Skocz do zawartości

Max legalnie za darmo.


Ajgor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na stronie http://students.autodesk.com/ można legalnie za darmo pobierać pełne wersje programów Autodesku. Jest jeden warunek - trzeba być studentem (i umieć to udowodnić). Tak się składa, że mój syn studiuje (informatyka i zarządzanie). W związku z tym mam kilka pytań z ciekawości.

 

1. Czy będąc w Polce nie ma problemu ze ściągnięciem stamtąd Maxa?

2. Czy jest jakieś ograniczenie czasowe na używanie tak pobranych programów?

3. Czy jest jakieś ograniczenie na ilość stanowisk? Na przykład jak by chciał mieć jeden egzemplarz w mieszkaniu studenckim, gdzie mieszka, a drugi na drugim komputerze w domu?

4. Jak jest z licencją po zakończeniu studiów? Czy wtedy musi wyrzucić program?

5. Jak wygląda sprawa w przypadku pojawienia się nowszej wersji programu? Czy może wtedy ściągnąć nowszą wersję, czy już nie będzie miał takiej możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A tak przy okazji. Załóżmy, że syn przyjedzie na weekend do domu, i tu sobie podłubie w tym Maxie (ma mieć jakieś zajęcia z Maxa), a później pojedzie na studia, i ja będę chciał sobie w tym studenckim maxie podłubać dla zabawy (żadnej komerchy. Powiedzmy, że jakieś napisy do filmu z wczasów itp), to czy to będzie legalne, czy już nie? :)

 

Aha. Czy ta wersja ma jakieś ograniczenia na przykład co do współpracy z mentalem, czy innymi pluginami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje studenckie od autodesku to fajna sprawa, działa to już od kilku lat ale jak widać nie zawsze wszyscy o tym wiedzą:). Należy jednak pamiętać, że nie można ich używać komercyjnie (np. w Autocadzie i tak są dodawane napisy i markery na wydrukach oraz samym pliku). Nie jestem pewien czy czas licencji jest nieograniczony - w wielu programach dostępnych na students.autodesk.com aktywacja jest na określony czas, po którym można ściągnąć nowszą, aktualną wersję i aktywować ją na kolejny okres czasowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ajgor, ja w sumie studentem nie jestem, ale mieszkam z narzeczoną która studiuje i max jest na nią. To, że ona z niego nie korzysta to już kwestia drugorzędna moim zdaniem. :) Niczego w maxie nie robię komercyjnie, bo chcę się po prostu nauczyć posługiwać programem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności