Skocz do zawartości

Rigging samuraja ze zbroja mega problem!


johnmcload

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam okrutny problem. Mam gotowego samuraja (wyglada to jak heavy samuraj :P)

 

http://fotoo.pl/show.php?img=463145_problem2.jpg.html

 

Chodzi o to ze probuje go zriggowac. Znalazlem tutka ze koles uzyl funkcji "skin" wygladalo fajnie. Facet niezle to przedstawil. Zastosowalem sie do tej metody. Pominalem jednak jeden szczegol. model postaci goscia byl jako jedna calosc. (taki jakby wloczykij z czapka, torba i ciuszkami) jak kliknal na edit kosci to wyswietlala mu sie jedna opcja do danej kosci i jej zasiegu dzialania na model. W moim samuraju wszystko jest oddzielne. kazdy element zbroi, oczy, cialo, buty itp. zrobilem skin i jak chcialem zedytowac (pomijam fakt, ze musialem wywalic z kazdej czesci modelu turbosmooth bo mi wywalalo program) to jak po 100latach udalo sie i kliknalem na kosc to efekt/... sami zobaczcie....

http://fotoo.pl/show.php?img=463144_problem1.jpg.html

 

doszedlem do wniosku ze koles mial to wlasnie w jednym edit poly. pomyslalem, no dobra, sprobuje... zaczalem (po wywaleniu smootha) wszystko laczyc ze soba attachem. jednak kiedy wszystko zlaczylem to jak wlaczylem turbosmootha to nie dzialala ta funkcja jak powinna. ... wkurzylem sie. mam widocznie za slabego kompa.... ale głowny problem jest taki ze nie wiem jak to normalnie zriggowac skinem. Jak znowu kazdy element z powrotem zmodyfikowalem smoothem to kiedy attachowalem kolejne elementy to moj szkielet postaci (a raczej higlights) zrobily sie czerwone i za kazdym razem wywalalo mi program...

 

 

mozecie jakos pomoc?

 

 

 

moj komp to: intelcore 2duo cpu T6500 2.1 Ghz 4gb ram z czego uzywa 3 (bo 32bit. windows) a karta graficzna to radeon 4300... (oczywiscie laptop)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności