Skocz do zawartości

Nie mogę otwierać, importować itp.


safian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od jakiegoś czasu nie jestem w stanie otwierać scen, importować modeli czy shaderów. Wszystko zaczęło się od zainstalowania Mai 2013. Oczywiście po reinstalacji jest okej, ale to tylko kwestia czasu, aż znów zacznie wyskakiwać mi ten oto error:

 

# Error: file: C:/Program Files/Autodesk/Maya2013/scripts/others/fromNativePath.mel line 90: (unicode error) 'ascii' codec can't encode characters in position 20-22: ordinal not in range(128) #

 

No error jasno mówi, że coś nie tak jest w pliku fromNativePath.mel, aczkolwiek dla mnie to czarna magia, więc zwracam się z pomocą do Was. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

fromNativePath jest to metoda konwertująca ścieżkę windowsową na rozumianą przez Mayę z forwardslashami. Mówi Ci ten błąd, że masz błąd w znakach 20, 21 i 22, które nie mieszczą się w rozumianych przez komendę 128 znakach ascii unicodu. Krótko mówiąc, albo plik, który otwierasz (jego nazwa w sensie) zawiera "nierozumiane znaki", albo cała ścieżka, albo jakiś błąd dysku/systemu zmienił Ci kodowanie pliku który otwierasz, albo samego pliku fromNativePath.mel. Ogólnie weź po instalacji zrób sobie backupy pojedynczych plików, które wymieniłem powyżej i jak się pojawi znowu błąd nadpisz z powrotem te pliki i zobacz który Ci bruździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to okazja, żeby wyraźnie powiedzieć, że Maya nie lubi, a nawet nie toleruje:

1. znaków diakrytycznych (innych niż podstawowy alfabet)

2. spacji w nazwach

3. cyfr i znaków przestankowych na początku nazwy pliku czy obiektu w scenie

 

dzięki Creator :)

Edytowane przez asblaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności