Skocz do zawartości

ZNIKAJĄCY OBRAZ max2012


dimaxion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój problem polega na tym, że przy obracaniu w oknie perspektywy obraz całkowicie znika i nie można odnaleźć w nim obiektów. Dla jasności mam Nitrousa, Quadro 2000 z aktualnymi sterownikami, 16GB ramu i procków dostatek a nawet SP2... nie odpowiada mi praca na OpenGl i Direct 3D. Obraz nigdy wczesniej nie znikał przy tym sprzęcie i Nitrousie. Nie jestem w stanie dojść do tego co się stało, bo dzisiaj działałem standardowo bez używania opcji których nie znam czy grzbania w sterach czy preferencjach maxa...

Wiem, że temat już był, ale i tak chcę go odświeżyć przez wzgląd na powtarzalność tej dolegliwości Maxa u wielu użytkowników. Może też ktoś trafił na rozwiązanie od tych kilku miesięcy...

 

I właśnie się zorientowałem, że nie działa też pan w oknie perspektywy... praca w orthographic też nie wchodzi w grę z wiadomych względów

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dimaxion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jedyne co mi przychodzi na mysl to jak masz pod maxem jakis program co korzysta z direct-xa odpalony i dzialajacy to wtedy viewporty w maxie sie rzeczywiscie kaszania - czyli youtube, reklama we flashu z jakims filmikiem, AE i cala masa badziewia, trzeba minimalizowac to albo przerzucic na drugi monitor wtedy max sie nie kaszani:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie to

Dodam, że przy obracaniu sceny niektóre obiekty znikają i pojawiają się na nowo. Zamiast strzałek mam same litery xyz. Czasem w oknie perspektywy przestaje działać też zoom in & out. Pomóżta, bo pracowałem nad tą sceną tygodnie:(.

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekleiłem do starszej sceny to, co udało mi się zrobić od tamtego czasu. Co do ixa, to wiem:) Ale to nie to. Skala też jest ok i nie ma nic poza ścisłym obrębem sceny. Uważam też na vertexy w kosmosie:) Ogólnie w scenie panuje jak zawsze porządek. Dlatego pytam na forum... Poprostu posprawdzałem już wszystko. Nawet z założeniem, że rzeczy których jestem jak zwykle pewny, że nie nawaliły, tym razem zawierają jakiś błąd. Cholernie osobliwe zjawisko. Przez wzgląd na politykę firmy i komercyjny charakter projektu, nie mogę użyczyc sceny do wglądu...:) Tak czy siak dzięki za odpowiedzi, bo komuś na pewno pomogą podane rozwiązania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze poprostu masz przestawiony guzik orbit? ze nie obraca w kolo obiektow? a co do gizma to je sie zwieksza i zmniejsza + i - na klawiaturze, nie wiem, bez sceny to ciezko odgadnac:)

 

edit:

jeszcze jedna sprawa, nowe maxy maja "feature" ktory sprawia ze jak scena jest juz naprawde ogromna (duzo poly badz ogromne textury) to przestaje wyswietlac pewne obiekty, i poza redukcja poly / wielkosci textur / kupna nowej karty graf. nie da sie chyba nic innego zrobic

Edytowane przez uncle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe znowu nie:) a scena jest mała, bo poniżej 1m. Docelowo ok 10m, ale póki co nie ma w niej dużo geometrii - po ostatnich akcjach ograniczyłem geometrię do minimum (co z resztą nic nie dało). Dzięki, że próbujesz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności