Jump to content

kratka w obłym kształcie


tr000tyl

Recommended Posts

kurcze - nie do końca wiem jak to zrobić - może jakiś screen ?

nie chodzi konkretnie o buta - np. chciałbym zrobić ażurową kulę albo jakiś obły kształt który będzie wykonany z takiej kratki - jak zrobić żeby tak kratka była powyginana w konkretnym kształcie?

Link to comment
Share on other sites

Możesz zrobić to za pomocą alfy - robisz kwadratową texturę alfy w takim kształcie jak twój obrazek, nakładasz na obiekt i dajesz w edytorze materiałów w "shader basic parameters" zaznaczone "face map".

To ci zmapuje tex na poszczególnych poligonach, ale jako że to alpha to efekt może nie być za dobry (chociaż z dodaniem displace i bump/normal map może być zadowalający).

Możesz ewentualnie zmapować obiekt tak żeby każdy poly był na uvmapie w tym samym miejscu (każdy poy ma tą samą teksturę, dajesz na to modyfikator subdivide i dzielisz na małe poligonki, potem displace z teksturą bazowaną na twoim "segmencie", potem możesz wybrać niepotrzebne poligony za pomocą tekstury w bodajże modyfikatorze "vol. select" i je skasować.

Link to comment
Share on other sites

Bierzesz swój obły kształt,ropłaszczasz go np. modyfikatorem melt.Albo np. czyms takim http://www.scriptspot.com/3ds-max/scripts/uvw-to-poly i robisz morpha z płaskiego na obły.Modelujesz swoją kratke na płasko,ustawiasz nad rozpłaszczonym poprzednio obłym modelem.Podpinasz kratke do rozpłaszczonego modyfikatorem skin wrap.Morphujesz swój obły kształt spowrotem do obłego stanu- kratka podpieta skinwrapem podąży za morphowanym obiektem.Proste.

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy