Jump to content

Wiz: _nexuscouch


be3

Recommended Posts

Witamy!

Tym razem chcieliśmy przedstawić wizualizacje do naszego projektu na konkurs Wizja wypoczynku 2012: "Brakujący element".

 

Opis koncepcji:

"czym jest dla nas mebel dzisiaj? czym będzie dla nas jutro?

czy mebel to coś więcej niż tylko funkcja do spełnienia?

czy estetyka staje się kwestią nadrzędną? ..a może wszystko można umiejętnie wyważyć ?

 

nexuscouch jest próbą zmierzenia się z tymi pytaniami..

jest alternatywą na zalewającą fale masowych produkcji, często pozbawionych tak cennego dla nas czynnika ludzkiego..

 

nexus to indywidualny kod DNA dla potrzeb tych z nas, którzy cenią sobie komfort, awangardową i minimalistyczną estetykę.

jednocześnie stanowi on brakujące ogniwo w kolekcji Kler, będąc czymś „pomiędzy” sofą a łóżkiem, wprowadzając tym samym nowy wymiar wypoczynku."

 

Pozdrawiamy

be3

 

2v0kfpx.jpg

 

211q6g4.jpg

 

zkhcg2.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bardzo ładne, delikatne wizki, podoba mi się wasza postprodukcja, kolory delikanie przejaskrawione są takim jakby waszym znakiem rozpoznawalnym, be3.

 

Co do samej funkcjonalności nexuscouch to nie przekonuje mnie za bardzo. Rozumiem że sztuka, itp, ale wychodzi tu dla mnie najczęstsza wada projektów mebli designerskich - wymagają strasznie duzo wolnej powierzchni której przeciętny kowalski zwyczajnie nie posiada.

Link to comment
Share on other sites

Ja z kolei nie jestem przekonany co do golaska w scenie:). Troche 'wybija' się na tle mebelków przez co trudno sie skoncentrować gdzie patrzeć Jakaś pani ubrana na biało by mi lepiej tu pasowała. Postprodukcja - cudo! Co do sztuki - Xiz0r ma racje, zajmuje za dużo miejsca przez co ogranicza target co do konsumentów.

Link to comment
Share on other sites

Wizka wizualnie bardzo ladna, choc moze by sie przydalo troche kontrastu, bo teraz np na ostatnim obrazku w centrum kadru mamy biala jasna plame. Co do samego mebla, nie to fotel ni to lozko ni to kanapa, wartosc praktyczna jak dla mnie bardzo srednia, ale ja sie na tym nie znam;). Natomiast gola lysa baba straszy i psuje calkiem przyjemne wizki IMHO

Link to comment
Share on other sites

cześć.. dzięki za ciekawe opinie..... :) pozwoliły nam spojrzeć na całość nieco bardziej przyziemnie ;)

zwłaszcza, że z założenia projekt miał być ideologiczny i futurystyczny.....

 

nexus miał stanowić swego rodzaju manifest przeciwko masowej produkcji..... stąd ograniczony target, który był tutaj w pełni usprawiedliwiony i zamierzony...

a "goła, łysa baba" ;) nie znalazła się w scenie z przypadku... miała symbolizować klona, który miał naprowadzać odbiorce na właściwe tory interpretacji tematu...... ale czy Nam się udało?! to pozostawiamy Waszej ocenie :)

 

do siego roku :)

be3.

Link to comment
Share on other sites
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy