Skocz do zawartości

Problem z cloth - collision.


kielbasa

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy,

 

Chcialbym na materacu zrobic wglebienie i pofaldowania od kulki, ktora na niego spadla.

Jak dodaje modyfikacje 'cloth' i ustawiam kulke jako collision, a materac jako 'cloth', to kulka, sie znieksztalca po upadku, a nie materac. A kiedy odwroce przypisanie, czyli 'collision' dodam do materaca, a cloth do kulki, to materac zaczyna spadac i nic w nic nie uderza :)

 

Pomoglbys ktos i podrzucil co robie tu zle ?

dzieki serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z logicznego punktu widzenia cloth powinien być przypisany materacowi (pufie) bo to ona ma się odkształcić pod wpływem kulki (kulka powinna być twarda). Nie jestem zbyt wielkim fachowcem ale ja spróbowałbym odwrócić obiekty do góry nogami - kulka pod materacem. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz cloth na pufie i collision na kulce to kulka się odkształca a nie pufa? niezły hit. ja bym po prostu wyłączył maxa i otworzył nowy i zaimportował całość na nowo i od nowa nałożył cloth i ustawienia. ale tak jak Pawelkos mówi, będziesz miał z tym kłopoty. jak pufa zacznie się zachowywać jak należy, to zacznie się zapadać. tak więc jeśli dajesz na pufę cloth i grawitacja jest włączona, to przede wszystkim powinna się zacząć zapadać... czyli ta kula nie da rady na nią spaść, bo pufa będzie z podobną prędkością zapadać się w dół. nie wiem. patrzę na to i chyba źle to wymyśliłeś :) chyba, że używasz tam jeszcze jakichś dodatkowych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyłączyć grawitacje i zanimować ręcznie kulkę. Mozesz wymodelować wewnętrzne rusztowanie w puffie. Możesz wyłączyć część puffy z clotha a zostawić tylko ten kawałek gdzie kulka ma zrobić odkształcenia i jeszcze pewnie kilka innych metod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koledzy jest na to prostszy duzo sposob - zeby nie odwracac obiektu do gory nogami i dzieki temu widziec jak sie odksztalca, i w opowiednim momencie zastopowac symulacje, wystarczy cloth ustawic na materac, a w grawitacji zamiast -980 ustawic 980.

wtedy nie leci kulka w dol, tylko to materac leci, ale do gory.. ;)

 

temat mozna zamknac. dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności