Skocz do zawartości

Laptop dla Mya do 5000zł ??


carrido

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje laptopa , z którym będę pracował na Majce ale pogubiłem się i nie bardzo już wiem czym się kierować.Dell precission jest okropnie drogi przekracza budżet kilkakrotnie, może macie swoje doświadczenia z laptopami ?Co jest ważniejsze procesor czy jak najwięjecj gb na karcie graficznej? Poszukuje produktu do 5000 może troszkę więcej max 7000.pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli możesz trochę przekroczyć 5k (do ok 5.5k), to ja ze swojej strony polecę Sony Vaio F23S.

Koniecznie w wersji z S na końcu, są tańsze z M, ale różnią się wyświetlaczem http://www.sony.pl/product/vn-f-series/vpcf23s1e

 

Kupowałem go jakieś 4 miesiące temu i jestem bardzo zadowolony, rzekłbym bardzo bardzo ;]

Szukałem czegoś z w miarę dobrym procesorem i przyzwoitą kartą graficzną, F23S ma porządny procesor, i7 2.2Ghz co było rzadkością w tej cenie, tej klasy Dell miał 2.0 ze starszej serii. Grafika GT540M ma wydajność mniej więcej jak GTS8800,

więc jak najbardziej da się płynnie pracować w Mai do ok 1mln poly.

A przede wszystkim ma naprawdę dobry wyświetlacz, nazywają go marketingowo 'zaawansowany wyświetlacz sony', ale to po prostu porządna matryca IPS albo PVA. Wyświetla i bardzo dobrze odwzorowuje kolory, trzeba to po prostu zobaczyć, bez żadnego porównania z konkurencją.

Do tego podświetlana klawiatura do pracy po nocach, z bardzo dobrze oddzielonymi klawiszami których nie da się omyłkowo wcisnąć jak w przypadku większości klawiatur laptopowych.

 

Włożyłem w niego jeszcze parę groszy od tamtej pory, ramu ma teraz 16gb (tu też nie każdy laptop obsłuży kości 8GB) i dysk ssd

i za ok 7,5k powstał moim zdaniem laptop idealny do pracy w 2d/3d.

Najprawdopodobniej bez żadnych przeszkód będzie się dało włożyć do niego za ok pół roku

mobilnego ivy bridga jeśli okażą się zdecydowanie wydajniejsze, gniazdko pod cpu będzie to samo.

 

Tylko brzydki trochę, ale to też pewnie rzecz gustu ;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ca mel za podpowiedź. Właśnie szukam takiego cacka i nie mogłem znaleźć swojego typu. Ukochane HP 8710w powoli się kończy i rozglądam się za następcą (ale jak ktoś poszukuje bardzo taniego laptopa do pracy w 3d, gorąco polecam, chodzą po 1500zł, a pracują bez żadnych problemów w H./M./N. pod Win i Lin. Poza raczej średnim wyświetlaczem nie mają właściwie wad ;) ).

 

Mam tylko nadzieje, że to Vaio to nowa konstrukcja. Stare modele dużych laptopów od Sony miały koszmarną wadę konstrukcyjną, a mianowicie zawiasy zamontowane były tak, że przy szarpnięciach wyświetlacza łamały płytę główną. Znam trzech byłych właścicieli tych komputerów, którzy kilka razy wymieniali (na gwarancji) połamane płyty główne w 17+ calowych modelach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam tylko nadzieje, że to Vaio to nowa konstrukcja. Stare modele dużych laptopów od Sony miały koszmarną wadę konstrukcyjną, a mianowicie zawiasy zamontowane były tak, że przy szarpnięciach wyświetlacza łamały płytę główną.

 

Właśnie tu kompletnie zmienili rodzaj mocowania klapy z matrycą, całość rozkłada się w dość dziwny sposób, ale zapewnia całkowitą stabilność i ramka z matrycą nie dotyka w ogóle reszty laptopa. Wyświetlacz schodzi w dół w odróżnieniu od typowych konstrukcji http://i.mobimaniak.pl/mobimaniak/2011/10/sony-11q4-vaio-f23-black-main-lg-medium.jpg

Dziwnie to dość wygląda, jednym się to podoba, innym nie. Moim zdaniem pięknością ten model nie grzeszy, szczególnie, że jest cały z plastiku. Ale chodziło mi o wydajność za rozsądną cenę i przede wszystkim dobre odwzorowanie kolorów.

Jednym słowem - brzydki jak noc potężny potworek ;]

I ma tę zaletę, że praktycznie się nie grzeje, choć potrafi czasem naprawdę głośno poszumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam podobnego sprzętu, zastanawiam się nad Dell XPS L702x. 8GB Ramu i 3GB pamięci karty graficznej. Gdyby nie to,że jest głośny kupiłbym bez wahania. Teoretycznie powinien być bardzo wydajny, nie wiem jak z praktyką. Posiada może ktoś ten model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My sobie niedawno sprawilismy takie mobilne maszynki do 3d:

http://www.sferis.pl/produkt/46744.html

 

plusy:

- solidne!

- wyglad - bez zbednych odblaskow na obudowie i zaokraglen. Prosta rowno cieta bryla wykonana z bardzo dobrych materialow.

- gumowany material pod nadgarstkami. Niby nic ale podnosi komfort pracy.

- klawiatura pod lekkim skosem - tez drobnostka ale ergonomia zyskala.

- mega wydajny system chlodzenia - to byla podstawa bo niestety wiekszosc lapkow mocno cierpi pod obciazeniem... nie chcialem juz laptopa ktory bedzie zdychal z przegrzania a bawic sie w podkladki chlodzace juz nie mam zamiaru - teraz nastala cisza i brak obaw o bebechy maszyny.

- duza wydajnosc cpu i gpu - plus za Nvidie z 3gb ramu. Nie chcialem radeona - brak cuda. Ram nas akurat jest wazny bo sporo robimy tez w real time. Poza tym mozna sie pobawic troche silnikami gpu bez wiekszych obaw o brak pamieci ;)

- matryca full HD.

- duzy touchpad - dla mnie wazne bo czesto zasiadam wygodnie w fotelu i np. przegladam/obrabiam foty w capture one. Tam mysz i biurko mi nie potrzebne ;)

- 2 hdd - to juz podstawa - jako pierwszy odrazu wrzucilismy SDD OCZ vertex 3 128gb. System chodzi bajecznie. Storage oczywiscie na 2 dysku. Nie wyobrazam sobie juz laptopa z 1 dyskiem ;)

 

minusy - ano jest pare drobnostek:

- pare klawiszy nie zawsze chwyta za 1 stuknieciem. Troche im nie wyszla ta klawiatura. Pisze sie bardzo wygodnie ale strzalka w dol i del np nie zasze chodza jak trzeba. Da sie z tym zyc ale troche wpienia w sprzecie za tyle kasy ;) Do serwisu nie oddaje bo szkoda mi sie pozbywac maszyny - pewnie by to skorygowali.

- matryca mimo ze calkiem ok to moglaby byc nieco lepsza. W poprzednim pavilionie dv8 matryca byla duzo lepsza (kolorki, katy widzenia). Po Dostrojeniu z poziomu panelu nvidii udalo sie uzyskac zadowalajace oddanie barw wzgledem monitora podpietego do stacji roboczej. Domyslne ustawienia matrycy jednak zabijaja i szybko trzeba skalibrowac bo wypala oczy ;)

- nie idzie dogrzac rak jak w biurze zimno :)) nawet jak renderuje to zimny.

 

Reasumujac - sprzet warty polecenia. Plusow duzo a wady raczej do przelkniecia. Jesli ktos planuje podlaczenie zewnetrznej klawy i monitora to w zasadzie moze o nich zapomniec.

Oczywiscie od razu dolozylismy ramu do 16gb bo teraz jest smiesznie tani a taka ilosc wystarcza do komfortowej pracy nawet przy duzych projektach - 8gb to juz niestety nie bardzo do kompa ktory ma sluzyc do 3d. Chyba ze tylko do modelowania ;)

Moze komus przyda sie taka krotka recenzja tego potwora z punktu widzenia grafika ;)

Edytowane przez Zed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez dlugo przebieralem i ten okazal sie no1. Przewinelo sie pare modeli ale Asus mimo wszystko pozamiatal wiec padlo na niego ;) Poza niesamowita wydajnoscia (jak na laptopa oczywiscie - nieco ponad 5pkt w cinema bench) zadecydowalo kapitalne chlodzenie. Ciekawostka - ten laps wogole nie pobiera powietrza spod spodu wiec mozna go klasc gdzieklwiek bez obaw ze zatkamy wlot powietrza ;) Poza tym ten "penerski" robi wrazenie ;) Do tego niesamowicie twarda konstrukcja. Nic sie nie gnie i nie skrzypi jak w moim poprzednim HP. Strach bylo zlapac za sam naroznik ;)

Troche wazy no ale przy takich potworach to nieuniknione. Nosze w plecaku i nie ma problemu ;) Plecak dostajesz do niego gratis podobnie jak calkiem zgrabna myszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności