Skocz do zawartości

Vray 2 Distributed rendering


kosaprzemo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ustawieniem tego. Próbowałem szukać tutoriali, albo jakiś porad. Niestety wszystko dotyczy wersji 1.5. Zaznaczam w settings opcję Distributed rendering, dopisuję IP komputera na którym ma się renderować, ale wyskakuje od razu komenda "Could not connect to host ( Adres IP ): Nie mażna nawiązać połączenia, ponieważ komputer docelowy aktywnie go odmawia". Mało tego Nie renderuje chyba żadnych materiałów. Pierwszy raz to ustawiam więc możliwe że popełniłem głupie błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Sprawdz render w mental ray, tam nic nie musisz wlaczac, wystarczy zainstalowac 3ds i tyle, ja wlasnie dzisiaj walczylem z DR po lanie i w VRAY i w Mentalu dziala, lecz przez internet juz niestety nie no ale to juz inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie spawner. Gdzie on jest i jak go włączyć. Szukałem wiele razy, nie znalazłem. Znalazłem jedynie na temat oczywiście wersji 1.5 na temat v2.0 nie znalazłem. Firefall nie blokuje połączeń. Oba wyłączone. Potrzebuję vraya nie mentala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast vray DR uzyj backburner'a w wersji 2008 bo najnowsza wersja stwarza problemy.

 

materialy sie nie renderuja najprawdopodobniej dlatego ze uzyte mapy odwoluja sie do Twojego lokalnego dysku i max po otworzeniu sceny na innym pc ich nie znajdzie dlatego najlepiej uzywac zmapowanych dyskow sieciowych jesli planuje sie rendering w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności