Skocz do zawartości

Scena 3D: Biurko


Dzyngis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! To bedzie moj 1 temat na forum (uuuuurrrrraaaaa!! :D). Od razu mowie ze jestem poczatkujacy a to moja 1 powazna praca. Jak narazie zrobilem takie cus, byc moze zrobi sie z tego caly pokoik. Wszelka krytyka (i rady) mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja sie poddaje :(

Jak na pierwsza powazna pracke to całkiem niezle.

Albo ja jestem kompletnym beztalenciem albo ty wybitnie uzdolniony.

Dobra dosc tych zartow :D

Moje zdanie jest takie:

- tlo chamsko jaskrawe (az mnie oczy bola)

- biorko jakos ciemno wyglada (niewiele widac)

- szuflady jakies takie nie tego

- komputer za bardzo wygladzony i ma za wielkie szczeliny pomiedzy zaslepkami

- te glosniczki (czy co to na biorku) jakies takie wielkie, a podstawki chyba sa za cienkie, chyba ze wbudowane sa w biorko, inaczej nie wyobrazam sobie jak zamocowane sa te pokretla.

- jakos malo miejsca pod biorkiem na nogi (moglo by byc szerzej)

- ogolnie jak dla mnie to chyba za dlugie jest to biorko

- i za niskie :D

- monitor chyba za duzy (no chyba ze to jakis BIG egzemplarz co najmniej 19'')

- osobiscie nie chcialbym takiego biorka bo jak tu sie dostac do kompa od tylu gdy biorko stoi pod sciana.

Mysle ze pomysl na ten mebel jest calkowicie z glowy. Fajny ale nieprzemyslany.

Ot tyle mojego nic nie znaczacego zdania.

Zycze wytrwalosci w dalszej pracy.

I pamietaj ze nie od razu Krakow zbudowano ;D

Sam w pokoze pochylam glowe i zabieram sie za studiowanie HELPa do MAXa :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po za tym popracuj nad kolorystyką bo takie niebieskie głośniczki do ciemnego biurka to jakoś mi nie pasuje, drugie primo: zaślepki i cały komputer wygląda jak mój z roku 1993 kiedy wszystko było z żółtego (lub kremowego) plastiku, a zaślepki i przyciski były baaaardzo owalne, raczej to nie pasuje do tak nowoczesnego monitorka jaki masz na biureczku. po za tym: wywal półki i tam przesuń kompa bo jest cholerni mało miejsca nogi, no i przyałby się tam jeszcze myszek i klawiaturek no nie? ale ogólnie jest spoko (jak na pierwszą prackę) :D

Trzymaj się i pracuj ciężko a napewno i wyjdzie.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienkowac, dzienkowac :D. A wiec tak:

 

-nad kompem to jeszcze pracuje

-nie wiem ale mnie sie ten niebieski podoba

-glosniki to byl taki freestyle, robilem je bez pomyslu, a efekt koncowy mi sie spodobal

-podstawki - pomysle nad srubkami

-z ta ciemnota biurka to tez macie racje, cos sie z tym zrobi

 

A co do samego biurka to wlasnie przy nim siedze i jest baaaardzo dlugie (zajmuje cala sciane) i kwadratowe (bo to domowa robota).

 

Jeszcze raz dzieki za rady, ide zjesc sniadanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnik mozesz troche cofnąc, na tyl biurka, bo tak jakos zajmuje niepotrzebnie miejsce. Komputer lepiej juz. Zrob miejsce na nogi pod biurkiem, bo tu moze jedna wejdzie. Nie wiem jak ty, ale ja sie lubie wyciagnac jak cos robie na kompie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie koniki morskie na biurku!!! Niezla abstrakcja;)

Ale po co tak wydziwiac - raczej zdecydowany przerost formy nad trescia - to by nie zagrało dobrze:\ Wywal to i zrob tradycyjne smukle skrzyneczki z ukrytym pod biurkiem sub-em to wystarczy;)

A reszta - poczekam az cos sie urodzi konkretnego.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze..., to mi sie nie podoba...

-blat biorka na ostatnim updacie jest dosc kopniety, ni to prostakat, ni to trapez...

-kolor mi tez nie lezy (biorka), zrob moze teksture drewna...i z wieksza rozdzielczoscia bo ja na moim kompie wielkie kwadraty widze...no ale moze to moj komp...

-jakies kabelki by sie przydaly

-no i oswietlenie jakies porzadne zrob i cien wlacz bo to zawsze dynamiki dodaje pracy...

 

Ale to przeciez WIP wiec pewno jeszcze bedzie ladnie...

Pozdrawiam i powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avari -> może to dlatego że perspective nie był włączony, to jest przecierz normalny prostokąt

 

Kabelki od monitora i lampki bedą napewno, co do głosników to nie wiem, są "przykręcone" to chyba kabelki nie potrzebne

 

Renderuje zwykłym podstawowym 3dsmaxem.

 

Texturki i oświetlenie zrobie jak się jeszcze troche z tym poducze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bez cyrtolenia :D:

 

-głosniki wyrzuć,

-biurko wyrzuć,

-kup sobie :D jakis profesjonalny renderek (brazil, mental etc),

-poćwicz najpierw na jakis tutkach,

-a najlepiej to zrób wszystko od nowa.

 

Dlaczego bo:

 

-scena jakas dziwna - chodzi mi o to biurko, pierwszy raz takie cos widze

-textury to normalnie mnie rozbroiły

-ten połysk drewna to juz paranoja ;D

-komputer przypomina jakis z 1990r

-te głosniki to przypominają mi jakiegoś fioletowego slimaka :D

-oswietlenie do bani (a nie sory tu niema oświetlenia)

-niepoprawnosc kompozycji..........

-drzwiczki do biurka

-czarny kolor na białym tle- niewygląda to zadobrze (nie tutaj)

-itd.

 

W 3 zdaniach - "Niekończ, zacznij od nowa. Ale niepoddawaj sie. Kazda kolejna praca to juz wieksze doświadczenie."

 

narka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W 3 zdaniach - "Niekończ, zacznij od nowa. Ale niepoddawaj sie. Kazda kolejna praca to juz wieksze doświadczenie."

 

 

Dlaczego ? Ja jestem za tym zebys to skończył. Wielka głupotą bylo by teraz to zostawic. Czy kazda praca musi byc idealna ? A pozatym jaki efekt ma dac porzucenie jej w momencie kiedy nie jest skonczona. Kazdy wkład pracy daje jakis efekt jezeli chodzi o doswiadczenie. Pracuj i jeszcze raz pracuj ! Czekam na update`y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindusxxx ja tez nie bardzo wiem o co Ci chodzi ?? Nie przesadzasz troche ?? Chlopak prace skonczy spro sie nauczy nie tylko o modelowaniu ale takze teksturowaniu, oswietleniu itp. Wiadomo ze sporo brakuje temu co pokazal ale bez przesady totalne dno to nie jest i naprawde sporo da sie dopracowac. Co do jednego to sie moge zgodzic ze wiekszosc jest juz tak przyzwyczajona do profesjonalnych renedrow ze taki sposob prezentacji swoich prac troche drazni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

jak na pierwsza prace bardzo ladne, pierwsze rendery wygladaja jak z simsow :) ilu z was zaczynalo od takiego poziomu.. przyznac sie :) nie ma sie czego wstydzic, tam gdzie ma byc kąt jest kąt, tam gdzie ma byc zaokrąglone jest wiec jako lesson one uznac mozna ta pracke za udana

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niepisze ze praca jest do bani, tylko ze zaczał bym od nowa jakbym był na jego miejscu. normalka ze niebedzie to zaraz niewiadomo co. - nienapisałem ze to taotalne dno- niech wie ze moja pierwsza praca była jeszcze gorsza. uszy do góry - napisałem co mi sie niepodoba a nie ze nic z tego niebędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MC-Maxim, Archangel i AcidBoyXL -> dzieki za mile slowa

 

bede to robil poki nie bedzie sie podobalo (moze za jakis rok :P )

 

hindus-> nie umiem czytac w myslach, wiec drzwiczki do biurka mi duzo mowia :P

 

Znalazlem takie cos jak vRay, moze byc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo!!! nareszcie to ma ręce i nogi :)

nie wiem (nie byłe u ciebie na herbatce) ale czy nie przesadziłeś z tym oknem??

przy nim komputer wygląda jak zabawka...

po za tym po co ci dwa biurka? nie lepiej wstawić tam jakieś łóżko albo szafkę lub nawet nic tam nie wstawiać??

ogólnie pracka coraz lepsza :)

pzdr

PS: fajno że zacząłeś robić V-rayem bo na scanline to naprawdę nieciekawie wyglądało (patrz niżej) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie, to niezamieszkany ten pokój, dorób jakieś książki na biórku, bieliznę (czy to tylko u mnie wala się wszędzie ??? :D) i jakąś lampkę na sufit, wkońcu, słonko przez 24h na dobę nie świeci ci prosto w okienko...

A i jeszcze jedno, gdzie tu są drzwi???(no, chyba, że przez okno wychodzisz...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotr Mądry

Sorki że nie na temat ale Gdzie tu się nowe posty tworzy bo trochę noob jestem w tych speawach. Proszę o odpowiedź bo bardzo chę pokazać moje proce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okno się nie otwiera? Może chociaż obracało by się w poziomie??

Na ścianie jakiś obrazek, a w oknie roleta (albo coś innego co załoniło by widok od sąsiadów). Przydały by się gniazdka elektryczne, wyłączniki światła i żyrandol. brakuje jeszcze myszki i tabletu (bo to chyba grafik siedzi przy biurku. A tak już całkiem na dodatek to jakiś staniczek i majteczki na krześle i będzie wymiatać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności