Skocz do zawartości

Adobe Photoshop Lightroom 4 już w sprzedaży!


adek

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Adobe poinformowała o dostępności oprogramowania Adobe Photoshop Lightroom 4 na platformy Mac OS i Windows. Jest to podstawowe rozwiązanie do zarządzania środowiskiem pracy w fotografii cyfrowej, umożliwiające amatorom i zawodowym fotografom szybkie importowanie, porządkowanie, poprawianie i prezentowanie swoich obrazów.

 

Pełna treść wiadomości znajduje się na

stronie głównej serwisu pod adresem:

http://www.max3d.pl/news.php?id=2278

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Makak:Coś takiego już jest od dawna.

Photoshop Elements. Recenzja starej wersji jest nawet na max3d.pl. Bardzo fajny tani program.

 

A to nie jest taki wykastrowany photoshop? Z tego co się orientuję phtoshop jest najczęściej piraconym programem. Może gdyby wydali go właśnie w wersji HE ale pełnego to byłoby rozwiązanie. Nie sądzę aby wersje typu elements/lightroom były dobrym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makak_ - Używałeś kiedyś LR? Ten program ma niewiele wspólnego z photoshopem. Z pewnością nie można powiedzieć, że to "jakaś" wersja PS. To jest potężne narzędzie głównie do katalogowania fotografii.

 

MRay - w czym DXO jest lepsze od lightrooma? Poważnie pytam, nie miałem okazji używać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozioo - tak w kilku zdaniach .. bez sporów co jest lepsze a co gorsze ;-) DxO znany jest przede wszystkim z rozbudowanych narzędzi służących do poprawiania wad optycznych obiektywów(dystorsja) Przydaje się to szczególnie przy fotografii obiektów architektonicznych, wnętrzach.. Pozostałe narzędzia i rozwiązania są również fajnie przemyślane co czynią ten produkt godnym zainteresowania.

Edytowane przez MRay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli LR staję się jakąś popierdółką. W następnej wersji będzie można wypalać DVD, robić slideshow, dołączać muzyczkę i parzyć kawę. A zwykłego stemplowania nie mogą dodać i trzeba przełączać się pomiędzy PS i LR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dxo akurat ciezko nazwac alternatywa dla LR czy innych pakietow do katalogowania i obrobki "cyfrowych negatywow". Dxo nalezy traktowac jako uzupelnienie do ciezszych przypadkow - szumy, dystorsje itd. Dxo ma nawet opcje podgladu bazy LR co juz przez producentow stawia go nieco z boku jako program dodatkowy ;)

Moim skromnym zdaniem jednak Dxo ciezko sie uzywa - testowalem juz pare wersji. Jest bardzo wolny i ma niewygodny interface. Do tego te cudowne uzdrownienie zdjec ktore tak szumnie reklamuja wogole do mnie nie przemawia. Efekty sa mocno plastikowe. Na dobra szklarnie nie potrzeba cudownych programow a jak ktos ma slabe obiektywy to tym bardziej nie wywali tyle kasy na ten soft.

 

A co do LR - za duzy kombajn juz sie zrobil z niego. Tak jak Neaniver napisal - nastepne wersje beda pewnie jeszcze bardziej spasione srednio potrzebnymi dodatkami. Firmie Adobe polecam skupic sie na module ACR ktory mocno masakruje kolory (przynajmniej rawy canona ;) Kto uzywal ten nie raz napotkal na czerwone pyski fotografowanych osob i inne historie ;) Mozna sie bawic w kalibrowanie bo sa do tego opcje ale po co. I tak ciezko ustawic dobry profil pod wszystkie sytuacje zdjeciowe. A ja po prostu nie po to cackam sie z balansem bieli i innymi setami zeby pozniej poprawiac wszystko aby wygladalo tak jak chcialem i marnowac czas na siedzenie przed kompem ;) Dlatego LR dawno podziekowalem. Nabylem Capture One ktore jakoscia (detal!) i kontrola koloru miazdzy produkt Adobe. Teraz foty zaimportowane do programu sa jak z "puszki" wyjete bez grzebania na sile w kolorystyce i kontrascie.

Sam modul do katalogowania zdjec LR ma wypas no ale to nie jest dla mnie priorytet gdyz swoimi zbiorami zarzadzam tak abym potrafil sie w nich odnalezc wiec podstawowe opcje z C1 w zupelnosci wystarczaja.

 

Ufff ale esej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makak:Coś takiego już jest od dawna.

 

Właśnie przejrzałem stronę Adobiego i faktycznie jest coś takiego, tyle że różnica między wersją dla biznesu a do domu jest praktycznie zerowa. Z tego co widziałem to różnica przy photoshopie wynosi 60€ (730€ - home, 792€ - biznes). Aha, różnica między wersją download a pudełkową, też wynosi "zero".

 

To ja dziękuję, za taką wersję home edition...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności