Skocz do zawartości

Kto tworzy własną muzę...


Gość User190

Rekomendowane odpowiedzi

Gość User190

Witam!!

Heh, założyłem topic, bo zastanawia mnie, czy ktoś jeszcze na tym forum tworzy/tworzył jakikolwiek rodzaj muzyki.. niekoniecznie na kompie - może ktoś gra w jakimś zespole??

Ja zaczynałem właśnie od muzyki.. ale z racji tego iż uznałem ją za niezbyt udaną zaprzestałem tego procederu :) Jakby ktoś chciał posłuchać to zapraszam tutaj:

POSLUCHAJ - nie ukrywam, że byłoby mi miło, gdyby ktoś to skomentował ;) :P

pozdrawiam i czekam na odzew ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

He... kiedyś uczyłem się gitary klasycznej ale to raczej dawne czasy. Inna rzecz że do tej pory dość często gram- przydaje się dodatkowa gimnastyka dłoni- zapobiega chorobie zawodowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tworze muzyke elektroniczna na blaszaku, 98% moich dzwiekow to czysta synteza MCZ, ktora wole od skladania muzyki z gotowych sampli, przynajmniej mam pewnosc, ze to co zrobie bedzie choc troche oryginalne. Praktycznie wszystko robie w darmowym sofcie Jeskola Buzz, czasem jeszcze uzywam GoldWave.

 

link do utworow w wersji beta (2004):

http://cxt.pl/~hikoo/_www/sfx/

tutaj wiecej wip'ow:

http://cxt.pl/~hikoo/sound/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiko ja niewiem czy to miała byc aluzja do mnie

JA uzywam reason 2.5 i robie wszystko nuta w nute do montazu cool edit pro

lubie czasem trakerem sie zabawiać mój faworyt to MOD PLUG TRACKER

do masteringu uzywam izraelskich wtyków WAVES

vokale to loopy ale dlatego ze spiewać nie umiem reszta jest live gitarki tez są moje od 10 lat grywam dla siebie. Grałem w paru kapelkach ale przestało mnie to bawić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę. Sam chciałbym umieć grać na gitarce (akustycznej, elektrycznej.. bas mnie jakoś nie pociąga). A jak jeszcze się w jakimś zespole gra.. super sprawa. Nie mówię tu oczywiście o zarabianiu tym na chleb, bo to troszkę inna sprawa. Dla przyjemności i satysfakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyje w robocie na cały zychel jak nikogo na hali nie ma:)

a tak na poważnie to kiedyś piałem w THE PONCZONS i kilka refrenów hiphopom zaśpiewałem.

A jeżeli chodzi o muzę to na harmonijce Honnera lubie grać .

THE MANYSH TRAFO przyjemne te twe wypociny,fajnie słucha się tego .relaksująca muza.Pozdro4all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Ściągam wszystkiego po kolei..

Hehe.. wygląda na to że przeleciałem przez każdy soft, który opisujecie.. :D

Najpierw ModPlugTracker/FastTracker, później rzut oka na beznadziejnego eJaya i Magixa MMakera - czasem sample się przydają, no i teraz Buzz....

Hikoo - jak możesz rzuć BMXami... :)

Jak mi się wszystko ściągnie to postaram się skomentować :) No i czekam na krytykę pod moim adresem - kawałki mają już troszkę i nieco się zakurzyły, ale dop. teraz wyszły na światło dzienne... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

No więc zaczynamy od Manysha - staaary, masz talent!! naprawdę niezły kawał roboty.. momentami grając na gitarze wydaje mi się, że gubisz rytm... aleeee... to jest do podarowania :D Kawałki są żywe - dzięki normalnym instrumentom czuć, że to nie ejst w 100% elektronika.. niestety mi zawsze tego brakowało :/

Btw. początek What you want to z roots sepultury wycięte, czy znalazłeś tego sampla po prostu?? :)

 

Mix chvetiego... gdyby nie to, że na odległość jedzie ejayem to byłby całkiem ok :) Wiem, ze teraz wszyscy 'pożyczają' sample, no aleeee.... no i w niektórych momentach na siłę udziwniasz nie trzymając się jednego wątku...

 

Arthur... hhhmmmmm... gdyby to nie były sample :D :P Słycha momentami że jest strasznie sztucznie... te przyspieszone perkusje.. hmm.. wyszly już chyba z mody ;) No i przezde wszystkim za długi - nudny.. ileż można słuchac tego samego w 1 piosence??

 

Hikoo - te z SFXa technicznie są ok... wykonanie takie jak am być - elektronika pełną gębą ;) Niestety jedyny problem to to, że w pewnym momencie stają się śmiertelnie nudne... brakuje urozmaiceń.. pomysłu... wiem, że taki jest trance.. i może dlatego go nie lubię zbytnio :) Ogólnie pomysły ciekawe.. może jeszcze rzucę okiem na wipy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

------- 10 min później ;)

no i rzuciłem :) Dnb jest ok, tylko zamiast kickera we wstępie mógłbyś wstawić jakieś zakręcone trebelki.. szybsze niż te, które później wchodzą i bardziej barwne... w kierunku trójkącika :) Btw. mam nadzieję, że te dnb to tylko przerywniki - postaraj się wstawić jakąś melodię kontrastującą z ciężkością basu...

Loop - popracuj nad głosnością poszczególnych instrumentów.. wyostrz pada, zrób głębszego kickera... może byc fajne :)

p1 - yyyy.. no comments... :/ to nie gra :/

polam_2_2 - o taki podklad perkusyjny chodzilo mi mniej wiecej w dnb :) Fajnie się zaczyna, ale pod koniec brakuje Ci pomysłu chyba na kntynuację i robi sie nuuudnoooo...

Nowiutki - yyyy... jaki tam pomysł jest - widać, że próuujesz robić klimat :)

 

A teraz moja rada dla Ciebie... hmm.. jak znam życie to nie skończyłeś żadnej szkoły muzycznej, itp. Jeśli możesz to odczep się na chwilkę od takiego stylu, jaki tworzysz.. zrób coś lekkiego... zupełnie w inną stronę, a przekonasz się, ze yjdzie lepiej niż ten transik/dnb - tak jest w ponad 85% przypadków jakie znam :)

 

Za uwagę dziękuję i zapraszam ponownie :)

 

-----------------------do moda-----------

sory, ze nie w 1 poscie, ale wywalalo mi jakies bledy, a tak bylo najszybciej.. zmeczony jestem i chce isc spac.. jesli Ci sie uda mozesz to zlepic w jeden post,... a jesli nie to chyba nikt sie nie obrazi, ze nabilem sobie 2 dodatkowe posty, prawda?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heya all M@ti wielkie dzieki!!!!!!!! mam tego jeszcze więcej postaram sie co tydzien coś zmienić co do What you want to motyw jest z Frutiy Loopa jakoś mi podpasił ........

a i jeszcze jedno masz racje gitarka i rytm trafiłeś w 10 .... Masz słuch brachu!!!

 

jeszcze raz dzieki

 

dziś podczepie RTACK.mp3 Gitary + Vocoder fajna jazda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

ie umarł, nie umarł ;) Zajefajniasta jest WSKa :) Po cholere Ci 3d, skoro możesz zająć się muzyką?? ;) W Happy farmerze wkurza trochę ten gość i powtarzahjący się motyw screetcha.. Ech, może i ja coś wrzucę nowego... no ale z 2giej strony po co?? Skoro nikt tego nie komentuje?? ;) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow ale sie napisal chlopina ;)

ja to musze czegos dlugo posluchac zeby skomentowac.

odnosnie komentarzy do mnie, hmm z SFX'a wszystkie utwory bez masteringu, i poza my expression, nie skonczone, obecnie nie mam weny ale od czasu do czasu cos tam po malu koncze i zaczynam... jak w CG...

 

czy tylko tyle osob robi muzyke ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec M@TI hmm wydaje mi sie ze wpadłeś w dryg trakerowy musisz sie z tego wygrzebac. te ostetnie kawałki są ciekawsze od reszty tak mi sie wydaje chodzi mi dokładnie o ostatnie 2 numery poza tym masz za duzo motywów w utworze staraj sie skupić nad poprawnym złozeniem tego do kupy ja mam z tym najwiecej roboty zawsze.

Czesto wracaj do starych numerów i przerabiaj je ja tylko sie da i zobaczysz efekt bedzie lepszy.no a na koniec ........................masz duzo ciekawych pomysłów Bedą z ciebie Ludzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Narazie brak nowych kawałków - postaram się coś wykombinować - w końcu wakacje mamy :)

 

A co do tego strackowania.. masz niestety rację - suchałem dziś starych kawałków - były lepsze... :) Czas się zabrać do roboty :)

 

A co do wracania do starych kawłków - nie da rady.. zostały mi już tylko mp3, bo dysk mi padł jakieś 1,5roku temu i się pokasowało :( Neverstopped tylko jest nadal :) Swoją droga - jedyny z tej grupy zrobiony w ModPlug Trackerze - reszta to Buzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@TI nie przejmuj sie ja od pół roku nie moge mic zrobić to musi być dzień na takie rzeczy spróbuj Reasona to super program chociaż kiedyś psy na nim wieszałem Przejście z Buzz na Reason to koszmar ale dasz rade Mozemy tez zrobyć eksperyment: podeśle ci pare moich loopów i sie pobawiś w składanie to chyba najgorsza robota ale sam jestem ciekaw jaki bedzie efekt moje loopy plus twoja głowa moze zarobimy kupe forsy 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm lukas no no zawsze chciałem grac na klawiszach ale jakoś mi to nie wyszło co do coverów to uwazam ze to kiepski pomysł bo nigdy nie wyrobisz sobie stylu ja gram na gitarce i tez zaczynałem od coverów ale szybko dałem sobie spokoj podstawa to improwizować ile sie da no i kapelka, uczy rytmu lepiej niz wszelkie szkoły muzyczne no i chodzi o tzw. czuja he he tylko w kapeli mozna sie tego nauczyc pozdrawiam na i chetnie czegoś posłucham

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawa to improwizować ile sie da no i kapelka

 

Racja, tylko ja po prostu nie umiem :(, jakoś za mało mam czasu i motywacji, żeby naprawdę się nauczyć, zresztą narazie chyba dalej będę katował technikę pod okiem nauczyciela (w końcu gdy przez tyle lat gra się melodię tylko prawą ręką, to gdy przy fortepainie dojdzie lewa to nie jest łatwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie tylko wiesz znam duzo ludzi którzy zabijają techniką ale do wspólnego grania to sie poprostu nie nadają mają zbyt wolne myslenie podczas gry i nic im nie idzie nie powiem technika jest wazna ale po co technika skoro poza tym co sie wyuczyło nic innego do głowy nie przychodzi a improwizacja nie porusza wyobrazni np. masz zagrac coś czego jeszcze nie wymysliłeś i nie trenowałeś i lezysz kaleczysz i nic z tego nie bedzie! graj duzo do podkładów moze byc rytm perkusji a nauczysz sie wiele a ćwiczenia zostaw sobie na rozgrzewke palców Skoro grasz juz 7 lat (nie wiem ile cwiczysz dziennie ) to masz niezłą baze aby swój styl wykreowac po 15 latach poprostu ci sie to znudzi i stwierdzisz ze ci to nie potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Yeah!! Manysh na prezydenta ;) :P

Qrde.. nie chce mi sie zasysac 3 CD reasona ;( To mi z miesiac zajmie :| Bede musial dostac sie do niego jakas inna droga :) Szkoda, ze nie jestem okropnie bogaty - życie byłoby taaakie proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

To zabawne,ale ze mną było tak samo:

Kupiłem kompa specjalnie ,żeby robić muzę,3 lata uczyłem się różnych reczy...

Problem jednak polega w tym,ze w przeciwieństwie do naszych zachodnich sąsiadów nie ma tu się jak zaprezentować (neta mam dopiero miesiąc),a mije otoczenie nie specjalnie podzielało moje zainteresowania.

Niedawno zakchałem się w grafice 3d i taktrafiłem tu...

Też mam na koncie troszke muzy (większość niedokończona z powodu braku słuchaczy i/lub nowych pomysłów).

Jeżeli ktoś ma ochotę się ze mną zkontaktować to spoko...

Nie widze problemu,żeby reaktywoać swoje "skłonności" muzyczne i np połaczycć 3d z muzyką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności