Skocz do zawartości

Praca w Danii - Architekt / Renderman - zarobki?


mr.funky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jak w temacie - orientujecie się może jakich zarobków spodziewać się jadąc do pracy w Danii z kilkuletnim doswiadczeniem przy wizualizacjach architektonicznych i ok. poltorarocznej pracy w biurze?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

le_chu skad masz takie info o tych stawkach w niemcowie ? Pytam bo pracuje w UK i tu takie stawki jak podales to w wiekszosci raczej tylko londyn (jesli chodzi o wizki) i nie powiedzialbym ze na luzie, wiec sie zastanawiam ze moze lepiej nauczyc sie szprechac skoro tam na luzie tyle placa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jacenty przesadziles :P 4000 netto w niemczech to okolo 7000 brutto dla 1 klasy podatkowej (kawaler). zatem nie sadze ze na stanowisku grafik wyciagniesz ponad 30 000zl miesiecznie. Nawet w niemczech. Te 4k w wizkach nawet brutto to nie "na luzie".

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh przypomnialo mi sie podawanie wysokosci pensji w brutto to tak jak chwaleniem dlugoscia penisa wraz z kregoslupem:P

 

Problem jest taki, ze to samo brutto dla jednego bedzie to 2500 netto a dla drugiego 3000 netto. Wiec podawanie pensji w netto to jak chwaleniem sie dlugoscia tylko bez wzmianki czy to cale czy cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chłopaki ujednolicicie na pln netto, bo to chyba jest wykłądnią tego ile masz tak na prawdę kasy w kieszeni.

 

Ale nie jest wykladnia tego ile pracodawca jest w stanie maksymalnie zaplacic a o to tu chyba chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le_chu skad masz takie info o tych stawkach w niemcowie ? Pytam bo pracuje w UK i tu takie stawki jak podales to w wiekszosci raczej tylko londyn (jesli chodzi o wizki) i nie powiedzialbym ze na luzie, wiec sie zastanawiam ze moze lepiej nauczyc sie szprechac skoro tam na luzie tyle placa.

 

W UK zauważyłem że ceny są jakoś dziwnie wydrenowane i nie wiem z czego to może wynikać (robiłem parę zleceń i zawsze było krzywienie się przy wycenach). Info mam od kilku znajomych osób, które pracują tam na stałe (okolice Frankfurtu nad Menem i Monachium więc bogatsze rejony). Wiadomo że jak ktoś podzleca do PL to wychodzi mniej. Miejscowi (czytaj Niemcy) dostają na ogół po 50-100€ więcej.

 

Podane przeze mnie ceny to netto przy własnej dg.

 

Problem jest taki, ze to samo brutto dla jednego bedzie to 2500 netto a dla drugiego 3000 netto. Wiec podawanie pensji w netto to jak chwaleniem sie dlugoscia tylko bez wzmianki czy to cale czy cm.

 

W jakimś studio vfx można się spokojnie zbliżyć do kwoty 20 -25k pln miesięcznie. Przy własnej dg w Polandii i klepaniu dla firm z zachodu taka kwota to 2-3 przeciętne zlecenia (wizki).

Edytowane przez le_chu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak jesteś dobry + znasz język inny niż polski to myślę że 150 - 200€ dniówki to na luzie... Tak przynajmniej w Niemcach płacą. "

"Miejscowi (czytaj Niemcy) dostają na ogół po 50-100€ więcej. "

 

sugerujesz ze niemiec robiacy wizualizacje ma 250-300euro na reke za 8h? na etacie czy freelance jakos dziwnie przeliczony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich etatowców nie spotkałem, chociaż na pewno są (wystarczy się zarejestrować na utopiapeople.com i zobaczyć jakie są stawki większości zleceń w branży vfx/tv/film [nawet z Turcji są zlecenia po 200€/dzień]). Te 250-300€ to cena freelancersko/agencyjna bo w praktyce na jedno często wychodzi. Nie są to jakieś kosmiczne pieniądze, miałem do czynienia z firmą z Chorwacji która ceniła się na poziomie 400€/dzień (wizki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mowimy o wizualizacjach a nie vfx/tv a to zupelnie inna bajka. Druga sprawa to ze firma chce 400 euro za dzien nie znaczy ze pracownik tyle dostaje, nawet jesli to robi jedna osoba to trzeba odliczyc podatek, koszty oprogramowania, sprzetu, pozyskania klienta, reklamy itp.. Jak dla mnie w wizkach w niemczech realna jest placa dla imigranta na poziomie 35-45k euro rocznie brutto na etacie i to w zachodnich niemczech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja pisałem że to ceny przy dg/freelancingu. Myślę że z etatami jest gdzieś tak jak piszesz - znajomy pracuje w agencji przygotowującej ekspozycje dla Audi, jest 3d generalistom ale wysyłał czysto wizkowe portfolio (nie miał jakiegoś wydumanego skilla) i zarabia ok 36k brutto rocznie. Ukończył architekturę jeśli to kogoś interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "Architekt"? Masz wyższe arch? Po jakiej uczelni? Jeśli tak to znacząco poprawiałoby to Twoje możliwości.

 

Sz.

 

Skończyłem architekturę w Szczecinie. Teraz pracuje w PL ale w dunskim biurze. Wlasnie dlatego pytalem o zarobki tam na miejscu - slyszalem ze sa naprawde wysokie.. ( rzedu ~ 24k PLN / miesiac dla ludzi po studiach po okresie probnym ), a poziom tamtejszych architektow nie jest specjalnie wysoki. Przynajmniej moge to stwierdzic z wlasnego doswiadczenia. Zwlaszcza w temacie wizualizacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem architekturę w Szczecinie. Teraz pracuje w PL ale w dunskim biurze. Wlasnie dlatego pytalem o zarobki tam na miejscu - slyszalem ze sa naprawde wysokie.. ( rzedu ~ 24k PLN / miesiac dla ludzi po studiach po okresie probnym ), a poziom tamtejszych architektow nie jest specjalnie wysoki. Przynajmniej moge to stwierdzic z wlasnego doswiadczenia. Zwlaszcza w temacie wizualizacji..

 

Od jakiegoś czasu mnie również zadziwia poziom wielu zachodnich wizek oraz kwoty pieniędzy, jakie biura na nie wydają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem architekturę w Szczecinie. Teraz pracuje w PL ale w dunskim biurze. Wlasnie dlatego pytalem o zarobki tam na miejscu - slyszalem ze sa naprawde wysokie.. ( rzedu ~ 24k PLN / miesiac dla ludzi po studiach po okresie probnym ), a poziom tamtejszych architektow nie jest specjalnie wysoki. Przynajmniej moge to stwierdzic z wlasnego doswiadczenia. Zwlaszcza w temacie wizualizacji..

 

Ano, widzisz, od tego trzeba było wyjść. 24k/miesiąc, pracując pod kimś, to raczej utopia, ale uważam, że na początek 4-4,5k euro (czyli jakieś 12-16k pln) jest bardzo realną opcją(doświadczenia mam z holenderskim rynkiem, i do niego porównuję). Tutaj piszę praktycznie tylko o pracy jako architekt, wykonując wizki do projektów własnej pracowni. Do tego zawsze można w domku po godzinach coś freelancersko kliknąć...

 

Sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie o to. Kolega pytał ile można zarobić, a nie jakie są koszta utrzymania pracownika w różnych krajach.

 

No wlasnie, a zarobisz tyle ile zaoferuje ci pracodwaca, a pracodawcy zwykle podaja wynagrodzenie brutto. Ale wracajac do watku to patrzac po tym co tu piszecie Panowie w tym watku to chyba trace czas w tym UK :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności