Skocz do zawartości

Kurs tworzenia animacji i efektów specjalnych od Platige Image


adek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozumiem ale i tak mnie rozbawil twoj post ;) No offence.

Zeby nie bylo ze tylko sie nabijam to podsune Ci wytlumaczenie. Po pierwsze - nawet jesli ktos wymiata, na tym kursie moze zobaczyc jak wyglada praca w zespole, nauczyc sie jej, zobaczyc czy mu to odpowiada i czy bedzie potrafil sie wpasowac. Zobaczyc pipeline PI i zwyczajnie zobaczyc jak powstaja te wieksze produkcje. Technicznych rzeczy mozna sie samemu nauczyc ale pracy w tak duzym zespole przy skomplikowanym pipeline juz nie mozna w domowym zaciszu, tak ze mysle ze mase rzeczy moze wyniesc taki domowy "wymiatacz" ;)

Po drugie - mozesz byc wymiataczem ale na przyklad ciezkim we wspolpracy czlowiekiem. Nie zawsze techniczne umiejetnosci decyduja o przyjeciu do pracy - kto by chcial wymiatacza z ktorym nie da sie wspolpracowac? Tak wiec jesli PI otwarcie mowi o ewentualnym przyjeciu do pracy kogos z uczestnikow to ide o zaklad ze beda tez patrzec na to jak uklada sie wspolpraca z dana osoba i jak szybko sie uczy. Jesli ktos szybko lapie temat a przy tym jest osoba mila, z ktora fajnie sie pracuje to jest duzo lepszym kandydatem/kandydatka od jakiegos nabzdyczonego "wymiatacza" ktory dodatkowo zawsze wie lepiej i pozjadal wszystkie rozumy a praca z nim jest rownie przyjemna jak wyrywanie sobie paznokci obcazkami ;)

Mam nadzieje ze to odpowiada na twoje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi nie wiem czemu mój post Cię tak rozbawił, no ale cóż nikt nie stwierdzi w jakim stanie psychicznym się znajdujesz...

 

Mój post dotyczył zasad rekrutacji, nie było w nim krytyki, irytacji, bynajmniej nie taki były moje intencje, tylko chęć zrozumienia zasad.

Aczkolwiek widzę, że Ty musiałaś zaznaczyć swoją obecność w tym wątku jakąś kąśliwą uwagą, nie wiem, po co, bo tylko zaśmiecasz wątek. Jeśli chciałaś coś wartościowego napisać trzeba było od razu napisać to co myślisz, tak jak w wypowiedzi o godz.14.46, a nie zaśmiecać wątek Twoimi bezwartościowymi uwagami.

Jeśli nadal będziesz czuła że musisz o tym pogadać pisz na priva, jeśli masz uwagi i przemyślenia dotyczące kursu (bo np.: byłaś na takim, pracujesz długo w branży) z chęcią poczytam.

 

P.S.

Jeśli jesteś mężczyzną to przepraszam, najwidoczniej Twój login mnie zmylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi... Twoje tłumaczenie dało mi tak wiele do myślenia, że składam papiery na kurs...!!.. nie zdawałem sobie sprawy, że im tam naprawdę brakuje kogoś takiego jak ja.....:)))... bo inaczej umrą w bezkonfliktowości z nudów.... nawet w niedzielę....:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak obserwuję i czytam i ubaw mam po pachy,szczególnie jak coś Norden napisze :) no offence. A i "tweety" nie poiwnien się aż tak obruszać,bo po prostu nie wypada...

A ja mam pytanie,bo przyznam się że się lekko napaliłem na ten kurs,i już kasę w ręku miałem i reela i ...pupa

Rozczarowałem się programem. Chcąc szkolić (szukać) zdolnych ludzików do VFXow robicie kurs z serii "podstawy ParticleFlow i FumeFX" ? ...come oooon!

Dlaczego nie ma większego rozmachu w szkoleniu w tej dziedzinie?

Dlaczego nie ma nic z Houdiniego czy TP dla maxa ?

I kasa na kurs pójdzie na cmiVFX czy fxPHD i jeszcze mi zostanie.

 

Dlaczego tak cienko na tym poletku panowie ?

serdeczności

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi: Jeśli mam być szczery również wypowiedzi Patrisa nie odebrałem w ten sposób.

@Dziadek3D: W sumie to nie byłoby głupie jakbyś dostał wejściówkę na kurs i możliwość pracy w zespole. Ale uprzedzając, jeśli chcecie znowu się rozpisywać w wątku z Nezumim nie w temacie - zachęcam do tego, abyście kontynuowali to na privie.

 

Wracając do tematu. Faktycznie Norden dziwią nie te Twoje uwagi w stosunku do Piotrka. Pamiętajcie, że to jest kurs, jeszcze nie szkoła, prowadzony przez praktyków (warto również dodać to co Nezumi napisał w ost. wypowiedzi). Poza tym Norden. Myślę, że to też jakieś doświadczenie, pracowałeś trochę, zobaczyłeś jak to jest, stwierdziłeś, że to nie to co chciałbyś robić - poszedłeś dalej. Być może nawet dowiedziałeś się co jest dla Ciebie, a co nie. No i uważam, że dobrze. Pochwal się gdzie teraz jesteś jeśli to nie tajemnica.

 

Nigdzie tam nie jest napisane, że po kursie ktoś MUSI pracować w Platige. I chyba nie będzie zmuszania siłą. Równie dobrze jeśli dostanie taką okazję, może tam zdobyć doświadczenie i pomyśleć co dalej.

 

Co mi się podoba, że wszystko jasno określono. Dobrze przedstawiono sam program.Jestem ciekaw efektu końcowego.

 

Co do ceny. Nie uważam, żeby ta cena była jakaś wygórowana. Przynajmniej jeśli rozpatrywać to właśnie w kategorii szkolenia/kursu. Wystarczy sprawdzić ofertę szkoleń np. Altkomu, gdzie za 2 dniowe szkolenie więcej zapłacimy. Licząc, że ktoś wpłaci całą kwotę od razu wychodzi 14,5zł za godzinę :)

 

Rozumiem jednak, że to faktycznie może stanowić pewną barierę dla wielu osób.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patris - Ze nie podzielasz mojego poczucia humoru jestem w stanie zrozumiec. Tak, jestem facetem, malo polska ksywka po prostu. Dzieki za zaproszenie ale sadzac z dotychczasowej wymiany zdan mielibysmy spore problemy z kompatybilnoscia.

 

Dziadek3d - odpowiedzialbym ale Adek juz mi napisal, ze nie moge :D

 

Adek - w jaki sposob? To byl zart. Nie mam pojecia jak wy to odebraliscie. Jesli ktos odczytal mojego posta jako jakis powazny atak albo mysli, ze uwazam iz Patris miala sie za wymiatacza to na prawde zaczne chyba pisac jak dziadek3d bo normalna komunikacja i tak jest niemozliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam sponsora na wpisowe...!!!... chociaż jest i takie rozwiązanie, że PI pomoże mi w ukończeniu moich nowych dwóch filmów, a ja za to będę zwolniony z opłat kursu, a po skończeniu mogę ja im pomóc, bo chociaż w szczgółach są dobrzy to jednak w ogarnianiu całości ja jestem lepszy.....:))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj Nezumiemu:) Puszenie sie przy takiej sytuacji jest nieco dziwne. Come on, nie jestesmy w sejmie:) Czasami mam wrazenie, ze Dziadek 3D ma wiecej poczucia humoru niz niektorzy memberzy.

 

Swoja droga Dziadek powinien dostac bilet honorowy na te szkolenia. Napewno byloby barwnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniadze mozna skompletowac niezla biblioteczke literatury o grafice 3d.

 

To taka mniej wiecej roznica jak miedzy randka i czytaniem ksiazki "jak poderwac dziewczyne". By nie posunac sie do bardziej obrazowego acz mniej eleganckiego porownania z platnym seksem (..toz za te pieniadze moge pare miesiecy fotki sciagac z netu!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, calkowicie nie zgadzam sie z twoim rozumowaniem.

Te pieniadze, to inwestycja w siebie. Inwestujesz i oczekujesz czegos w zamian. Co mi przyniesie wiecej kozysci? Kilka kursow o podstawach, ktore tak naprawde sa dostepne za free na youtubie, czy przestudiowanie fachowej literatury, ktora zakupie za 2 tysiace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, calkowicie nie zgadzam sie z twoim rozumowaniem.

Z wzajemnoscia. To nie jest kurs obslugi maxa dla poczatkujacych tylko cos w rodzaju szkolenia gdzie mozesz zobaczyc jak pracuje sie w duzym zespole, posmakowac skomplikowanego pipeline'a i zobaczyc czy sie do tego w ogole nadajesz. Tego nie nauczysz sie z ksiazek i smiem twierdzic ze nie da ci tego tez zadna szkola. Ot takie sprawdzenie jak to NA PRAWDE wyglada.

Zupelnie mylnie oceniasz cel tego calego przedsiewziecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, o pracy w duzym zespole i o pipeline jest kilka ksiazek, wiec to

 

mozna wyczytac. Do takej pracy nadaje sie kazdy. Po to wlasnie zostal

 

stworzony ten tryb pracy...Pytanie, po co za to placic? Jesli przyjma mnie do pracy w danej frmie, to mi objasnia za free na czym ten pipline polega. Ale moze czegos nie wiem? Moze ta firma ma taki pipeline, jak zadna inna firma? Moze jak zaplace te nedzne 2 tysie to dowiem sie czegos takiego, ze mi dech w piersiach zaprze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej popieram Nezumi'ego. Co innego poczytać, co innego zobaczyć jak to wygląda w praktyce. Mnie przynajmniej zawsze więcej daje, kiedy zobaczę jak coś powstaje, jak ktoś pracuje, jak coś się dzieje. Tego typu warsztaty zawsze dają więcej! Jeśli są rzetelnie prowadzone, rzecz jasna.

Cena jednak zaporowa jak dla mnie, ale nie oszukujmy się, za niska też nie może być.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, niepotrzebnie dajesz się wciągać w tą prowokację z tymi książkami. Jeśli ktoś tak naprawdę uważa, no trudno. Żaden kurs nie jest dla niego i może nie warto wydawać pieniądze na jakąkolwiek szkołę. Są książki i YouTube.

 

No sorry LeninTowarzysz, ale nawet nie wiem jak się odnosić do Twoich wypowiedzi. Ale nikt się nie pogniewa jak podzielisz się linkiem czy tytułem książki o pipelinie w 3d, animacji. Inna sprawa, znajdź mi jakiś specjalistyczny kurs choćby z podstawami za 15zł/h.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek. Przeczytalem kilka, i w kazdej na dzien dobry omawiano pipeline.

Nie rozumie dlaczego tak sie oburzacie. Jedynym rozsadnym wyjasnieniem dla mnie jest to, ze pracujecie w tej firmie i wazelina nader wszystko.

Dla mnie ten kurs jest bezwartosciowy od strony merytorycznej i kropka. Za 2 tysie wolalbym poleciec na majorke.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja branża a Nezumienu pewnie ciężko byłoby pracować nawet zdalnie z Meksyku.

 

Rozumiem, że nie podzielisz się linkiem, tytulem? Wtedy to będzie dla kogoś argument.

 

Tym samym rozumiem, że pracujesz w branży cg.

 

--

Wysłano z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek. Przeczytalem kilka, i w kazdej na dzien dobry omawiano pipeline.

A wiesz ze sa rozne, prawda?

Nie rozumie dlaczego tak sie oburzacie.

Nie rozumiem - kto nie rozumie?

Jedynym rozsadnym wyjasnieniem dla mnie jest to, ze pracujecie w tej firmie i wazelina nader wszystko.

Osobiscie mialbym dosc klopotliwy dojazd.

Dla mnie ten kurs jest bezwartosciowy od strony merytorycznej i kropka. Za 2 tysie wolalbym poleciec na majorke.

Pamietaj o stosowaniu filtrow UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wytraciles mi argument z reki. Panowie i panie, za jedyne 2 tysie poznacie pipeline w wiadoacej firmie na rynku. Moze byc?

 

No i tutaj się zgadzamy. To jest argument dla mnie "za". Chciałbym móc np. poznać pipeline firmy z mojej branży, ot nawet z ciekawości. Na pewno nie zgłupiałbym od tego, a coś ciekawego podpatrzył.

 

Z tymi książkami podważyłeś branżę edukacji w której poniekąd pracuję od dawna i mam z nią styczność. Dodam tylko, że nie byłem na Majorce, wielu miejsc nie zwiedziłem i zdarzało mi się wydawać pieniądze na szkolenia, kursy, studia. Nie żałuję tego (BTW. najpierw zachecales ludzi do wydania pieniedzy na ksiazki, kursy w internecie teraz Majorka).

 

Ja jestem za wszelkimi takimi inicjatywami. Jeśli chodzi o CG. Tutaj kibicuje wszystkim podobnym projektom. Mało ich jest, każdy jest inny, powiedziałbym nawet, że mają troche inne grupy docelowe. Nawet gdy są krytykowane, wierzę, że za jakiś czas ukształtują swoją pozycję. Niech inne firmy z branży podchwycą temat i też z czymś takich wystartują. Jestem za.

 

Tutaj efekt końcowy pokaże co i jak. Jeśli się wczytałeś dokładnie, Platige kokosów na tym nie zarobi. Maksymalnie 16 osób.

 

pikok: zdaje się, że było napisane, że można robić w trakcie kursu zlecenia komercyjne dla innych firm poza Platige. WIęc nie ma problemu. Myślisz tym samym, że konkurencja zabierze wszystkie 16 miejsc :)?

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem Nezumi twoj wywod teraz, hehe. No mysle, ze zaplusowales u swojego szefa

Ja freelancuje, ale poklepalem sie po plecach i dalem sobie podwyzke...

 

 

Wez zobacz sobie moze ceny kursow ogolnie jakie sa - tu masz na szybko wygooglowany:

http://kovex.pl/szkolenia_det/28/1

ilość godzin: 25, cena: 1.190 zł

 

Porownaj to sobie to ceny kursu w PI gdzie masz.... 240 godzin zajec + konsultacje. To jest prawie 10 razy tyle... Dobry argument za? Pewnie nie, trzeba isc w zaparte...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeninieTowarzyszu: z ręką na sercu. Czytaj również co piszę. Pięniędzy za to nie biorę żadnych. Inna sprawa, co ja takiego napisałem, że powinienem za to pieniądze dostać? Po prostu odpowiadam na Twoje "dziwne dla mnie" argumenty.

 

Zapomniałem napisać wcześniej, podzielam zdanie Traitora, Dziadek3D powinien dostać honorową wejściówkę na kurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeninTowarzysz - ale z ciekawosci powiedz co myslisz o tym, ze zwykly kursik maxa 25 godzinny kosztuje ponad tysiaka a tu za trzy razy taka kase masz dziesiec razy wiecej godzin..? To nie jest ok wedlug ciebie? Bo lawirujesz ale cos mi sie wydaje ze nie miales pojecia o cenach ogolnie i teraz tak idziesz w zaparte zeby nie wyjsc na... niedoinformowanego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, to taki zaszczyt ze masz wejsciowke ?

 

Ehm.. jeszcze raz? Gdzie napisałem, że mam wejściówkę? Teraz widzę, że zacząłęś trollować bo nie odpisujesz w temacie. Traitor napisał - honorowa wejściówka = darmowa wejściówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nezumi spi. Ale wiadomo ze to wazelina, wiec czowa

 

OK. Ja rozumiem dyskusję, ale takie wstawki możesz sobie darować. Nic to nie wnosi. Ja kończę. Może kogoś przekonałeś. Może jeszcze przekonałbyś więcej osób nie ukrywając się za takim nickiem/kontem.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi powiedz mi, czy czujesz ze jestes czescia zespolu

Powiem wiecej - czuje sie integralna i nierozerwalna czescia mojego jednoosobowego zespolu.

nezumi spi. Ale wiadomo ze to wazelina, wiec czowa

Czuwa pisze sie przez "U" -____- U mnie dochodzi 20 zaledwie to jeszcze nie spie. Widze, ze unikasz klopotliwych faktow dotyczacych niskiej ceny tego kursu. Ale jaja - ciekawe czy jestes tym kim mysle bo tamten uzytkownik nagle zamilkl... A to by nawet pasowalo bo w UK tez bym nie uzywal polskich znakow diaktrycznych :D

No nic - posmialismy sie - spadam cos obejrzec.

Sie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jest punkt w regulaminie o kilku kontach. I Nezumi. To nie jest Norden jeśli o nim myślisz. Akurat to mi się podoba w Nordenie podoba. Powiedział co myśli, ale wiadomo kim jest, inaczej można się do tego odnosić, wątpie żeby mu się nawet chciało zakładać nowe konta. Po co.

 

Więc LeninTowarzysz, wypowiadaj się proszę z głównego konta. Swoją drogą dziwię się, że w takie rzeczy jak dodatkowe konta się bawisz.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej dawce glupoty czlowiekowi sie udziela. Przepraszam Norden, publicznie bije sie w forumowa piers. Faktycznie piszesz co myslisz ze swojego konta a dodatkowo nie robisz takich bykow co drugie zdanie.

A co do pracy dla PI to nie mialbym absolutnie nic przeciwko - chlopaki zrobili kilka filmikow, ktore wciaz sobie ogladam w wolnej chwili. Jakbym tylko byl blizej to bez namyslu bym sie udal na ten kurs chocby w ramach "ech, warto zobaczyc jak to jest". I nadal starasz sie unikac odpowiedzi na pytanie dotyczace ceny kursu - oczywiscie dlatego, ze jest to argument miazdzacy twoje watle pokrzykiwania Leninie.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam dzięki za uwagi. Jak wiesz wszystkiego nie da się upchnąć w taki krótki kurs, jednak chcemy z czymś wystartować i zrobić to dobrze. Założyliśmy sobie ograniczoną ilość tematów, na których chcemy się skupić. Na pierwszym planie będzie rendering, shadery, przygotowanie assetów do renderingu i animacji, techniczna strona kompozycji. Chcielibyśmy się w nie zagłębić na tyle na ile pozwoli czas i zdolności kursantów. Cała reszta jest uzupełnieniem, która ma dać pojęcie, że takie tematy występują w produkcji, może zachęcić do własnych poszukiwań. No i dać obraz różnorodności specjalizacji. Stąd podstawy VFX, podstawy DI, podstawy podstaw animacji postaci.

 

Przy czym podchodzimy do sprawy elastycznie - jak zbierzemy portfolia zgłaszających się uczestników i zobaczymy, ze mamy 16 wymiataczy w VFXach na poziomie ILM, to zawsze, po konsultacji z zainteresowanymi, możemy pomyśleć o dostosowaniu programu czy poziomu. Znamy mniej więcej Twoja ścieżkę zawodową, jakieś wyobrażenie o Twoich umiejętnościach możemy wyciągnąć (tylko na bazie domysłów i google), więc załóżmy hipotetycznie taki scenariusz:

Poświęcamy trochę czasu i siadamy nad zagadnieniem typu "NAIAD Simulation na przykładzie tsunami w mieście".

Bierzemy co większe mózgi z zespołu, być może dopraszamy kogoś z zagranicy i wprowadzamy 50 godzin z fluidów. Myślę, ze Ciebie by to zainteresowało, dwie osoby które miały jakąś styczność z cieczami wysłuchałyby, a pozostałe kilkanaście nudziłoby się jak na tureckim kazaniu. I nic by nie wyniosły.

 

Na bazie kilku lat oglądania aplikacji do studia i przejrzenia paru tysięcy demoreeli, możemy sobie stworzyć jakiś uśredniony profil potencjalnego uczestnika kursu - stąd taki, a nie inny dobór zagadnień. Zaawansowane VFX w np. Houdninim są tak rozległym tematem i wymagającym szerokiego przygotowania poza 3D, że nawet poświęcenie pół roku tylko na to, ledwo dotknęłoby tematu. Dodatkowo obawiamy się, że polski rynek reklamowo-filmowy nie potrzebuje 16 specjalistów od zaawansowanych partikli. A już bardzo się obawiamy, ze nie wchłonie 16 nowych z taką wąską specjalizacją.

 

Pozostałe osoby:

 

Jeśli chodzi o sam kurs to nie traktujemy go jako kursu przystosowującego do pracy w Platige. Oczywiście jednostkowo może się tak zdarzyć, o czym piszemy na stronie. Kurs przeznaczony jest dla osób stawiających pierwsze kroki w tym biznesie, ale mających już podstawy za sobą. Nie ma żadnych problemów, żeby ktoś po skończeniu kursu mógł się rozwijać w innej firmie itp.

 

W czasie gorącej dyskusji te dwa tematy, czyli rekrutacja i kurs, zlały się niepotrzebnie w jedną całość. Przypominamy, że jeśli ktoś szuka pracy, to prowadzimy stałą rekrutację przez formularz na stronie i alias mailowy. Nie łączymy tego z kursem, to dwa inne tematy. Ani starający się o pracę nie jest zobowiązany ukończyć naszego szkolenia, ani kończącym kurs nie obiecujemy komercyjnych zleceń za sam fakt uczestnictwa. Ci, którzy chcą trafić do studia, a są fachurami dostają się tutaj bez problemu.

 

Padło pytanie o 3ds Maxa, a wręcz zarzut o jego archaiczność. W studio pracujemy w tej chwili na wszystkich dostępnych softach do 3D, ale na potrzeby kursu na jeden musieliśmy się zdecydować. Padło na Maxa. Argumenty czemu Max (i czemu nie Max) w postprodukcji, będą podniesione na jednym z wykładów, nie ma co zaczynać tutaj tematu rzeki.

 

Padł zarzut o braku przygotowania dydaktycznego kadry. Jak najbardziej trafiony. Nie ukrywamy, że to nasza pierwsza tego typu inicjatywa. Z tym, że postawiliśmy na ludzi znających się na 3D, raczej praktyków niż teoretyków. Jeśli byśmy wymagali od nich jeszcze magistra pedagogiki to mogłaby się nam kadra skurczyć dość poważnie. Kilka z osób wymienionych na stronie miało za sobą doświadczenia w przekazywaniu wiedzy, a większość pracuje w branży od kilku/kilkunastu lat, więc nie raz zdarzało im się dzielić swoimi umiejętnościami. Dodatkowo wspierają nas ludzie z Centrum Nauki Kopernik.

 

Odnosząc się do innego pytania - z tego co nam wiadomo, wszyscy wykładowcy podani na stronie byli w piątek w pracy (z wyjątkiem jednej osoby, która jest chora). A poważnie - lista wykładowców nie jest jeszcze zamknięta, prawdopodobnie powiększy się o kilka nazwisk w ciągu najbliższych tygodni, być może także osoby spoza Platige.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EllEss

To ja moze odniose sie do tej nedznej prowokacji. Jesli ktos uwaza ze o wiele bardziej wartosciowy jest miesiac spedzony z ksiazka przed komputerem we wlasnym pokoju niz miesiac praktyk w firmie (mysle ze kurs mozna spokojnie porownac do praktyk zawodowych) ktora nie jest poczatkujacym studiem na rynku i poznanie jak to wszystko dziala od srodka to ja takiej osobie zycze milej i owocnej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności