Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Max3D.pl

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

Napisano

Hej,

Mam problem z rozszyfrowaniem zachowania odbić w szle. Problem napotykam już kolejny raz i jeżeli udaje mi się go obejść to ostatecznie nie wiem jak do tego doszedłem, dopóki nie zrozumiem o-co-kaman będę się tutaj zawsze kręcił w kółko.

 

W tym momencie walczę ze scenką gdzie łazienka jest szklaną puszką. Wcześniej podobny efekt miałem na szybie w oknach.

Zobaczcie załączone obrazki i byłbym super wdzięczny jakby ktoś mi tutaj coś podpowiedział. Jak kontrolować faliste artefakty albo najlepiej się ich pozbyć. Najdziwniejsze są dla mnie czarne fale oraz jakby załamanie/treshold pełna refleksyjnośc-jakby lustro i nagle zero odbić rozgraniczone falistością.

 

Obrazki:

http://www.delay.pl/glassproblems.jpg

 

pzdr!

D.

  • Odpowiedzi 4
  • Wyświetleń 1,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

coś gdzieś z gammą kręcisz a ona Ci wpływa na fresnela i poprostu go tak ostro ucina zmniejszając cutoffa bedziesz przesówał miejsce ucięcia odbcia

Napisano

Wg. mnie to co napisał @biszkopte jest bardzo prawdopodobne (miałem ten sam problem - http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=77970&highlight= -wyeliminowany przez zredukowanie Cutoff w zakładce Options Vray materiału do 0,00001 lub po prostu 0). Choć to co pisze @Wirnik też ma bardzo duży sens. Nie wiem czemu tak się dzieje. U mnie zaczęło to się chyba pojawiać gdy zacząłem kombinować z gammą.

Pozdrawiam

Piter

Napisano
  • Autor

Hej,

Problem okazał się prozaiczny. Po imporcie z xsi do max dostałem dziwny autosmooth na całą geometrię. Sorki za durny wątek :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.