Jump to content
plutko

Model 3d: Puchar z warhammera

Recommended Posts

Hej,

taki model wymeczylem ostatnio. Koncept wziety ze stony Warhammera Online.

Potraktowalem to jako glowny asset (bron, czy cos w tym stylu, wiec blisko kamery), stad wysoki polycount. Dodatkowo mialo to byc cwiczenie paru nowych rzeczy w Zbrushu i na poprawienie workflowu. Bardzo podstawowa baza, zeby uchwycic proporcje i retopo jest w Mayce. Pare rzeczy sie nie zgadza z konceptem, ale za pozno to wychwycilem i juz nie mialem sily wracac i poprawiac sculpta.

pplutawarhammerfinal.jpg

By plutko at 2012-08-20

pplutawarhammerconcept.jpg

By plutko at 2012-08-20

pplutawarhammerwires.jpg

By plutko at 2012-08-20

pplutawarhammertex.jpg

By plutko at 2012-08-20

Dla mnie bomba. Jedyna uwaga - te niebieskie elementy mogłyby mieć bardziej szklany look.

bardzo ladnie wyszlo!

Jedyne co to tak mysle ze osobny spec i reflection mask to chyba jakis overkill, roznica jest tak minimalna ze podlaczajac pod speca i reflection R chanel z difusa dal by ci taki sam efekt (no moze po jakims powerze/mulitiplayu R/R)

Fajnie, ze sie podoba - dzieki chlopaki, to poprawia samopoczucie ;)

Chris: racja, zwlaszcza na brzegach, poprawie specular.

Hatred: po prawdzie na glownym renderze reflection mask nie jest uzyta. Zrobilem ja, bo w Mayce chcialem osobno kontrole nad odbiciami. Finalny render jest z Marmoseta, a tam jakos nie ma kontroli odbic osobno. W ogole wkurzyl mnie ten soft, bo powinno byc wiecej kontroli nad shaderem. Ale ok, uzylem dema, wiec nie powinienem narzekac.

Nastepny model juz w normalnym enginie zrobie, zeby to sie mialo bardziej do rzeczywistosci.

spoczko, nom marmon niestety nawet full wersja nie suportuje zdaje sie nic wiecej :)

tak czy inaczej jesli "pomogles" sobie tymi texami na finalnym zestawieniu tex bym olal pokazywanie ich bo to jak przyznanie sie ze chcialem dobrze a wyszlo tak se.

Osobiscie mam wspomnienia o Chinczykach z outsurca ktorzy wysylali mi takie speculary az wreszcie ich trochu zjebalem i powiedzialem zeby sobie dali spokoj :)

Rajt, zrobie update po urlopie. Chce sie pobawic particlami i dodac jakis magiczny ogien co sie bedzie z tego unosil.

Przyciemniłbym odrobinę brązowy (bliżej konceptu) i może trochę urozmaicił ten złoty, ale i tak jest super.