Jump to content

Octane Renderer


Piotreq91

Recommended Posts

no zazdrość. czekam na blendera.

Jeśli czekasz na plugin do blendera to musisz poczekać aż ludzie z Blender Fund. zrobią api dla pluginów, które nie koliduje z licencją (nie jest linkowany z kodem na GPL), bo teraz nie możesz pisać pluginów dla blendera z zamkniętym kodem (przez co zdatnych do użytku komercyjnego), i nawet nie ma API dla pluginów (bo jeśli i tak przez licencje musi mieć otwarty kod to może to być skrypt). Skrypty integracyjne Octane są dla blendera, jednak działają wolniej (skrypty działają wolniej ze swojej natury, ale do tego dochodzi to, że musi się komunikować z rendererem kopiując dane, zapisując na dysk i otwierając w rendererze standalone, który musi zapisać plik, żebyś odczytał w blenderze i zobaczył głupi podgląd materiału - plugin nie musi się komunikować z zewnętrznym programem bo renderer jest częścią wtyczki która wykonywana przez program ma bezpośredni dostęp do pamięci programu jak 3dmax).

Link to comment
Share on other sites

A po co czekać na Octane do blendera skoro główny programista Octane wlasnie jest, jak mi się wydaje, headem drużyny piszącej Cycles? Cycles w niedługim czasie przegoni Octane. Octane to dobry soft, ale coś im tam logistyka produkcji nawala, i coraz bardziej wątpię, by kiedykolwiek wyszedł z bety.

Link to comment
Share on other sites

@deshu: Twórca Octane to programista, który wcześniej pracował przy LuxRender z tego co pamiętam, Brecht pracował przy Octane tylko chwilkę (~ pół roku) - wcześniej pracował w Blender Fundation (nad Blender Internal zarówno w normalnym trybie jak i przy filmach i grze z Blender Fund.) i znowu tam pracuje (nad Cycles i kilkoma innymi rzeczami). Mylisz osoby.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy