Skocz do zawartości

Upgrade komputera, pytania


Jaro110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około września biorę się za złożenie stacjonarki, ponieważ mój lapek nie wytrzymuje obciążenia vray z cinemy więc chcę złożyć coś do ok. 4500zł. I mam takie pytanie, procesor? AMD czy Intel? Zastanawia mnie to czy lepiej będzie wziąć AMD FX - 8150 z 8 rdzeniami na pokładzie czy Intela i7 2600k z 4 rdzeniami które są praktycznie w tej samej cenie? I czy jak pójdę już w stronę AMD to kartę graficzną też brać ze stacji AMD???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Raz mialem AMDka i nie mialem najmniejszych problemow ale kupilem go ze wzgledu na cene wlasnie. Nie ulega watpliwosci ze sa to mniej wydajne konstrukcje. Za to karty graficznej ze stajni AMD (czyli ATI) nie polece nigdy i nikomu. Niby sa super, niby wydajne i tak dalej ale predzej czy pozniej wjezdzaja na jakas mine i zaczyna sie szukanie "dlaczego nie dziala" a potem czekanie na update sterow. Bierz Intela i Nvidie jesli nie lubisz zastanawiac sie co poszlo nie tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proc i grafa od AMD nadają się do komputera do gierek i faktycznie da się na tym wtedy przyoszczędzić. Tylko że w grafie liczy się stabilność a z tym jest sporo słabiej, AMDki są po prostu w standardzie podkręcane. Jak poprzednicy polecam ci intela czyli tego i7 którego napisałeś. Sam mam i bez dwóch zdań najlepszy desktopowy procek z jakim przyszło mi obcować, stabilność i ogromna moc.

Grafika jakaś nvidia GTX z serii 500. Są już 600 ale jakiś ogromnych różnic w wydajności nie uświadczysz a w cenie owszem. Przy GPGPU czyli w naszym przypadku renderowaniu są nawet słabsze od poprzedników. Dodatkowo nie polecam wydawać na grafę więcej niż tysiaka. Można zapłacić i 2 razy więcej a w zamian się dostaje może parę procent więcej wydajności w viewporcie i masę zbędnych bajerów do gierek. Wyjątek jeśli zamierzasz robić renderfarmę gpu, wtedy to inna rozmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grafikę pod uwagę brałem geforce gtx 480, 384 bity pamięci i duża przepustowość chyba ma przewagę nad gtx np 560ti? a można w przyzwoitej cenie dostać, czyli 4 rdzenie od intela biją tak czy siak na głowę AMD pod względem robienia grafiki? Jestem studentem więc większe wydatki przemyślam do końca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności