Skocz do zawartości

Jak wymodelować wzór


bilinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie, a mianowicie, chcę w 3ds maxie wymodelować wzór na ścianie tak, aby był wypukły. O ile dobrze mi się zdaję, to się jakoś robi w edytorze materiałów. Może mi ktoś opisać jak to wyciąć za pomocą materiału? Poniżej daje zdjęcie przykładowe.template_1265096319F49.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

No to wrzuć to do opacity wtedy usuniesz tło.

Inna wersja to mapa displace gdzie można uzyskać wyższej jakości wytłoczenie kosztem czasu renderu.

Ale nie stworzy to za ciebie obiektu zbudowanego z siatki.

Natomiast jest wystarczające jako ala płaskorzeźba na ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten sam problem poruszałem juz kilkukrotnie na forum i też nie uzyskałem odpowiedzi. W Cinem4d jest takie narzędzie jak Vectorizer(o ile dobrze pamiętam). Tworzy geometrię z czarno-białej mapy. Przydałoby się cos takiego w Maksie. Ale na upartego dasz radę odrysować ten kształt splinem... godzina roboty i po problemie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wrzucic to do jakiegos programu od vektorow (illustrator, corel), dac autoobrys, wyeksportowac jako .ai i max to przyjmie jako spline'a. potem juz tylko extrude i po wszystkim (pomijajac ze czasem trzeba taki spline poczyscic, jest darmowy plugin optimize spline ktory to zwykle zalatwia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wrzucic to do jakiegos programu od vektorow (illustrator, corel), dac autoobrys, wyeksportowac jako .ai i max to przyjmie jako spline'a. potem juz tylko extrude i po wszystkim (pomijajac ze czasem trzeba taki spline poczyscic, jest darmowy plugin optimize spline ktory to zwykle zalatwia).

 

Tylko mam problem aby ten rysunek z corela mi przeszedł do maxa;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. myślę, że problem leży w eksporcie z corela (mam CorelDraw x5), a może otwarciu tego w 3ds max-ie

 

no to uscililes problem :D

 

W przypadku Illustratora trzeba wyexportowac .ai w troche starszej wersji (chyba Illustrator 8 jesli dobrze pamietam) Max mial problemy z importem nowszych formatow. Mozliwe ze cos podobnego jest w przypadku Corela, ale zanim nie napiszesz co i jak robisz to pozostaje wrozyc z fusow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

corel - export do DWG - autocad, zero zmian w ustawieniach, max 2011 import - zero zmian w ustawieniach. wektor jak malowany w maxie.

Problem z nim jest taki że ma mnóstwo punktów kontrolnych co oznacza że siatka zrobiona z tego będzie mega skomplikowana, naprawdę, lepiej to zrobić splineami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności