Skocz do zawartości

Pojazd 3d:Rower


slim_sandman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nareszcie zaczynam coś nowego.

Będę próbował stworzyć rower, nie jakiś tam wypas tylko taki jaki mam.

Robie tak też dlatego że ciężko było by mi znaleść jakieś fotki (a raczej nie chce mi sie szukać fotek, wole zacząć robić :) )

Na początek zamieszczam render koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jaki to rower??? bo jakaś ta piasta mi się dziwna wydaje :|

czego mówisz że to żaden wypas ... przecierz te obręcze to właśnie wypas :] o ile dobrze widze to takie których prawie nie da się skrzywić (tradycyjnym sposobem oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba inaczej rozumiemy słowo wypas, miałem na myśli że to nie będzie zjazdówka na tarczach z całym osprzetem z Deore XTR :-)

ale mój rowerek nie jest chyba taki zły, wszyscy pytają więc zamiszczam fotke.

A ta felga (kosztowała 50 zł razem ze szprychami i kijową piastą) mi się nie podoba bo za kanciata wyszła i będę ją poprawiał (wypiołem koło i moge teraz zacząć oponke :-P, jak coś będę miał to wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przez nocke posiedziałem nad oponą, ale nie bardzo mi wyszło. Skopałem siatke i ciężko mi będzie teraz te bugi zlikwidować, a jak by mi się udało bo i tak za gęsta siatka by była i chyba 100 000 poly by opona miała. Więc zaczynam jeszcze raz. A to co zrobilem to wrzucam tak żeby nie było że nic nie robie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem iść spać ale jeszcze posiedziałem, nie wiem jak to wyrenderuje na koniec, jak już za rok skończe, chybaz zostawie kompa i se wyjade na 2 miesiące.

Cała oponka ma 38 000 poly, z meshsmoth na jeden (żeby była mniej kanciata i taka jest na renderze 154 000 :-P ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi nyplami masz racje, są za chude, ale jak je robiłem to mój rower stał w piwnicy i ich nie widzałem, miałem tylko średnie zdjęcie. Teraz koło leży obok mnie :-p, i poprawie jeszcze nyple i zrobie od nowa felge, bo kształt się mi nie podoba i dziurki nie wyszły :-P.

 

 

Dzieki za posty !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za radą Bartqa, popracowałem troce nad zmniejszeniem ilości poly, głównie szprych i felgi. Zrobiłem też nowe nyple, te mają już normalny rozmiar. Felga właściwie też jest nowa, ze starej został tylkorozmiar :-p.

Całe koło tj. Piasta (jeszcze nie skończona), szprychy nyple, felga, opona na 50 000 poly, wiec nie jest źle, do miliona powinienem dobić, a wtedy żeczywiśnie będę musiał zostawić kompa z renderem na 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh jak widze te szczegóły to aż nabrałem ochoty na dokończenie swojego bika (lekko się zmienił więc jest co dokańczać :) ). Może niedługo pojawi się (a raczej powróci) kolejny rowerowy wip :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dbasz o szczegóły i chwała Ci za to. Ale na razie jeszcze mało tego trochę więc poczekam sobie na rozwój Twojego rowerka z krytyką. Mogę tylko zasugerować abyś już z góry obmyślił sobie charakter końcowego renderka co by się nie bawić w dłubanie i niepotrzebne obciążanie komuterka i swojej cierpliwości w szczegółach które i tak nie będą widoczne.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności