Skocz do zawartości

Ciekawy portal internetowy


zdunek89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bardzo prosta sprawa, danym workiem zarządza osoba która go stworzyła. Albo się zatwierdza wszystko jak leci, albo porządne treści. A jak się jest oglądającym to, jeśli jeden worek straci poziom, "idzie" się do drugiego. Aktualnie wyboru dużego nie ma, bo worków mało, ale mam nadzieję że się w miarę szybko rozrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za laseczki masz like ;D dobry pomysł, chociaż mógłbyś zrobić coś co mnie irytuje zawsze(a raczej tego brak) w kwejkach itp, coś w stylu latających przycisków z boku typu Następna/poprzednia strona a pod tym jeszcze numery stron żeby można było sobie kilka na raz otworzyć kiedy się chce, dość przydatna funkcja jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mega dobry pomysl! rozumiem ze kazdy kto zalozy konto moze zalazyc swoj worek i zapodawac tam rzeczy, cos jak wall na pejsbuku? tylko na jakim serwerze to stoi? wiesz jak juz marnowac swoj czas to nie po to zeby to zaraz zniknelo, albo padlo ;)

 

zrob tematyczny podzial workow, zeby mozna bylo je jakos latwo odnajdywac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arthus, dobry pomysł z tymi guzikami następna poprzednia, jak będę miał więcej czasu to dodam takąopcję

 

 

KLICEK, zniknąć na bank nie zniknie, aktualnie stoi na dedyku z gbit łączem. Jednocześnie utrzymuję portal ifotos.pl i nie ma szansy bym z niego zrezygnował

No i tak, może założyć swój worek, może założyć ile chce worków. Jeśli chodzi o podział tematyczny, w tym momencie jest ciężko o coś takiego, za mało jest worków, później będzie można zrobić po tagach czy zwykłą chmurę tagów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajna sprawa. Będę odwiedzał i zrobię parę swoich worków. :D

 

Co można imho poprawić: Będąc w danym worku link do głównej powinien być przed guzikiem "ten worek". Jak tutaj jesteśmy to po co w ogóle taki guzik? :P

Gradient na tej belce jakoś tak niefortunnie wyszedł że wygląda jakby kompresja wycięła przejścia tonalne. Sama belka mocno grubaśna jest, myślę że o 1/3 wysokości możesz ją przyciąć i nic nie stracisz na czytelności.

Ten boczny bajer z "spodobał ci się ten worek" powinien śmigać razem z przewijaniem strony chyba.

Guziki starsze/ nowsze i numerki stron również przyczepione do przewijania przeglądarki. Dokładniej Numerki z lewej i starsze nowsze obok siebie. Jeżdżenie przez cały ekran mychą męczy przy tego typu stronach, ideałem by było same scrollowanie. ;)

Jak wdusiłem w wyszukiwarce jakieś zapytanie to wyświetliło mi brak wyników, jeśli takich nie ma to zrób tam wielki guzik "załóż ten worek". Naturalna sprawa że jak nie ma worka X to fajnie by było go od razu założyć i być pierwszym.

 

Zapraszam do wrzucania spoko sculptów. http://rzezba.worek.org/ :P

Edytowane przez Monio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także założyłem sobie worek z http://cggirls.worek.org/, i w związaku z obsługą swojego konta mam kilka uwag. Nie mam doświadczenia bo nigdy nie korzystałem z podobnych serwisów, także moje uwagi mogą być miejscami dziwne:

 

-W menu Edytuj worek, źle działa funkcja Dodaj/zmień miniaturę worka, mianowicie miniaturę dodać można, ale zmienić na inną już nie. Dodatkowo mam wrażenie że te skalowanie z większej rozdzielczości nie jest jednak proporcjonalne, bo obrazek rozciąga się na wysokość.

 

Zobacz sobie moje miniaturki w menu Edytuj worek, prównaj następnie z tym co widać po przejściu do Więcej pod Ostatnio dodanymi.

 

-J/W tylko odnośnie Dodaj/zmień logo worka

 

Edit: Odsuwam zarzuty odnosnie dwóch powyższych punktów. Na drugim profilu, i na Firefoksie wyświetla sie dobrze. Tylko na profilu użytkownika z którego zakładałem konto i Eksplorerze się kaszani, widocznie cache przeglądarki przechowuje starszą wersję (co przy moim cudownym internecie jest akurat dobre).

 

-Przydała by się możliwość edytowania opisów wrzuconych wcześniej treści, a nie tylko w momencie dodawania.

 

-Może to bardziej kwestia estetyki, ale fajnie jakby strona przeskalowywała dużą grafikę do określonej wielkości (jak tu) a po wybraniu dopiero otwierała okno z pełnym rozmiarem. Uniknęło by to wyświetlania się bardzo dużych i małych obrazków obok siebie, co wygląda nieco chaotycznie, imo oczywiście!

 

-Może coś robię nie tak, ale cały tekst jaki zamieściłem łącznie z linkiem został zamieniony na link.

 

-Fajnie jakby się dało zamieniać kolejność wrzuconych obrazków.

 

-Opis worka u góry jest tak duży że dominuje nad całą stroną. Może lepiej przenieść go na bok i zmniejszyć rozmiar czcionki, podobnie jak np. na Thumblerze, tak by wyglądało dużo lepiej.

 

To tyle, niezła inicjatywa, wcześniej nie zakładałem nigdzie podobnych galerii a to znaczy że pomysł masz dobry. Powodzenia.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajna sprawa. Będę odwiedzał i zrobię parę swoich worków. :D

 

Co można imho poprawić: Będąc w danym worku link do głównej powinien być przed guzikiem "ten worek". Jak tutaj jesteśmy to po co w ogóle taki guzik? :P

właśnie linkiem do głównej jest, a raczej był, "ten worek" już mam zmienione na "główna"

Gradient na tej belce jakoś tak niefortunnie wyszedł że wygląda jakby kompresja wycięła przejścia tonalne. Sama belka mocno grubaśna jest, myślę że o 1/3 wysokości możesz ją przyciąć i nic nie stracisz na czytelności.

Taki przeskok to specjalnie zrobiony. Jeśli masz jakiś pomysł to wygeneruj przez tą stronę kod i się zobaczy :)

http://www.colorzilla.com/gradient-editor/

 

Z wielkością belki, myślę że pomysł na przyszłość, zmniejszenie tego w poszczególnych workach, nie na samej głównej portalu. Chociaż wchodzą tutaj dość konkretne zmiany (przyciski oraz loga)

Ten boczny bajer z "spodobał ci się ten worek" powinien śmigać razem z przewijaniem strony chyba.

To jest jedna z rzeczy z którymi jest problem, raz ludzie mówią że ma się przesuwać a raz nie. Początkowo było że się przesuwa, ale fakt faktem przeszkadzało później, tak jak teraz jest chyba najlepiej

Guziki starsze/ nowsze i numerki stron również przyczepione do przewijania przeglądarki. Dokładniej Numerki z lewej i starsze nowsze obok siebie. Jeżdżenie przez cały ekran mychą męczy przy tego typu stronach, ideałem by było same scrollowanie. ;)

Aktualna wersja numeracji jest testowa, zastanawiam się nad jakimiś ciekawymi opcjami, czy też auto wczytywaniem, ale takie bajery właściwie dopiero jak portal się rozwinie, wiadomo :)

Jak wdusiłem w wyszukiwarce jakieś zapytanie to wyświetliło mi brak wyników, jeśli takich nie ma to zrób tam wielki guzik "załóż ten worek". Naturalna sprawa że jak nie ma worka X to fajnie by było go od razu założyć i być pierwszym.

Dodane

Zapraszam do wrzucania spoko sculptów. http://rzezba.worek.org/ :P

Genialny woreczek, no i jak patrzę to dość popularny :)

 

Także założyłem sobie worek z http://cggirls.worek.org/, i w związaku z obsługą swojego konta mam kilka uwag. Nie mam doświadczenia bo nigdy nie korzystałem z podobnych serwisów, także moje uwagi mogą być miejscami dziwne:

 

-W menu Edytuj worek, źle działa funkcja Dodaj/zmień miniaturę worka, mianowicie miniaturę dodać można, ale zmienić na inną już nie. Dodatkowo mam wrażenie że te skalowanie z większej rozdzielczości nie jest jednak proporcjonalne, bo obrazek rozciąga się na wysokość.

 

Zobacz sobie moje miniaturki w menu Edytuj worek, prównaj następnie z tym co widać po przejściu do Więcej pod Ostatnio dodanymi.

 

-J/W tylko odnośnie Dodaj/zmień logo worka

 

Edit: Odsuwam zarzuty odnosnie dwóch powyższych punktów. Na drugim profilu, i na Firefoksie wyświetla sie dobrze. Tylko na profilu użytkownika z którego zakładałem konto i Eksplorerze się kaszani, widocznie cache przeglądarki przechowuje starszą wersję (co przy moim cudownym internecie jest akurat dobre).

Tak, to jest ogólny problem, w podglądzie przy formularzu mam dodane coś typu obrazek.jpg?t=xxxxxx czyli jakiś unixtime, dzięki temu zawsze nowe wczytuje, u góry nie chcę tak robić bo mija się z celem, specjalnie cachowanie ustawione mam, info po prostu dodam w opisie i tyle

-Przydała by się możliwość edytowania opisów wrzuconych wcześniej treści, a nie tylko w momencie dodawania.

Jest w planach, pomysł na to już mam, ale muszę więcej czasu znaleźć :)

-Może to bardziej kwestia estetyki, ale fajnie jakby strona przeskalowywała dużą grafikę do określonej wielkości (jak tu) a po wybraniu dopiero otwierała okno z pełnym rozmiarem. Uniknęło by to wyświetlania się bardzo dużych i małych obrazków obok siebie, co wygląda nieco chaotycznie, imo oczywiście!

Moją wizją jest mało kliknięć, wiem jak wnerwia mnie takie rozwiązanie na innych stronach, zobaczę jak się będzie spisywać, jeśli więcej osób będzie na to nażekać to zmienię

-Może coś robię nie tak, ale cały tekst jaki zamieściłem łącznie z linkiem został zamieniony na link.

W jakim miejscu, jako dodawany tekst? Będę musiał sprawdzić, gotowy moduł w pythonie mi to parsuje, pewnie coś kaszani. Chyba że chodzi o to że cały tekst zamienia na link, a dopiero po kliknięciu w to jest opis. Jak pamiętam to tylko podstawowe elementy bbcode działają, efekt zamieżony, ale pewnie do zmiany

-Fajnie jakby się dało zamieniać kolejność wrzuconych obrazków.

Naprawdę ciężka sprawa. Treści są sortowane po unixtime. Mam jakiś pomysł jak to zrobić inaczej, ale nie wiem czy nie jest to bez sensu

-Opis worka u góry jest tak duży że dominuje nad całą stroną. Może lepiej przenieść go na bok i zmniejszyć rozmiar czcionki, podobnie jak np. na Thumblerze, tak by wyglądało dużo lepiej.

Już trochę zmniejszony. Nad przeniesieniem będę się zastanawiał, ale sam nie wiem. Opis na następnych podstronach się nie pojawia, tylko na najnowszej jest.

To tyle, niezła inicjatywa, wcześniej nie zakładałem nigdzie podobnych galerii a to znaczy że pomysł masz dobry. Powodzenia.

Dzięki.

 

 

 

W ogóle, dziękuję wszystkim za tak miłe przyjęcie portalu i rady co zmienić. Zapraszam także do lajkowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Może coś robię nie tak, ale cały tekst jaki zamieściłem łącznie z linkiem został zamieniony na link.

 

 

W jakim miejscu, jako dodawany tekst?

Tak, w polu do zamieszczania tekstu, na profilach innych użytkowników też to gdzieś widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności