Skocz do zawartości

Architektura: Hill House


deviianne

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

 

Właśnie odkryłem to wspaniałe miejsce i chciałbym się z wami podzielić mymi dokonaniami!

 

Tak więc na pierwszy ogień: Hill House

 

Domek zaprojektowałem, z tego co pamiętam na drugim roku studiów. Jakiś rok temu doczekał się wirtualnej realizacji. Najtrudniej było opanować przyrodę i ogólny klimat wizualizacji, z pomocą przyszedł wszechmocny multiscatter i render elements:)

 

Gdyby ktoś miał ochotę zobaczyć making-of to zapraszam tutaj:

http://www.renderspirit.com/making-of-hill-house-project/

 

 

h2_large.jpg

 

h3_large.jpg

 

h1_large.jpg

 

 

+poglądowy rzut parteru...

 

hd_1cffb46a95171e200dbd49dd8cb148f4.jpg

photo sharing websites

Edytowane przez deviianne
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo mi się klimat podoba. Wejście super, jeszcze z making offem za którego dzięki bo napewno przejrze. Bardzo dobrą pracę zrobiłeś w postprodukcji z tego co widziałem na szybko. Ja zwykle z tym mam problem największy. Także prace świetne, czekam na więcej. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny klimat, naprawdę dopracowane oświetlenie otoczenia. Czego to takie małe ;)

Natomiast wnętrze całkowicie psuje efekt jaki uzyskałeś na zewnątrz budynku, światło jest całkowicie nie dopracowane lampy stojące nie daje takiego światła a już szczególnie na suficie jest ono za intensywne dobrze by było troszkę pokombinować z zakresem rozchodzenia się światła, lub zastosować światło typu vrayies z odpowiednim plikiem ies. Trzecie ujecie psuje ten zestaw wypoczynkowy ;) raz że za cienki, dwa coś nie tak z proporcja a trzy mogło by go tu w ogóle nie być ;) nie pasuje tu kompozycyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie!

 

Hmm mówisz, że bez zestawu wypoczynkowego.. może faktycznie za lekki. Chociaż na początku byłem nim zafascynowany:)

 

Co do wnętrza - muszę przyznać, że tą część trochę sobie odpuściłem, głównie z braku czasu. Chciałem żeby stało się kontrastem do tego co dzieje się na zewnątrz. Ciepłe i rozświetlone. Więc w pewnym stopniu zaspokoiłem swoje potrzeby:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do domu wchodzimy przez garaż zawsze? przechodząc do biura lub pokoju gościnnego przechodzimy tez przez garaż ? btw. wizualnie super :)

 

- - - Połączono posty - - -

 

ok po dłuższym zastanoweiniu stwierdzam ze o ile w garażu stoi reventon to w sumie czemu nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekny projekt! Na drugim roku mówisz? Hmm, dobrze, że sie dosatałeś:)

 

Co do oświetlenia wnetrza - wg mni eładnei kontrastuje z zewnętrzem. Za to zestaw wypoczynkowy na prawde brudzi obrazek i odciaga uwage od ważniejszego:)

 

Bardzo fajna praca, aż aż bym sobie zagwiazdkował, gdyby sie dało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli do domu wchodzimy przez garaż zawsze? przechodząc do biura lub pokoju gościnnego przechodzimy tez przez garaż ? btw. wizualnie super

 

To akurat ostatnio dosc popularne rozwiazanie. Koncepcja domu autorodzinnego Koniecznego opiera sie głownie na tym pomysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wizki super, świetny klimacik, a do tego nie świecą jak psu..., co mnie drażni na wizkach w szczególności.

Całkiem fajna architektura, lecz pomyślał bym jeszcze nad ujęciami, bo z tego co widzę Twój projekcik jest całkiem zgrabnie w wkomponowany w otaczający go krajobraz, ale widać to tylko w jednym ujęciu. Może coś z dalszej perspektywy, tak żeby pokazać dom bardziej w krajobrazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że miałem go za definitywnie ukończony.. ale rozbudziłeś me żądze! Myślę, że możecie się za jakiś czas spodziewać małego editu:) Parę rzeczy mógłbym poprawić no i kilka ujęć wyciągnęło by się bez problemu!

Podziękowania za tutorial powinien zebrać Matúš Nedecký, w końcu dzięki niemu i RenderSpirit ten tutorial powstał:D

Niedługo coś jeszcze wrzucę, ale już zapewne bez tutki:S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności