Skocz do zawartości

Sandy Bridge-e


FUSE

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze że nie mam do czynienia z iray, bo coś takiego zaczęłoby mnie ostro mulić wewnętrznie, co do optymalnych decyzji sprzętowych - mam na myśli taką rolę GPU. Interactive preview to cholernie skuteczne narzędzie bez większych „koślawych” kompromisów i ja spiąłbym niechybnie kilka kart.. a procek uwolnił.. o ile jednak nie jest uwolniony.. bo w teście są porównania do CPU..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość RafalPL

Ok zamowilem ale nie napisze co, jest tego 3 karty

 

Co do procesora testy w czwartek-piatek

 

Cinebench

3d max 2012

After effect

 

Karty graficzne

 

3d max 2012

 

Napisze dwie recenzje nim wezme sie do renderowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Nie podkręcany tyle wychodzi

 

Troche mnie to dziwi bo zegary sa domyslne

 

pewnie po oc bylo by 15ptk

Edytowane przez RafalPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem testu w którym i7 3930K miałby tyle na bazowym zegarze - tyle ma 3960X EE.. co mnie trochę dziwi, bo bazowy zegar się zbytnio nie różni, ale to wszystko nie ma większego znaczenia ponieważ po podkręceniu te "kombinacje" się kończą i procesory zbliżają się do siebie osiągami. Przy 5GHz można lekko przekroczyć 14, ale pobór prądu i temperatury trochę już straszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

w trakcie instalacji sterowników zaciekawilo mnie ze instalowane sa sterowniki pod platformy serwerowe dla Xeonow EP oraz C206

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xeony E5 zamiast obecnej serii 5600 to będzie właśnie ta architektura z tym że będą też wersje 8-rdzeniowe. Natomiast cudu raczej nie ma się co spodziewać po podkręceniu, bo procek jest szeroko testowany i takie anomalia nie występują, a przynajmniej ja niczego takiego nie widziałem. Po prostu podkręć do 4,3 -4,5Ghz i zobacz wynik.

 

PS. W sumie ciekawe dlaczego jest tak duża różnica na bazowych zegarach, jednak po podkręceniu staje się marginalna:

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2011/11/14/intel-sandy-bridge-e-review/4

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie co chcesz powiedzieć… to wszystko nie ma większego znaczenia, ponieważ chyba nie masz zamiaru pozostać na bazowym zegarze, poza tym najpierw piszesz że osiągasz ponad 11.5 a teraz pokazujesz 11.06. Naprawdę w sieci ten procesor był już testowany dziesiątki razy i wyniki się pokrywają… być może masz szczególny egzemplarz.. jeśli tak to gratuluję ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Ja go nie podkręcam zostaje tak jak jest :) te 11ptk robi swoje widocznie wszystkie podzespoły zostały dobrze dobrane. Albo jakis procesor jest inny.

 

Pierwsza dotarła do mnie karta Quadro 600 czekam jeszcze na dwie pozostałe napisze ze o dziwo fajnie się pracuje na tej karcie komfortowo bez przycięć błędów itd jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie podkręcasz, to można tu dać dobry przykład tego, jak duża ilość rdzeni kłóci się z wysokim zegarem, otóż Twój procesor mając 6-rdzeni i 12 wątków zużywa dla całej platformy 50W mniej pod obciążeniem niż podkręcony do 5Ghz 2600k dający poniżej 10 w Cinebench. Ale to nic w porównaniu do ostrego podkręcenia i7 3960X i porównania tego z platformą serwerową - wydajność na wat jest praktycznie o połowę gorsza w renderingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ tyle teorii...w praktyce jego portfel tego nie odczuje bo zapłaci 500zł więcej w ciągu roku gdyby duużo renderował. Takie porównania mają sens przy duużej liczbie serwerów i sporym obłożeniem renderingu. Dla kowalskiego jest to bez znaczenia - złożył platformę której nie podkręca i ma lepszą wydajność od kręconego na max-a 2600k. Nie ma problemów, nie musi się na tym znać i śpi spokojnie bo wszystko działa tak jak producent chciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odnosiłem się do marzeń i pewnego rodzaju „pretensji” wielu użytkowników tego forum co do faktu iż wydajność procesorów nie idzie w tym kierunku którego by oczekiwali. Tymczasem jest to po prostu czysty przymus i jeśli producent ma zamiar zwiększać ilość rdzeni to musi w praktyce obniżać zegar, bowiem w innym przypadku zostanie to okupione ogromnym zużyciem energii i cała impreza przestanie się opłacać. Oczywiście 50W to żaden problem ale kilkaset to już jest pewien problem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Renderuje kawałek sceny i obrabia to znacznie lepiej niż i7 860 no ale wiadomo ze wiecej rdzeni itd.

 

Temperatury

 

32 celciusza spoczynek

50 obciążenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucek

Nie.. generalnie chodzi o to iż kierunek rdzenie ostro rozjeżdża się z kierunkiem zegar. Procek się podkręca podobnie jak 2600K czyli można mieć 5Ghz ale zużycie energii jest prawie takie jak platformy 4-procesorowej. Na platformie 2-procesorowej można mieć taki sam wynik w renderingu ale przy blisko połowę mniejszym zużyciu energii.

 

http://www.tweaktown.com/reviews/4435/intel_core_i7_3930k_lga_2011_cpu_review/index8.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spyra najzabawniejsze jest to, ze masz cały czas rację, niestety nigdy nie czujesz się zainteresowany praktyką. Ciągłe teorie. W praktyce zanim puścisz render korzystasz z masy skryptów programów pluginów pracujących na 1-2 rdzeniach i realnie na 2-4 procesorowej maszynie choćby jechała na dwóch paluszkach tracisz czas przez słabsze rdzenie więc tracisz pieniądze dłużej pracując. Jak komputer chodzi renderując to generuje zyski, jak pracujesz na nim to przygotowujesz go do generowania zysków.

Lepiej jak zje 4x więcej prądu ale oszczędzi w skali miesiąca jeden dzień naszej fizycznej pracy, bo to i tak wyjdzie 20x więcej niż ta głupia 40złotowa dopłata do prądu.

Chyba się zakisiłeś za mocno w tabelkach i portalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem całą masę praktycznych testów właśnie po kątem wydajności z jednego rdzenia… głównie w 2D czyli skalowanie, filtry itd. i to jest właśnie czysta teoria, bowiem benchmark pokazuje 30% różnicy, tymczasem w praktyce mamy do czynienia z ułamkiem sekundy, natomiast cokolwiek związanego z renderingiem, czyli przygotowanie materiałów, rendery próbne itd. itd. to są konkretne i odczuwalne sekwencje czasowe. Trzymanie wielordzeniowej platformy która ma wysokie zużycie w idle po to aby zaoszczędzić 15 min na koniec dnia, to średni interes. Trzeba się odnosić do aplikacji, a nie ogólnych odczuć, bo to droga do nikąd. Bardzo ciężko znaleźć dobre praktyczne testy. Poza tym 2600K podobnie jak i podkręcanie to amatorskie pół-środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafalPL

Nie dziw się, bo wszystko się zgadza jak w pysk strzelił i właśnie tak powinny wyglądać dobre testy dla sprzętu pod 3D.. przeliczyć konkretną scenę i tyle. Swoją drogą ciągle odnosimy się do Cinebench, którego nikt przecież nie używa, tymczasem biorąc pod uwagę V-ray, Mental i Maxwell to dla każdego wyniki i proporcje na linii Intel – AMD są inne, a różnice nie są małe. Pomijam już sytuację kiedy do akcji wkracza Linux.

 

http://www.hardware.fr/articles/846-8/rendu-3d-mental-ray-v-ray.html

 

PS. Ale w sumie to się pospieszyłeś, bo popatrz dołożył byś tylko1400 USD i jest 13, a nie 11..;)

 

http://twojepc.pl/news25357.html

Edytowane przez Spyra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Największy dosłownie miażdżący skok wydajności otrzymałem w Adbe After Effect CS5.

 

Cały podgląd działa real time bez przycięć czy szarpania z docelowa liczba klatek w jakości Full.

 

Spyra

 

Myślę ze na 4.3GHz będę miał 13 :) skoro na domyślnych mam nie co ponad 11

Edytowane przez RafalPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AE działa wieloprocesorowo chyba od niedawna i trzeba to sobie skonfigurować. Jak będziesz miał te pozostałe karty, to podziel się spostrzeżeniami, bo AE jedzie chyba na OpenGL więc Quadro może tu odgrywać dużą rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

tak Quadro robi w AF dużą różnicę niż zwykły geforce chodzi o podgląd w realtime nawet te 600 bije na głowę GTX 570 wiec dobry zakup

 

a tutaj centrum dowodzenia z piwnicy :)

 

wp000027r.th.jpg

 

 

 

Co do GTX 570 to nie tak wyobrażałem sobie sama prace na tej karcie bez Quadro się nie obejdzie wiec już zdradzam Quadro 600/2x gtx, 570 ale je chyba odeśle, bo dla samych cuda procesorów to wystarczy mały potworek quadro 600 ciekawa ta karta duży + ludzie narzekają, bo pracować nie umia z quadro. Co z tego ze na cinebench ma 23fps jak w maxie mam stabilnie a na GF bledy.

 

 

 

Jak wybieracie jedna kartę to przemyślcie to 1000krotnie mianowicie.

 

- na czym pracujecie

 

np. After Effect polenam Quadro/ budżetowo to Geforca

3D MAX tylko karty ze stajni Nvidia najlepiej je łączyć Q600 i 560/tit/570 ale nie więcej niż jedna chyba ze liczycie nieziemskie sceny w iray.

 

A co z Ati polecam FirePro v5900 jak korzystacie z innych programów oprócz tych ktore wymieniłem tam otrzymacie większa wydajność niz na GF i Quadro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak Quadro robi w AF dużą różnicę niż zwykły geforce chodzi o podgląd w realtime nawet te 600 bije na głowę GTX 570

 

Przeceiż podgląd ładujesz do ramu i nawet na integrze masz realtime(po załadowaniu), więc nie wiem co tu grafa ma do płynności. Co do CUDY to jest kilka pluginów, które to wykorzystują ale sam after nie.

Więc ja się pytam: co masz na myśli mówiąc realtime w afterze na Quadro?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

jeżeli jest bijąca w oczy różnica? wiem ze after effect lubi 4gb ram na każdy rdzeń wtedy rozwija pełne skrzydła u mnie wywaliło komunikat na 16gb ze potrzebuje więcej wiec następne 16gb w drodze razem 32gb ram

 

ola-f tak sie zgzadzam z tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

Test

 

 

od 13 do 16fps przy kamerce (animacji) city Quadro 600 na GTX mam 8/9

 

 

testoz.th.jpg

 

im kamera bliżej tym więcej klatek 50/60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten test należy wykonać przez zmierzenie czasu np. stoperem od zerowej klatki do ostatniej i najlepiej na pełnym ekranie Expert Mode. Taki wynik jest najbardziej miarodajny. Zrób też dla pozostałych kart OK

 

Dzięki

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

A bym zapomniał po w sterownikach Quadro możemy

 

Np.

Ustawiać różne profile pracy karty, co owocuje przyrostem FPS bądź ich spadkiem, ale dzięki temu karta po wybraniu profilu jest naprawdę stabilna max mi się ani razu nie wykrzaczyl.

 

Oraz

 

Tryb Video editing mode

 

Co najważniejsze 10bit pracuje się cudnie:)

 

Inne karty odesłane, wziąłem kolejny SSD nie opłaca się kupować nic po za Quadro nawet jak by miało być wolniejsze to i tak otrzymujemy cisze mały pobór prądu, wsparcie w programach 3D, stabilność.

 

Podsumowanie

 

Sadze ze trafiłem z komponentami zresztą tym razem postanowiłem nie oszczędzać i wydałem parę groszy więcej, dzięki czemu otrzymałem stabilność oraz mniejszy pobór prądu niż w przypadku poprzedniego zestawu, z czego jestem zadowolony i7 3930k sprawuje się znakomicie i pracuje jakoś wydajniej niż na wszystkich recenzjach, bo same 11.03/06ptk w cinebench r11.5 czy znacznie szybsze renderowanie mniedzy innymi dzięki płycie głównej Asus P9X79 pro okazuje się być najszybsza płytą główna do renderowania, ale na OC już nie wiec nie przeprowadzam tego zabiegu, bo się nie opłaca. Cały zestaw słyszalny jest ledwo przy pełnym obciążeniu wiec to kolejny + napisze ze nie należy oszczędzać na obudowie.

 

 

wp000025o.th.jpg

 

 

Macie pytania postaram sie odpowiedziec.

Edytowane przez RafalPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RafalPL

39s/40s zalezy jak ustawi sie karte raz mialem 36s wiec jak na karte za 160$ jest ok

 

z ciekawosci zrobilem OC tylko na chwile :)

 

na powietrzu stabilnie 4,9 GHz wynik w cinebench 15.03 nie wiem czemu mam srednio wynik o 1 ptk wiecej bez OC jak i z OC ale to lepiej :)

Edytowane przez RafalPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor ma chyba dwa zablokowane rdzenie, ale przecież nie to jest przyczyną, jednak dziwna sprawa bo nigdzie nie widziałem takiego wyniku. Swoją drogą ciekawe czy na zwykłych płytach z pojedynczym LGA 2011 będzie można używać 8-rdzeniowych Xeonów.. chyba tak, jednakże Intel za najtańszy model z zegarem 2Ghz ma żądać 1100 USD, a wychodząc z tak niskiego zegara, bez zmiany mnożnika nie da się osiągnąć cudów w OC… może 3,5 Ghz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie dziwie

 

Tak xeony działac będa wersja najtańsza chyba po 890$.

 

Jak przyjade do domu to popatrzę ale dziwne bo dziala lepiej niz 3960x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RafalPL

Robiłeś testy w Maksie w OpenGL dla Quadro ??, jak tam siatka.. powinna być piękna i gładka. Ja tam siatkę lubię, jak ktoś podchodzi do monitora i mówi ty coś tu widzisz ? :)

Najtańszy Xeon E5 będzie kosztował 200 USD problem w tym że będzie miał 4 rdzenie, 4 wątki i 1,8Ghz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności