Skocz do zawartości

Scena 3D - Pdwórko


woldi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Kiedyś na 3Dtotal ukazał się fajny renderek, "La Hacjenda" pewnie pamiętacie, robię teraz coś podobnego, ale swojego :-)

 

Dobra, mam pytako, nie jestem jakoś przekonany do tego światła, zanim zacznę taksturować , brrr, chciałbym abyście pomogli mi w oświetleniu tego renderku :-), nie paczcie na inne ,błędy tylko na światło, czy takie może być czy nie ?

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Światło powinno być wg mnie dużo mocniejsze - chodzi mi o direct light oczywiście. Wtedy mógłbyś dodać jeszcze efekt typu "spectacular glow / glare", czy inny, ktory "prześwietli" render. Tyle co do światła:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Koziem. Po cieniach widać że słońce nie jest zasłonięte przez chmury, ani przytłumione przez poranną mgłę a więc światło powinno być mocniejsze, bardziej kontrastowe.

Poza tym render wygląda na razie bardzo przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest tak jak na starym to edytujac pierwszy post w watku mozesz zmienic temat :) i nie musiales 3 razy cytowac Batou zeby przekazac info :D

 

 

Zrobiłem to za pierwszym razem, ale odświeżał się za długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, się prezentuje, juz z poprawionym światłem.

Tak jak mowil Batou po nałożeniu tekstur i tak moze to wyglądać troche inaczej, Dlatego jajpierw sie modeluje, potem texturuje i na koncu dodaje oswietlenie ;]

... ale ja czesto tez robie troche inaczej, glownie ze wzgledu na ograniczona moc mojej maszyny...

 

Pozdrawiam i czekam na kolejne renderki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladne sie prezentuje, wyjdzie z tego zapewne ladna lokacja. Co do modelingu to bym jeszcze proponowal np. zamienic te boxy w kolumnach na cos bardziej stylowego, i jeszcze zaslony na okna nieco innego typu.

 

Swiatlo calkiem dobre, pozatym czekam na texturki, co do bruku to niezle w tym przypadku by sobie poradzil displacement i wszelkie wynalazki w nim zaimplementowane np. w MR jest SPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Rascal : Może zmienie te kolumny :-)) a to są drewniane zasłony :-))) będzie teksturka to i będzie inaczej wyglądało :-), a na bruk, tak właśnie mysłałem o Displ. tylko że w VRay`y

 

javor : to są próbne renderingi a jak bym dodał więcej roslinek to nie wiem ile to by sie liczyło w końcowym renderze napewno bezie więcej :-))

 

A teraz najwspanialsza wiadomość pod Słońcem, Żonkę mam w szpitalu (będę tatusiem :-)) hura ), także narazie przez dzień lub dwa nic nie będe robił z tym.

 

Dziękuje wszystkim za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość User190

Chłopczyk, czy dziewczynka??

Zresztą mniejsza o to - byle zdrowe było!! Gratuluję bycia tatusiem i życzę cierpliwości w tej trudnej, aczkolwiek satysfakcjonującej, mam nadzieję, misji!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim , ale jeszce się nie wykluło, a raczej nie wykluła :-), tak,tak dziewczynka.

Sorki ale miałem mało czasu, więc którą okinnicę mam wybrać , a może zupełnie inną, i co sądzicie o gruncie. podłożu :-)))

 

I jeszcze raz dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Dipl. Wtedy też był ale chyba prawidłowo nie zadziałał :-))

Może jeszcze nie pasują kolory bo nie ma wszędzie tekstur np. na kolumnach, parapetach i kmieniach wokól okien, no i cały balkon do oteksturowania

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień texturkę na ścianach i powinno wyjść dobrze. po za tym ta zasłona na pierwzym oknie jakoś do mnie nie przemawia: ona unosi się w powietrzu czy jak? daj tam jakąś rurkę albo coś innego bo tak to nie widać na czym jest zawieszona, ale to tylko mała sugestia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani troche mi nie pasują ściany. Byłem wiele razy w grecji i na samym początku mi to przyominało ten kraj. Może spróbuj zrobić coś jak grecja dla oryginalności - jak juz zaczniesz to te kafelki powinny być gładkie i powgniecane przez wielu turystów, powinny też lekko pobłyskiwać a ściany najlepiej zostaw białe tylko troche żóltawe od częstego intensywnego słońca. Fajnieby było gdybyś dał jakąś jaszczurkę na ścianie :):) Na razie renderek baaaardzo ładny. Zapowiada się pięknie.

 

Ps.

Kocham Grecję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności