w maxie 2012 widać tylko dwa buckety ale renderuje 6 więc się tym nie przejmuję. Pewnie jakiś problem w wyświetlaniu bucketów bo różnicy w czasach raczej dużej nie ma. Mental w maxie 2012 jest trochę wolniejszy bo ma pewnie inne ustawienia defaultowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images.autodesk.com/adsk/files/autodesk_3ds_max_2012_sp2_readme.pdf strona czwarta, Customer Error Report (CER), Many customers reported a program error related to multi-threading. This has been fixed.

 

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=17826382&linkID=9241178 Service pack 2 podobno naprawia coś podobnego. Spróbuj! :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności