Skocz do zawartości

mrBone


mrBone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Do tej pory rysowałem raczej okazyjnie, hobbystycznie, ale chciałbym to zmienić wraz z założeniem tej teczuszki.

Bawiłem się trochę w digital za pomocą mojego Wacomego tabletu i pomyślałem, że to jest to.

Tylko w pewnym momencie zauważyłem, że brak mi solidnych podstaw, a bez tego przecie ani rusz :)

Fundamenty pod mój dalszy rozwój w tym kierunku kopię na poważnie już od jakiegoś tygodnia. Tradycyjnie. Ołówkiem.

Tylko przydałoby się wiedzieć, czy wszystko co robię zmierza w dobrym kierunku.

Wrzuciłem jakiś czas temu parę moich zmagań do warsztatu, jednak mało kto tam zagląda, dlatego tu też je wstawię razem z tymi, które popełniłem do tej pory, a których w miarę się nie wstydzę :D

BTW: Warsztatowe zapytanie nadal aktualne: "Byłbym wdzięczny jeżeli ktoś mógłby naprowadzić mnie czego powinienem unikać, a do czego się bardziej przyłożyć w moich prackach. Samemu trudno zauważyć, a opinia niezbyt obiektywnej populacji mojego domu jest 100% myląca :P I jakie ćwiczenia na początek polecacie. Jak na razie męczyłem sobie elipsy, próbowałem również z negative space, konturami, "zbrylaniem" przedmiotów i trochę perspektywy też się pojawiło. Jednak pomimo tak wielu różnorodnych ćwiczeń... czuję, że drepcę w miejscu, aczkolwiek może to tylko takie uczucie..."

Pozdrawiam.

 

Pierwsza pracka na tablecie:

 

lGx36.jpg

 

I parę innych:

 

8dLqo.jpg

 

tasM3.jpg

 

WKlWo.jpg

 

Prace niedokończone... właśnie przy nich zacząłem czuć, że "czegoś wciąż mi brak..." ;)

 

CQoJK.jpg

 

176hn.jpg

 

Mangaśny staroć z okresu gimnazjalno-licealnego:

 

mUYOF.jpg

 

I prace świerzutkie, mające zwiastować poprawę :) (automat HB, HB, 7B)

 

N3Oeh.jpg

 

EvNdd.jpg

Edytowane przez mrBone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przede wszystkim chciałbym jak na razie wyeliminować kontury przedmiotów z moich ostatnich prac (tracą przez to na realizmie) i przyznam się szczerze, że nie wiem jak sobie z tym poradzić. Cieniowanie i konwertowanie koloru przedmiotu na odcień szarości sprawiają mi aktualnie największe problemy (nad krzywieniem się przedmiotów pracuję ;) ). No i kadry nie są najszczęśliwsze... kiedy zaczynam rysować, nagle okazuje się, że dana rzecz nie mieści się w całości na kartce. Miejscami też siada perspektywa i jest płasko. To chyba jak na razie wszystko. Małymi kroczkami do przodu.

Jeżeli chodzi o cel wyższy- to miłoby było zostać koncepciarzem/ilustratorem, albo w ogole związać swoje życie z rysunkiem w jakiś sposób ;)

 

Edit: Miałbyś może jakąś godną polecenia lekturę. Tak żeby się jeszcze przy okazji dokształcić w tej dziedzinie. Nie samą praktyką człowiek żyje, a przydałoby się znać chociaż podstawowe pojęcia :P

 

Edit2: Tak mi się jeszcze przypomniało, że chciałbym również wiedzieć jak Wy to robicie? W sensie- siadacie do rysowania i...

- jakich przyrządów używacie?

- czy są Wam znane jakieś proste triki, które ułatwiają, np. oddanie faktury danego przedmiotu- czy to drewno, czy dywan... itp.

Edytowane przez mrBone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goraco polecam Ci ksiazke autorstwa Betty Edwards "drawing on the right side of the brain". Jak ja zaczynalem, to przeczytalem wiele ksiazek i ta sie mocno wybijala, byla jak objawienie, a nawet z perspektywy czasu wydaje mi sie doskonalym wyborem, sa w niej zawarte informacje ktore, gdy je przecwiczysz w praktyce, pomoga Ci ze wszystkimi problemami ktore wymieniles. Jak to przerobisz to za kilka miesiecy moge Ci polecic wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę za mało tych pracek :P Przymierzałem się do jakiegoś mega upa, ale polibuda mnie pochłania xD

Na życzenie mogę dać małą zapowiedź, tego co w (świątecznym) upie będzie :P

 

PCTyu.jpg

 

Szyszka wprost z natury xD

Z okropnie ułożonym cieniem, ale to wszystko przez to, że miałem ograniczone możliwości jej oświetlenia (tia, tłumacz się, tłumacz) xD

Edytowane przez mrBone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie, to miałem narysować taki minimalistyczny, ale szczegółowy rysuneczek nad kominek dla wujka, bo wprowadził się do nowego domu i zaprosił na parapetówe. Przy okazji chciałem poćwiczyć oko skupiając się na krawędziach, a szyszunia miała ich dość sporawo, no i była pierwszym przedmiotem w zasięgu ręki, który po prostu chwyciłem i zacząłem rysować :)

No i któż nie lubi szyszek :D Przecie, to delicje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poskanować pracki w święta i nie wyszło, teczka z pracami została się w akademiku, 140 kilosów od domciu xD

Z braku skanera, wrzucam na razie, to co udało mi się naskrobać na szybko w okresie przedsesyjnym w ciągu ostatnich paru dni (trochę ćwiczonek z sylwetkami) :)

Śmiało można wytykać wszelkie błędy (np. pan z head shotem nie ma guziczków w koszuli). Każda krytyka mile widziana :)

 

yrhvn.png

 

1w9nR.png

 

q5Y6N.png

 

cVzEh.png

Edytowane przez mrBone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracka skończona :)

 

TFftuC2.png

 

Edit:

No tak... dwa babole na dzień dobry xD

Na swoją obronę mam tylko tyle, że późno jest i że studiuje na polibudzie, co podobno zwalnia z pisania poprawną "polszczyzną" :D

Dzięki EC, poprawione (oba) :)

Edytowane przez mrBone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dalszy ciąg samokształcenia i ponownie- zmagania z dzikim zachodem :) Tym razem w troszkę innym stylu.

Nadal wip. Za kilka dni pobawię się nim jeszcze. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie, bo na razie to obrazek typu "miał być Foster... wyszedł toster" xD

 

zSpyG1h.png

 

Dziergane z refki of kors :)

 

Edit: Adnotacja na przyszłość- używać często flip horizontal!

Edytowane przez mrBone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finisz, żeby się już nim zbytnio nie męczyć :)

 

@grass już mu podałem. Dożylnie :D Tylko nie dawałem mu podwójnej dawki, żeby nie przedobrzyć i nie wiem czy tak może zostać, czy jeszcze bardziej podkręcić mu te kolorki?

 

 

DusIV6u.png

Edytowane przez mrBone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sketchbook challenge- dzień pierwszy :)

Na razie szybkie szkice na rozgrzewkę. Jakość nienajlepsza, ale do skanera/dobrego aparatu dostępu na razie nie mam... i raczej mieć nie będę xD

 

oxswtb2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo mnie tu nie było. Trzeba troszeczkę odkurzyć teczuszkę :)

Wrzucam dwa arty, które zrobiłem na potrzeby giery (FishTaxi), nad którą teraz ze znajomymi pracujemy, jako że niedawno zapisałem się na koło naukowe TKgames ( http://tkgames.pwr.wroc.pl/ ). Świetna sprawa, bardzo mobilizująca do roboty :D

Na każdy z artów- około 15 min.

 

Krabik:

 

t9mpacQ.png

 

Ośmiorniczka:

 

6uGD1Ll.png

 

No i machnąłem jeszcze ostatnio (zainspirowany do pracy przez Wojtka Fusa) ilustrację. Pracowałem nad nią przez miniony weekend. Nie wiem czy jest skonczona... chyba na razie tak. Najwyżej wrócę jeszcze do niej za jakiś czas.

Komentarze jak zawsze mile widziane :)

 

5qRkwod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malujac takie rzeczy jak ten ostatni pejzarz musisz skonfrontowac swoje wyobrazenia z rzeczywistoscia, bo sa rzeczy ktore powiny sie na tym obrazku znalezc, ale nigdy Ci one nie wpadna do glowy tak znikad i samoczynnie. Przykladowo - take formy topograficzne nigdy nie beda na calej powierzchni pokryte trawa. Sama trawa tez nie bedzie wszedzie taka identyczna... Standardowo - refki, refki refki.

 

Morskie zyjatka bardzo fajne i sympatyczne, milo popatrzec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i naprowadzenie na właściwy tor.

EC, masz oczywiście rację, ta kwestia ciągle się przewija przez forum, a ja o niej zapomniałem xD

W sumie, to na początku korzystałem z trzech zdjęć, ale tylko w fazie blokowania kształtów. Przy kolorowaniu nie wiedzieć czemu poszedłem na żywioł i efekty widać- wieje pustką. Zauważyłem jeszcze, że średnio można ocenić skalę, odległości gór.

Mam nadzieję, że w następnej pracy wezmę już te rzeczy pod uwagę i o żadnej z nich nie zapomnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się nie obijam :P

Te moje teleinformatyczne projekty sobie kończę xD Ciągnie się to wszystko straszliwie przez ten semestr. Niby mniej jest zajęć, ale są konkretniejsze i kiepsko z czasem stoję. Tęskno mi do wakacji :

Jak się wyrobię, to może jeszcze na konkurs ArtBuzza zdążę, bo jakiś tam pomysł jest ;) Żeby tylko czasu starczyło.

 

Tymczasem, żeby nie było że spamię, kolejny zwierz do kolekcji:

nrNaNof.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas troszkę odkurzyć teczuszkę, więc wrzucam tu też malun, który zrobiłem na ArtBuzz'a. Około 3 dni siedziałem sobie nad tym- w większości wieczorkami- ile godzin... hmmm... nie pomnę, ale stosunkowo niewiele. Czasu troszkę zabrakło na konkretniejsze dopicowanie, ale ostatecznie jakoś to tam sobie wygląda (np. nie zdefiniowalem za bardzo oświetlenia i wszystkie rzeczy wyglądają na wklejone, ogólnie zauważyłem, że mam z tym problem straszny) :)

 

sH5NnbP.jpg

Edytowane przez mrBone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anu, jest w tym tona zboża prawdy Panie xD Ogólnie to miała być większa różnorodność tego latającego stuffu [a nie szicownik w 3 egzemplarzach i wyrwane z niego kartki xD], ale czasowo mi nie wyszło, bo te latające w koło rzeczy miały symbolizować lekko, że ma łatwy dostęp do nich i praktycznie wszystko ma pod ręką.

Może jeszcze kiedyś wrócę do tej pracki i ją poprawię.

A ten Saskłacz, czy tam Bigfut to miał w teorii fajnie o perspektywkę zadbać, ale coś nie wyszło chyba. W sumie nie do końca przemyślałem co ma konkretnie znajdować się na tej pracy i trzymałem się sztywno szkicu.

Wbrew pozorom w sumie całkiem sporo nauczyłem się tworząc to to (a jest to wiedza z gatunku "jak nie należy (...)") xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy tablet doszedł. Działa jak marzenie i jest o wiele lepszy od starego.

Zacząłem się nim troszkę bawić i tak sobie od wczoraj dłubię concept art postaci SF i przestaję już widzieć co jest bleeee. Byłbym wdzięczny za wskazanie największych baboli ;)

 

pYVPlDX.png

 

Tia, czuć tutorial Fenga od razu xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatnim za dużo światła (highlights) spłaszczyłeś formę, mniej białego więcej cieni, półtonów, pomieszałeś kierunki światła, światło pada z tyłu z przodu z góry ? zewsząd :)

poćwiczyć musisz walor, na max3d.pl jest tutorial od Marka Okonia, przeczytaj, przemyśl, przestudiuj.

No i nie przestawaj cisnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak xD Dzięki wielkie za przypomnienie o tym tutku. Niby człowiek czytał, a zapomina szybciutko o takich podstawowych rzeczach. Swoja droga marnie to miejscami wygląda jak się da flip horizontal. Muszę tego częściej używać o czym z resztą biadoliłem już parę postów temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mi dużo dały do myślenia tutoriale Robertsona, bo dzięki nim zastanawiasz się nad konstrukcją postaci, nad tym że gdzieś jest źródło światła które rzuca cień, który da się określić, który pada w konkretnym kierunku uzależnionym od światła.. ponad to rozbraja się tak skomplikowany obiekt jak ludzkie ciało na proste bryły, które łatwiej zrozumieć i określić... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@motyl- dzięki wielkie za podrzucenie fajnego nazwiska :) Niedługo jak będę miał troszkę więcej czasu, to ogarnę sobie jego tutoriale od strony praktycznej :)

Te postacie swoją drogą machnąłem na koło naukowe, temat narzucony z góry i troszkę odbiegał od tego, co chciałem poćwiczyć i co od jakiegoś czasu ćwiczę analogowo- perspektywa i budyneczki różnego rodzaju. Może jak jeszcze troszkę się z tego podszlifuję, to wrzucę szkice + wykończenie w walorze, bo strasznie mi się spodobał ostatnio :)

 

Tymczasem:

bwshlT0.png

 

To jest efekt poczytania tutka Omena. Nie wiem czy jest lepiej, może troszkę... chyba znowu za dużo białego i sry za ten randomowy brush o ile na biuście jako tako jeszcze przejdzie, o tyle na butach jest tragicznie, ale już nie chcę tego zmieniać i tak za długo już nad tym siedziałem xD Chciałem tylko, żeby coś tam sobie było i wyglądało na bardziej skończone, bo finiszowałem ten obrazek dosłownie przed kołem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwshlt0.jpg

 

mam nadzieję że się nie obrazisz, bo to mój pierwszy over po pijaku o 2 nad ranem xD jedyne co zrobiłem to podłożyłem światło i podkreśliłem bryły, mam nadzieję że coś pomoże:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah xD widzę, że nie tylko ja dzisiaj w błogostanie xD

Obrazić? Na co? Na to, że wyciągasz do mnie pomocną dłoń? A feśśśśś :P

Dzisiaj już nie jestem w stanie przeanalizować tego overa... łóżko wzywa, ale tak rzucając na niego okiem, już widzę, że "coś pomoże" ;)

Jeszcze raz wielkie dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę jeszcze pomęczyłem ten concept. Mam nadzieje, że jest lepiej. Jeszcze do końca tego nie czuje za bardzo, ale myślę, że z biegiem czasu załapię o co kaman... chyba xD

 

IlfHING.png

 

Zanim zrobię kolejną prackę, to pooglądam najpierw te tutoriale pana Robertsona :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jest przeznaczenie tych konceptów i nie oceniam technicznie, ale jeżeli te postaci mają różne funkcjonalności to chyba trochę za mało różnic w sylwetkach i cech podkreślających funkcjonalności. Widać, że runner ma specjalne nogi, ale przez podobne bardzo ustawienie ta cecha znika. Hunter mogłaby być równie dobrze nawigatorem :). Zaczynając wymyślanie dobrze zrobić sobie dużo bardzo uproszczonych szkiców samych sylwetek z daleka, tak żeby pacząc na postać po samym zarysie sylwetki sprzedawała charakter czy funkcję jednostki, potem wybrać i udoskonalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, nawigator- rozłożyło mnie xD

Te koncepty, to takie pitu pitu na wewnętrzny konkursik z koła naukowego, także nic poważnego.

Nie zmienia to faktu, że masz 100% racji i dzięki wielkie, że to zauważyłeś :) Postaram się o tym w przyszłości nie zapomnieć.

W sumie teraz przynajmniej dowiedziałem się na własnej skórze, jak powinno się robić takie obrazki od podstaw. Jakoś sobie cały ten proces złożyłem w logiczną całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pracujących wakacjach czas odkurzyć troszkę teczuszkę ;)

Wrzucam tutaj wyniki ostatnich prac, jak i te lekko starsze. Of kors jak zwykle przydadzą się wasze cenne komentarze :>

 

Na początek troszkę dynamic sketching (dwa pierwsze podpatrzone od pana Hana). Na jeden od 5-12 min:

 

SNtuqD9.jpg

 

W2bT0nA.jpg

 

odRDaMW.jpg

 

XccsFKL.jpg

 

I troszkę digitali.

 

(poniższe miało być do giery, ale na razie projekcik został zawieszony):

 

AsrxwVR.png

 

Speedowe portreciki z refek (około 2h 30 min na jeden):

 

GAQLMa3.png

 

5vk5HGx.png

 

i bardziej wygłaskany fanarcik z Breaking Bad :>

 

lw75Pdb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta łódeczka świetna ! ten wygłaskany z Breaking Bad - postać wygląda jakby zeszło z niej powietrze , może to przez tą zapadniętą klatkę kurteczka i bluza wiszą jak na wieszaku, szczególnie mocno widać to w górnej partii nie pomaga też pognieciony rękaw razem z ręką. Może tak wyglądał w serialu więc może tak jest spoko ja widziałem tylko kilka odcinków z pierwszego sezonu także moja wiedza jest dość znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by tu trochę odkurzyć, bo dawno mnie nie było :)

Kilka świeżych mordasków ode mnie:

 

WijOTef.png

 

VLXJMBZ.png

 

dQvfqYr.png

 

Niedawno zdarzyło mi się pracować z grupką świetnych osób nad grą promującą Wrocław jako Europejską Stolicę Kultury 2016. Efekty pracy powyżej ;) Pierwszy obrazek- Ostrów Tumski, drugi- Sky Tower (część assetów zrobiła Zuza Gałuszka), trzeci- mapa gry (część assetów: Magda Ponarad i Bartłomiej Bogacz)

 

I parę obrazków coby więcej skilla nabrać:

 

7xKrsmE.png

 

n01zD43.png

 

CkwDEOy.png

 

Plus: Specjalne pozdro dla Kamesanina, któremu chciało się wlec tyłek przez jakieś 5h na spotkanie koła naukowego i powywijać w 3D :D Jeszcze raz, dzięki ekscelencjo! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

A z tą ostatnią pracką- to właśnie się tak zastanawiałem co w niej nie gra i dla czego dalszy plan wygląda jak fototapeta. Skala nie tak? Oświetlenie?

Za dużo się w nią napatrzyłem i już nie widzę niczego. Ktoś, coś? :)

Chyba trzeba będzie ją zostawić na trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności