Skocz do zawartości

K. graficzna a szybkość odświeżania vp


Pawlito

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Stoję przed możliwością wymiany grafiki na szybszą i nie chcąc źle zainwestować pieniędzy, mam do Was takie oto pytanie. W chwili obecnej pracuję w Maksiu 2012 na radku HD4870 512ram w sterownikach D3D, ostatnio także Nitrous. Jakiego rzędu poprawy fpsów w viewporcie spodziewać się po przesiadce na HD7850 2GB? Zna ktoś ten temat z autopsii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Cześć. A koniecznie chcesz siedzieć w Radeonach, nie wolałbyś przesiąść się na Nvidię? Za 800 zł na pewno kupi się coś, na czym będzie przyjemnie pracować, na pewno lepiej niż na Radkach - wystarczy poszperać na forum a sam się przekonasz :) Co do poprawy - ciężko to określić w liczbie fpsów, każda scenka będzie inaczej wyglądała. Zależy to wszystko naprawdę od mnóstwa czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanbojem radeonów, ale nie narzekam na integrację swojej obecnej karty z softem. Rozpierdział się wentylator, karta ma 3 lata i czas na przesiadkę.

 

Poprawy w identycznej scenie. Do 800zł (jak napisałeś), jakiego gforca byście polecili?

 

A nvidie to obcy temat dla mnie bo się nimi nie interesowałem.

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może to jakaś przypadłość serii X7XX Ati. Ja na 4850 nie mam żadnych problemów, max pracuje dużo stabilniej niż na GF 9600 (bodajże, już nie pamiętam dokładnie) którego miałem wcześniej.

Kitamo - jest coś oprócz physx?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem więc za Waszymi namowami GTX660 2GB z poprawionym chłodzeniem, pamiętając jak w starym Radku, skąd inąd bardzo dobrym, syczał wentylator i grzały się rurki chłodzące nawet w bezczynności. Wasze problemy z serią HDX7XX w Maksie moze brały się z tego że to okrojona wersja (np. 128bit szyna pamięci). Myślę że lepszy byłby np. HD6870 niż 7770, lepsza konstrukcja mimo że o generację starsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozio - choćby rendering w IRAY który obsluguje GPU + CPU jednocześnie. Efekty sa naprawdę dobre.

Symulacja czastek w GLU3d - znacznie przyspiesza

 

Glowna zaleta jest symulacja wlasnie cząsteczek, która działa tylko na CUDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności