Skocz do zawartości

3ds Max 2012 nie chce się wyłączyć.


Qrli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od wczoraj mam problem z moim maxem 2012. Nie chcę się wyłączać. Muszę to robić poprzez manager procesów. Występują też problemy z włączaniem innych plików w tej samej sesji. Identyczny problem tez wystąpił w maxie 2011, którego miałem równolegle zainstalowanego. Dzieje się to na prawie wszystkich scenach oprócz tych najmniejszych. Nie pomogło odinstalowanie obydwu programów wraz z usunięciem wszystkich plików z folderów: Program Data, Program Files, App Data Local oraz Roaming a także Moje dokumenty. Po ponownym zainstalowaniu programu nawet z innej instalki jest to samo.

Nie chcę robić formata, ponieważ mam już mało czasu do terminu oddania projektu. Jeśli ktoś wie co można zrobić w takiej sytuacji to będę bardzo wdzięczny.

 

Licencja: Edukacyjna, Oryginalna;

Procesor: Core i7

Ram: 8GB

System: Windows 7

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sprawdź także czy winda nie buduje za wielkiego swap file w trakcie pracy z maxem bo wtedy musowo będzie się max zamykał w nieskończoność, a w ogóle to warto mieć cały czas włączony jakiś program który porządkuje pamięć i ją co jakiś czas sensowny odchwaszcza. Tesli budujesz za dozę sceny to mogą być też kłopoty z ich zamykaniem, na przyszłość jak się da odchudzaj sceny, warto obiekty które umieszczasz lub takie które modelowałeś a maja dożą wagę przerobić do vraymesha, korzystać z pluginów takich jak multiscater przy zwielokrotnianiu obiektów a nie jak to się zdarza przez kopiowanie.

 

Szczęściarze! Mi Max się wyłącza sam z siebie 10x dziennie :)
to kolega nie wie że max to perfidne i złosliwe bydle ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem script oraz [ctr+E] i zadziałało więc bardzo dziękuję za pomoc. Co do vray proxy to owszem używam, wszystkie drzewa miałem na proxy ale na scenie mam też kilka aut i ostatnio przestałem ich do proxy przerabiac bo za dużo z tym zabawy i czesto coś nie gra typu wymiary, materiały itp. Scena wazy ok 250000 KB z samochodami do 350000KB. Może dlatego nie chce sie wyłaczać. Waga pliku zwiazana jest też z tym ze model nie jest wykreoawny w 100% w maxie.

 

Jeszcze raz dzikuję za cenne rady. Tego szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności