Skocz do zawartości

Layout: Stronka dla Synka


dziadek3D

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

... to ja sobie pozwolę... jeśli sobie pozwolić mogę... i choć bym nie mógł... to pozwalam sobie pozwolić... ;)

 

graficznie jest ok, człowiek się skupia na fotografiach, nic nie rozprasza, nie ma zbędnych zbędności...

... ale jest problem z nawigacją... można się tam pogubić... bo jak gdzieś wejdę, to muszę z tamtąd wyjść... a to znaczy, że muszę się cofać... a ja już się w życiu dosyć nacofałem... i nie chcę się cofać na stronie...;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę się zapytać co jeszcze można zrobić.... POTFOLIO... tam są działy... jak wejdziesz w dział u góry są pozostałe działy bez cofania.... może jakaś podpowiedź... ja dotąd w przeglądarkach nie zlikwidowano cofnij bo działa szybko i jest najbardziej używanym przyciskiem w komputerze i to używanym bezwiednie....:)))).. to nie jest sklep tylko strona artystyczna i jak na taką kategorię to nawet mi trochę wstyd, że jest tak poprawnie z nawigacją... ale wiem, że zdjęć będzie przybywać więc jakichś porządek musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Projekt mi się całkiem podoba, eksponuje fotografie, które są ŚWIETNE. Temat kodu sobie odpuszczę. Takie widoki przyprawiają mnie, front-end developera, o palpitacje serca. ;)

 

Jeżeli chodzi o to by link (np. "przyroda" w portfolio) "przewijał" bezpośrednio na wysokość działu ze zdjęciami: należy dodać na elemencie otaczającym dział (lub znajdującym się na tej wysokości) identyfikator np.: id="portfolio-przyroda". Następnie link kierujący do wspomnianego działu zmodyfikować w następujący sposób PRZYRODA

 

No i załatwione. Chyba, że miałeś coś innego na myśli @dziadek3D? :)

 

Pozdrawiam,

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estetycznie bardzo ok, ale niestety menu w tym miejscu jest niekoniecznie user friendly - wiadomo, że odruchowo szuka się go gdzieś na górze. Z czysto technicznych rzeczy, to niestety widać w menu kompresję jpg, poza tym niepotrzebnie jest tam JS.

Myślę, że zmyślnie skonstruowane sprajty z png z ładnym css'em, nie będą zajmować więcej, a strona zyska na dostępności (i nie będzie potrzebny preloading obrazków).

Dopatrzyłem się jeszcze tabelek :S

Bardzo ładne, ale html+css wypadałoby dopieścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona ładna i estetycznie spójna. Gradienty i tło ucierpiało na konwersji do jpga. Polecam to rzeczy w monochromatycznych używać png ze zindeksowaną paletą kolorów. Na tła powinno starczyć 128 kolorów a na gradienty i napisy w przyciskach powinno styknąć 64. Ostatecznie mogą zajmować troszeczkę więcej kilobajtów niż jpg ale jakość, w przypadku monchromu będzie radykalnie lepsza.

 

Jednak...

:::Dziadku i ... Tormie

Polecam ...się nauczyć:

...Stosowania znaków przestankowych::: Dla........

szacunku języka...

i czytelnika,,,

...to jest forum

A NIE INFOGRAFIKA,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjemna dla oka, schludna, sterylna;) Przyczepiłbym się jedynie do tego, że po kliknięciu na odpowiednią kategorię, część opisowa pojawia się na dole strony przy jednoczesnej zmianie grafiki u góry. Na moim monitorze dół strony nie jest widoczny, za każdym razem muszę przewijać, żeby ogarnąć całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności