Skocz do zawartości

Barrett - Karabin Snajperski


maciek.m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio mam niezłą niemoc twórczą, nic mi się nie chciało robić... Wczoraj sobie przeszukiwałem internet co by tu zrobić no i padło na karabin snajperski, nie podaje modelu bo mam fotki i kazdy inaczej się nazywa :P Dzisiaj usiadłem i narazie tyle mam :) Jak coś dorobie to dorzuce :)

 

sna1.jpg

 

sna2t.jpg

 

 

sna3.jpg

 

 

sna4.jpg

sna6.jpg

sna5.jpg

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Znam ten ból, gdy dopadnie niechciej. Też muszę cos porobić, chociaż przy 39C ciężko jest pracować. Na razie mogę powiedzieć, że bardzo ładna, aczkolwiek specyficzna i dziurawa pompka do roweru. Znaczy nie wątpię, iż na zdjęciach jest karabin - to był taki żart. ;)

Pracuj! Właściwie wiadomo, że wszystko co robisz jest fajne. Problem w tym, że musisz pracować, wiec

 

Powodzenia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chasdiel dzieki za slowa motywacji i wiare w moje mozliwosci:P co do samej broni to slyszalem ze najmocniejsza snajperka na rynku :P A co do oznaczenia to bober89 masz racje te 2 nazwy przewijaja sie w podpisach :)

Dobra, dorobilem nozki, i tu wielka prozba do was o podpowiedz, bo ni cholery nie wiem jak to wymodelowac zeby na boku nie bylo ostrej krawedzi, a dokladnie chodzi o ta srobke ponizej, no i zeby nie bylo zbyt gesto :)??

 

srobka.jpg

 

No i kilka screenow:

 

sna7.jpg

 

sna8.jpg

 

sna9.jpg

 

sna10.jpg

 

jeszcze jeden kawalek metalu nad ktorym troszke przysiedzialem :)

 

sna11.jpg

 

Z gory dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest akurat dobry sposób ale ja robię takie rzeczy na zwykłym cylindrze, którego odpowiednio rozciągam. Potem tworzę box o pasujących wymiarach do śrubki. Ustawiam odpowiednio na wcięciu jakie ma być i za pomocą compound objects>probolean wycinam to co trzeba. Potem tylko usuwam niepotrzebne krawędzie i skończone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalista? hehe :P a szybkosc moze wynikac wlasnie z obeznania programu i jakiegos doswiadczenia, wiem co jaka metoda wymodelowac i jakiej opcji uzyc aby bylo dobrze i szybko. Do tego tona zdjęć najlepiej osobnych elementow w zblizeniach, patrze sie na 4 fotki tego samego elemntu przez kilka minut i kminie jak to zrobic jak rozlozyc siatke i wogole a potem wychodze od boxa czy planu robie verylowpoly model i sasiednie a potem zamieniam na detal, No i oczywiscie najwazniejsze, zasuwam myszką :D

A ponizej nieszczesna srobka, magazynek i takie male cus :P

 

sna12.jpg

 

sna13.jpg

 

sna14.jpg

 

sna15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszq nie przepraszaj tylko wytykaj dalej :) po to wlasnie jest wip zeby sie czepiac (srubka poprawiona) :) Freedom Fighter pewnie masz racje, ale nie musze oszczedzac, chociaz suwnice na lunete zrobilem bez wygladzania, bo to by moglo byc zle :)

Ponizej kilka nowych elementow, co do tych "zawiasów" przy koncu lufy.. to nie moge znalesc dobrego zdjecia ale na niektorych wyglada wlasnie jak by byly na jednej polowce jak by to byly jakies odwazniki zeby byl dobry srodek ciezkosci czy cos... nie mam poejcia. Jak by ktos mial dobre foto tego elmentu.. :)

 

sna16.jpg

 

sna17.jpg

 

sna18.jpg

 

sna19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Ci idzie. Naprawdę dobra robota. To na końcu lufy to hamulec wylotowy/muzzle brake. Tu lepsze zdjęcie: Barret M82 Muzzle Brake

Na kanale Barrett Firearms jest trochę filmów prezentujących budowę i sposób działania ich produktów, może Ci pomogą. Tu masz linki do obsługi i budowy M82:

- tutorial część 1,
- tutorial część 2.

Owocnej pracy i czekam na kolejny update:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to gotowy skrypcik "Welder" :) nie jestem do konca zadowlony bo nie moge zrobic spawow wkleslych jakimi sa pospawane niektore elementy, a modelowac raczej nie mam zamiaru :P pauloos dzieki wielkie (rep+) poprawie zaraz te hamulce i widze niestety kilka niezgodnosci w budowie czesci ale i tak nie bedzie tego widac:) a up sie robi ale myszka mi sie rozwalila i jade na myszce od lapka i sie tylko wkurzam :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten skrypt !!! Wielkie dzięki. A jakbym chciał zrobić taki spaw ale w linii prostej i nie przylegający do dwóch obiektów ?

 

@Edit: Jednak taki sobie :/ Miejscami działa świetnie ale czasem jak dajesz żeby zrobił spawy to mieli mieli i zamiast spawów nie tworzy nic, ale da się to przesuwać strzałkami. Tak samo wersja 1.0 i 2.0 ;(

Edytowane przez Zernat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zernat nie wiem o co chodzi z tym pierwszym pytaniem:P A co do problemu to tez to zauwazylem, obiekt nie moze miec zadnych dzior ani byc wygladzony, ja tworze ze szybko modele z boxow z chamferami na glownym modelu. I tworze spaw na tym lowpoly i tak dziala ok :)

A ponizej up:) troche sie narobilem nad ta koncowka lufy zeby te dziory byly od srodka:]

 

sna20.jpg

 

sna21.jpg

 

sna22.jpg

 

sna23.jpg

 

sna24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów się przyczepię, ale o wiele fajniej wyglądałyby te zaślepki jakby były w takim stylu, bardziej klimatyczne. Również nawet jak widać na zdjęciu poniżej pokrętła do regulacji ostrości powinny być niższe. Mam również takie pytanie - robisz najpierw model high-poly aby nanieść później szczegóły normal mapą na low-poly w grze?

 

m21-sniper-weapon-system.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów się przyczepię, ale o wiele fajniej wyglądałyby te zaślepki jakby były w takim stylu, bardziej klimatyczne. Również nawet jak widać na zdjęciu poniżej pokrętła do regulacji ostrości powinny być niższe.

Można znaleźć setki zdjęć gdzie zaślepki są jednak tak jak na obrazkach Macka;P

A co do pokręteł, to są takie jak trzeba, bo to na moje oko Leupold Mark 4. Zresztą popatrz tutaj: http://www.leupold.com/tactical/products/scopes/mark-4-ert-riflescopes/mark-4-8-5-25x50mm-ert-m1-front-focal/ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można znaleźć setki zdjęć gdzie zaślepki są jednak tak jak na obrazkach Macka;P

A co do pokręteł, to są takie jak trzeba, bo to na moje oko Leupold Mark 4. Zresztą popatrz tutaj: http://www.leupold.com/tactical/products/scopes/mark-4-ert-riflescopes/mark-4-8-5-25x50mm-ert-m1-front-focal/ :D

 

Owszem można znaleźć setki zdjęć z zaślepkami do góry jak i w dół również. Chodzi tylko o to, że jeżeli ta grafika jest tworzona do gry to podejrzewam, że chodzi o weterana w strzelaniu, więc moim zdaniem podniszczona broń, zaślepki do dołu i itd wyglądałyby naprawdę fajnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszq tak jak pauloos juz napisal to jest inna luneta niz ta ktora pokazales na zdjeciu, co do klapek nie moga byc w dol bo zawadzaly by o podstawowe przyzady celownicze ktorych jeszcze nie ma na powyzszych screenach. A co do pytania o normal mapki to kilka razy probowalem ale nie ogarniam tego, ani texturowania elementow unwrapem wiec nie mam pojecia. I ten model nie ma byc do zadnej gry czy cus, dla siebie go robie, do portfolio i zeby sie sprawdzic :)

 

Edit. takie na szybko. Moze macie pomysl na serie renderow bo ja narazie wymyslilem biale studio :D

 

36159074.jpg

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groszq tak jak pauloos juz napisal to jest inna luneta niz ta ktora pokazales na zdjeciu, co do klapek nie moga byc w dol bo zawadzaly by o podstawowe przyzady celownicze ktorych jeszcze nie ma na powyzszych screenach. A co do pytania o normal mapki to kilka razy probowalem ale nie ogarniam tego, ani texturowania elementow unwrapem wiec nie mam pojecia. I ten model nie ma byc do zadnej gry czy cus, dla siebie go robie, do portfolio i zeby sie sprawdzic :)

 

Rozumiem, przepraszam za problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie :) Co do textur to wiekszosc jest UVWmap na box i cylinder, a niektore jak raczka ktorej jeszcze nie pokazalem to unwrap( ucze sie i probuje ogarnac) , mialem w planach caly zrobic tak ale nie ogarniam:P A co do minibitwy to juz byly takie tematy bron biala, bron palna tez byla:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że temat się rozkręcił wiec i ja coś napisze. Model supe niemam się do czego przyczepić więc uwziałem się tym razem na textury. Moim zdaniem ten model snajperki powinien być bardziej pobrudzony mieć więcej rys i tego typu spraw bo zle jest robiąc zastępując texture jakimś szarym materiałem dobrze to widac na ostatni zdjęciu. No chyba, że jeszcze to poprawisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zernat postaram sie zrobic bez ziarna :) thecrev co do texturek raczej nie bede go brudzil i obdrapywal, robie raczej nowy karabin i tak uwazam ze ma za duzo juz tych przebarwien itd. Ogolnie wbrew pozorom ciezko sie go texturuje poniewaz caly karabin doslownie kazda czesc jest pomalowana zapewne proszkowo na jeden lekko matowy kolor. tu niektore ze zdjec na ktorych sie wzoruje:

http://img542.imageshack.us/img542/4697/mg4242.jpg

http://img542.imageshack.us/img542/3053/mg4245.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/1741/331768.jpg

jak widac minimalistyczny karabinek zarowno w budowie jak i kolorkach. Nawet na zdjeciach z pola walki sa poprostu zapiaszczone czy pobrudzone ale nie ma obdrapan czy porysowan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robilem modernizacje kompa wiec daje rade bardzo ladnie :) Co do renderkow koncepcja zmienila sie o 360stopni. Ponizej wsumie renderek testowy, ale zmiany beda dotyczyc tylko dodania kilku napisow na obudowie i lepszej jakosci. Do tego bedzie kilka ujec, jakies zblizenia. A ponizszy renderek chce zrobic w rozdzialce takiej ze nawet jak sie powiekszy na detal to i tak bedzie dobra jakosc, wiec pewnie cos kolo 10tys pix, ciekawe czy sie uda :P :)

 

Edit.

 

Zapraszam do dzialu finished :)

Edytowane przez maciek.m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności