Skocz do zawartości

Laptop do 4000 z mozliwoscia dalszej rozbudowy


MariushO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pewnie ten temat byl walkowany wiele razy ale ponawiam go bo wiecie technologia idzie w gore...:)

Ciekawy jestem opini zawodowcow w dziedzinie grafiki 3d i 2d jaki wybraliby laptop ktory choc troche zastapilby stacje robocza w tej cenie. Ja raczej preferuje prace mobilna i czesto nie mam dostepu do komputera stacjonarnego przez dluzszy czas dlatego szukam w miare wydajnego laptopa w cenie do 4000 zl na czas obecny i z mozliwoscia jego rozbudowania.

http://sklep.benchmark.pl/product/160236/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Samsung_SERIES_5_NP550P7C_S01PL_.html to moj pierwszy wybor po wielu poszukiwaniach ale moze ktos zna cos lepszego w podobnej cenie.

Prosze o porade.

Edytowane przez MariushO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

 

ja się podłączam do pytania. Również przymierzam się do kupna laptopa w podobnej cenie.

jakiś czas temu znalazłem coś takiego:

http://www.sferis.pl/produkt/69123-lenovo-ideapad-y580-59-332601-i7-3610qm-15-6fhd-8gb-750gb-gtx660m-dvd-w7h-nis-2013-i-wiedzmin-1-i-2-w-prezencie.html

Czy w tej cenie polecilibyście coś innego? lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli laptop to bym bral tylko macbooka pro albo jakiegos dobrego dell'a. W tej cenie niestety oba uzywane. Reszta to raczej tandeta. Nawet vaio polecialo z jakoscia na leb na szyje ostatnimi laty. Zastanow sie czy na prawde potrzebujesz mobilnosci. Moze mac mini + monitor? Jesli jednak chcesz mocy to tylko blaszak niestety w tej cenie. Jakbym dzis mial cos kupowac za 4000 to wzialbym mac mini na radeonie, albo hakintosh i7 + jakis dell 23 cale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reszta to raczej tandeta

 

to jak dla mnie dosc daleko posuniete stwierdzenie.

 

Z wlasnych doswiadczen polece Della i Asusa. Jak dla mnie Dell nie powala jakoscia wykonania, ale wszystko działa i trzyma sie od prawie 5 lat, na poczatku sluzyl mi jako stacja robocza, potem juz jako lapek zapasowy. Moje dziewcze programista przegryzla sie przez 2 Asusy, jeden juz ma z 8 lat, wciaz dziala.

 

Ale tak serio to ciezko polecac lapka jako glowna stacje roboczą, działać to działa, ale na dluzsza mete ergonomia pracy jest o wiele lepsza na zwyklym kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak widze te laptopy w sklepach z pofalowanymi "piano black" obudowami, trzeszczacymi klapami, glossy ekranami, ktore nawet nie sa o rownej powierzchni

 

przyznam sie ze mam podobne reakcje jak wchodze do PC World (tutejszego marketu z kompami), mam ochote biegac i krzyczec "ludzie, nie kupujcie tego szajsu, lepsze i tansze znajdziecie na sieci jak troche poszukacie" :) Kupowanie lapka z przekroju low-to-mid odradzam nie zaleznie od firmy, zwlaszcza towarow wystawionych w sklepach rodzaju media market.

 

pozdrawiam i milego dnia zycze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lapek nie ma być główną stacją roboczą. ma być mobilnym dodatkiem/ pomocą. różnie w życiu bywa a nie zawsze i wszędzie da się zabrać całe pudło:-)

ja osobiście wszystko co jabłkowe to omijam z daleka (no może oprócz soków bo te akurat lubię bardzo:-))

racja że w salonach zdecydowana większość egzemplarzy to zabaweczki do pospolitego użytku. dlatego puki co szukam sensownej maszyny a potem zacznę się rozglądać za sklepem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić Asusa serii G73 JW - taki używam, laptop o całkiem ciekawych parametrach, solidnej obudowie, interesującym designie i świetnie wykonany, również w środku - chłodzenie jest naprawdę przemyślane i bardzo wydajne, nigdy nie miałem z nim problemów i w największym stresie utrzymuje je bez problemu na normalnym poziomie, jest cichy. Acha, programy graficzne na nim śmigają, chyba że przesadzi się z ilością poly... :)

Z Della to raczej tylko serię precision, w takiej kwocie też coś można znaleźć.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zabaweczka:

http://allegro.pl/dell-17r-7720-i7-fhd-16gb-1tb-gt650-2g-w8-nbd-mysz-i2834990835.html

 

lub taka:

http://allegro.pl/najmocniejszy-hp-8x3-3ghz-16gb-750gb-gt630-2gb-w7-i2847949035.html

 

aczkolwiek, gorąco (pum) polecam laptopy z serii biznesowych, a nie dla graczy. Mają lepsze chłodzenie, lepsze materiały, lepszy soft na płycie głównej, co ma znaczenie dla prędkości portów USB itp, a za to gorsze głośniki czy kamerkę. Może niekoniecznie ten :):

http://allegro.pl/najszybszy-notebook-biznesowy-w-polsce-i2848491137.html

 

ale jakiś starszy z nieśmiertelnej serii HP Compaq 8xxx-w, której powyższy monster jest następcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już czegoś takiego jak laptop z możliwością rozbudowy. Już nawet mało gdzie dają możliwość wyjęcia dysku twardego. Żaden autoryzowany serwis nie wymieni ci w lakpu grafiki na silniejszą bo powiedzą że się "nie da". Dlatego bo im się to oczywiście nie opłaca. W serwisie mogą ci tylko dosypać ramu albo wymienić dysk oczywiście za horrendalną kasę. Poza serwisem wymienisz grafikę jak i procka ale oczywiście tracisz wtedy gwarancje, tracisz prawo do korzystania z OEMowego systemu operacyjnego i musisz kombinować ze sterownikami na własną rękę. Średni biznes.

 

Od maków mini trzymać się z daleka. Trzy miesiące przepracowałem na takim bublu i dziękuje że już więcej nie muszę. Bebechy bardzo słabego laptopa zamknięte w źle ekranowane metalowe pudło. Problemy z wyświetlaniem czegokolwiek są nagminne. Można zapomnieć o robieniu 3d na poważnie z takim graficznym zbukiem na pokładzie. Jak już jakieś jabłko to sensowny jest tylko macbook bez retiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki za odpowiedzi.

Szukalem ostatnio ostro, bo do tej pory nie zakupiłem nic. Mam na oku tego Asusa:

http://www.komputronik.pl/product/174003/Komputery/Laptopy_i_netbooki/ASUS_G75VW_T1143H_16_GB.html#productFeatures

Zaoszczedzilem trochę kasy wiec mogę tyle wydac, tylko...

- jak pisaliście wcześniej to nie szukac nic do gier a to jest laptop dedykowany na gry

- nie ma dysku SSD ale czy on tak naprawdę przyspiesza prace?

Wiec pytanie, brac tego Asusa czy może jest cos lepszego w tej cenie?

 

Obecnie to najlepsza dla mnie oferta. Chodzi o procesor i karte grafiki(mysle,ze da mi zadowalajaca wydajnos w viewportach).

Pracuje w Maya, Mudbox i Photoshop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności